نقشه راه اکوسیستم پرداخت هوشمند در بانک شهر رونمایی شد


نقشه راه اکوسیستم پرداخت هوشمند با هدف پشتیبانی و توسعه زیرساخت سخت افزاری و نرم افزاری پرداخت هوشمند در بانک شهر رونمایی شد.

به گزارش سایت خبرآنلاین، مدیرعامل بانک شهر دکتر محمدمهدی احمدی معاون امور اقتصادی و دارایی شهرداری تهران، معاون فناوری اطلاعات بانک شهر، شهردار ژنجان و شیراز، مدیرعامل بانک شهر دکتر. سیدمحمدمهدی احمدی با بیان اینکه تحلیل اطلاعات به دست آمده از داده های شهر هوشمند محور اصلی این نقشه راه است، گفت: در این نقشه راه اهدافی وجود دارد. مدیریت کارآمد دارایی ها، منابع و خدمات، توسعه پایدار شهری، توسعه اقتصادی شهر و در نهایت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان را دنبال می کند.
در ادامه برنامه مهندس حسام حبیب اله معاون فناوری اطلاعات بانک سحر به ارائه جزئیات نقشه راه اکوسیستم پرداخت شهروندی هوشمند پرداخت و گفت: شعار اصلی این نقشه راه پرداخت شهروندی از طریق کارت شهروندی است. ادغام در ابزارهای پرداخت» مراحل اصلی شامل تدوین سند راهبردی پرداخت شهروندی هوشمند، توافق بازیگران کلیدی در مورد اسناد راهبردی، ایجاد شرکت مشترک ارائه دهنده خدمات پرداخت شهروندی، جذب منابع و سرمایه گذاری و تأسیسات لازم است. در راستای توسعه زیرساخت‌ها، کیف پول‌های هوشمند یکپارچه‌سازی شبکه پرداخت کشور به داخل و در نهایت پردازش متا داده‌های استخراج‌شده از زیرساخت‌های مذکور برای اهداف تصمیم‌گیری تنظیم می‌شود.
حبیب اله با توجه به آگاهی بانک شهر و شناسایی صحیح مشکلات و معضلات شهر در دهه گذشته تاکید کرد: در این زمینه می توان چالش های عدم پرداخت هوشمند شهروندی را در «دسترسی محدود و غیرمتمرکز» جستجو کرد. به اطلاعات پرداخت شهروندان. “، “اطلاعات به موقع برای تصمیم گیری فوری مدیریت شهری. عدم دسترسی”، “ناتوانی در نظارت بر اطلاعات برای بهینه سازی تصمیم گیری بلندمدت”، “حجم قریب به اتفاق تراکنش های پرداخت شهری از طریق زیرساخت های پرداخت بانکی” و «وجود ابزارهای پرداخت غیرمتمرکز متعدد برای هر شهروند و هر شهر».
وی ادامه داد: ارائه خدمات آسان و ارزان به شهروندان، تقویت و یکپارچه سازی معاملات، تاثیر مثبت بر مولفه های اصلی شهر هوشمند، افزایش صرفه جویی در هزینه، نظارت و کنترل، تخصیص صحیح منابع به جنبه های اقتصادی، کاهش آلودگی های زیست محیطی و بهینه . مصرف انرژی نیز یکی از مزایای نصب هوشمند پرداخت شهروندی است.
معاون فناوری اطلاعات بانک شهر گفت: کاهش وابستگی به پول نقد برای پرداخت شهروندان، حذف ابزارهای پرداخت شهروندی مبتنی بر تماس، حرکت به سمت توسعه و آمار متوازن و مردمی در همه حوزه‌های پرداخت شهری. مدیریت محوری یکی از اهداف اصلی این سند است.شاود گفت: ایجاد بستر یکپارچه پرداخت شهروندی هوشمند در حداقل ۱۵ شهر بزرگ کشور در حوزه شهرداری، حمل و نقل عمومی، گردشگری، ورزش، تفریح ​​و… مکان های رفاهی یکی از اهداف عملیاتی اکوسیستم پرداخت شهروندی هوشمند است.
حبیب اله با تاکید بر اینکه استقرار سامانه یکپارچه پرداخت هوشمند شهری مبتنی بر کیف پول شهروندان بخش قابل توجهی از پرداخت های کشور را به روش هایی بدون وابستگی به دستگاه های فیزیکی می رساند، گفت: پیش نویس این سند و فعالیت آن یکی است. یک گام موثر رو به جلو.” هدف بانک سیتی ارائه بهترین خدمات مالی به مشتریان خواهد بود.
معاون فناوری اطلاعات بانک سحر همچنین با اشاره به امضای تفاهم نامه تامین مالی زنجیره تامین بین بانک سحر و شهرداری های تهران، زنجان و سراج گفت: این تفاهم نامه برای ارتقای توان مالی شهرداری ها منعقد شد.
حبیب اله گفت: زنجیره تامین مالی قطعا باعث کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری، کاهش تورم و افزایش اعتماد و اعتماد به این زنجیره خواهد شد.
در ادامه فروژنده معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران نیز با بیان اینکه شهرداری ها بانک سیتی را بانکی ویژه در این حوزه می دانند که پاسخگوی نیازهای آنهاست، گفت: امروزه بسیاری از شهرها اهمیت فناوری پرداخت هوشمند را درک کرده اند. نقش مهمی در دستیابی به چشم انداز شهر دارد. هوشمندانه بازی می کند.
اسدی شهردار شیراز و فیروزه فر شهردار ژنجان نیز با استقبال از این سند و درخواست افزایش تعامل، اهمیت وجود چنین اکوسیستم مالی در سیستم بانکی کشور را بیان و تاکید کردند: با راه اندازی و توسعه هوشمندسازی شهروندان. اکوسیستم پرداخت، سرعت سهولت و کیفیت فعالیت های مالی در اکوسیستم بانکی به شدت افزایش خواهد یافت.