نشست «ویلنیست روی پل» و «مسافر سنت در هزاره سوم» را بخوانید.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ابنا) تابستان زمان خوبی برای خواندن، تماشا کردن و گوش دادن است. در لیست ما کتاب های زیادی وجود دارد که هنوز آنها را نخوانده ایم و کتاب های جدیدی هستند که نمی دانیم و می توانیم آنها را بخوانیم. بنابراین ما می توانیم آنها را در این سه ماهه ببینیم.

در بخش «پیشنهاد مطالعه»، اهالی هنر، ورزش و ادبیات کتاب‌هایی را پیشنهاد می‌کنند که شاید اولین انتخاب شما برای خواندن تابستان امسال باشد. پیشنهادات حبیب احمدزاده نویسنده و مستندساز کشوری در زیر آمده است.

در گفتگو با وی گفت ابنا وی با ارائه کتاب های «ویولن نواز روی پل» و «مسافر سنت در هزاره سوم» دلایل پیشنهاد این دو اثر را بیان کرد: مسافر سنت «در هزاره سوم او نیز شهامت بیرون آمدن از پوسته را دارد. از گروه و با اندیشیدن به چشم دیگران خود را به ما معرفی کند.کتاب «ویلنیست روی پل» خسرو باباخانی از سوی انتشارات جامجم


این کار، داستان سفری از تاریکی به روشنایی است. نویسنده در این کتاب به تشریح تجربیات خود از ۳۰ سال اعتیاد و سپس موفقیت در ترک این شیوع می پردازد. کتاب دارای ۱۶ فصل است. نویسنده فصل اول را به کسالت و فصل آخر را به بهشت ​​اختصاص داده است، فصل پانزدهم کتاب با عنوان ویولونیست است. در این فصل آمده است: «او زنگ زد. همیشه با جمله “من به اطرافت نگاه می کنم” شروع می شود. بعد می گفت خاک من خاک است بعد می گفت دلت درد می کند.کتاب «مسافر سنت در هزاره سوم» نوشته محمدرضا جری توسط انتشارات آرما


این کتاب مجموعه ای از دفتر خاطرات و مقالات شخصی نویسنده است. دغدغه اصلی او در نوشتن این یادداشت ها ثبت تجربیات شخصی یک روحانی ساکن کلانشهر و گذاشتن رفتار و گفتار مردم در تعاملات اجتماعی روزانه برای مطالعه و بررسی دیگران بود. او به عنوان عضوی از جامعه بزرگ شبانی در میان مردم حضور دارد. کشیشی که با آغوش پدر و عشق و بردباری و روشنایی زندگیشان در سایه راهنمایی معلمانش پناهگاه مردم شده بود. گاهی کشیشی که به دلایلی نمی تواند رسالت و تعهد خود را به درستی انجام دهد و همین عامل در کنار برخی عوامل و دلایل دیگر باعث شده تا مخاطب عام از این لباس و این شخصیت فاصله بگیرد. نویسنده در این یادداشت های روزانه سعی کرده است تا حد امکان به این موضوع خطیر بپردازد و خواننده از صبر و بردباری برخوردار باشد.