نقش استرس در گسترش و توسعه بیشتر بیماری های قلبی


بیماری قلبی

بیماری های قلبی از دهه 1960 به عنوان عامل بیماری زای انسان شناخته شده است. ویروس کرونا انسان و اکثر بی مهرگان را آلوده می کند. در انسان ، این بیماری بیشتر با عفونت های تنفسی یا گوارشی همراه است ، اما علائم از تب خفیف تا عفونت های شدید تنفسی مانند ذات الریه متغیر است.

طیف گسترده ای از ویروس های تاج در خفاش ها یافت می شوند که می توانند نقش مهمی در توسعه ویروس های توالی آلفا ویروسی ایفا کنند. با این حال ، گونه های جانوری دیگر نیز ممکن است میزبان باشند.

پریشانی

هرکسی به طرق مختلف احساس استرس می کند و واکنش های متفاوتی نشان می دهد.چه مشکلاتی را تجربه می کنید و چگونه واکنش نشان می دهید می تواند منجر به انواع مشکلات سلامتی شود ، به همین دلیل است که این کار را در زمان استرس انجام می دهید. این می تواند بسیار مهم باشد.

بیماری قلبی یک بیماری تشخیص داده نشده است که در هیچ کجای دنیا برای کنترل آن یافت نشده است و این باعث ایجاد نوعی ترس در بین مردم سراسر جهان می شود.

علم پزشکی هنوز نتوانسته است درمانی برای این بیماری پیدا کند. رسانه ها و پزشکان دائماً اصرار دارند که از حضور در جلسات عمومی ، احتیاط ، رعایت بهداشت شخصی و ماندن در خانه خودداری کنیم. همه اینها وحشتناک تر است.

داشتن آرامش روحی و آرامش درونی برای مقابله با این بیماری نیازمند انسجام اجتماعی است ، اما متأسفانه در کشور ما ، ایران ، این همبستگی بین خود مردم و بین مردم و دولت وجود ندارد. برخی از آنها گران هستند ، مردم نمی توانند اسباب بازی و آفت کش ها را از داروخانه ها تهیه کنند و این باعث ایجاد استرس در افراد می شود و ایمنی بدن را تا حد زیادی کاهش می دهد و ایمنی پایین باعث بیماری می شود.

تقویت سیستم ایمنی بدن و تغذیه در برابر تاج

قرنطینه

مردم به دلیل شیوع ویروس در سراسر جهان نمی ترسند ، بلکه به دلیل ترس از ناشناخته ها هستند.

بیماران مبتلا به آنفولانزا عموماً یک روز قبل از شروع علائم و عفونت ظرف پنج روز آلوده می شوند ، اما مشخص نیست چه زمانی بیماران مبتلا به کروناویروس آلوده می شوند یا چه زمانی آلوده می شوند.

دولت ها سعی کرده اند از ازدحام جمعیت جلوگیری کنند. قرنطینه در تمام شهرها اعلام شد انزوای شهرهای بزرگ برای بسیاری چشم انداز دلهره آور است و واقعیت این است که در دنیای امروز این امر غیرممکن است.

چینی ها یک بیمارستان بزرگ برای جداسازی افرادی که مشکوک به آلوده شدن یا آلوده شدن به این ویروس هستند ، ساخته اند و این نگرانی مردم را نسبت به این بیماری افزایش داده است.

واقعیت این است که کروناویروس کمتر مسری است و فقط ضعیف ترین یا آسیب پذیرترین قسمت های سیستم ایمنی را هدف قرار می دهد ، درست مانند سایر ویروس ها.

دپارتمان بهداشت عمومی کالیفرنیا در بیانیه ای اعلام کرد که در حالی که میزان شیوع کووید 19 بالا است ، میزان مرگ و میر کمی دارد.

از بین افرادی که در سراسر جهان تست کووید 19 مثبت بود ، حدود 80 درصد علائمی را نشان ندادند که نیاز به بستری شدن داشتند. به عبارت دیگر ، نیازی به ترس نیست.

زیرا به بررسی ویروس کرونا در زمینه بیماریهای دیگر کمک می کند. میزان مرگ و میر کرونا در جهان در حال حاضر 2 درصد است. مشخص نیست چگونه ویروس مسری است ، اما تخمین زده می شود که علائم cdc2 تا 14 روز پس از عفونت ظاهر می شود و از طریق دستگاه تنفسی بسیار مسری است.

علائم این ویروس شامل تب ، سرفه و تنگی نفس است ، مانند بسیاری از بیماری های دیگر ، افراد مسن و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند در معرض خطر بیشتری هستند.

پیامدهای روانی

صحبت با 5 نفر در مورد این بیماری انواع مختلفی از پاسخ ها را ارائه می دهد ، برخی از آنها ماسک صورت تجویز می کنند و آب جمع آوری می کنند ، برخی در فکر رفتن به جای دیگر هستند و برخی در مورد ویروس چیزی نشنیده اند.

جدا از این موارد ، بخشی از مشکل این است که انسانها در ارزیابی خطر چندان موفق نیستند. به گفته پل اسلوویچ ، مردم از احساسات خود برای ارزیابی ریسک استفاده می کنند نه تحلیل و منطق.

مدیریت استرس

برای اینکه افراد احساس اضطراب کمتری داشته باشند ، بهتر است اطلاعات را از منابع معتبر بدست آورید و حقایق را در نظر بگیرید. دست ها را باید حداقل 20 ثانیه با آب و صابون شستشو دهید یا از ضدعفونی کننده دست یا الکل حاوی حداقل 60٪ الکل ، قبل از غذا خوردن و بعد از لمس بینی ، سرفه یا عطسه با حوله یا پارچه استفاده کنید. داخل آرنج

از تماس با چشم و چشم ، بینی و دهان خودداری کنید زیرا ویروس از طریق دستگاه تنفسی منتقل می شود. اگر شخصی در خانه بماند ، ممکن است فرد مبتلا به HIV منفی باشد ، اما مقامات توصیه می کنند که چنین افرادی در خانه بمانند و اگر مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا هستند ، برای تمیز نگه داشتن صورت خود با نزدیکترین کلینیک خود تماس بگیرید.

از ضد عفونی کننده یا دستمال مرطوب روی سطوح لمسی مانند کلیدهای روشنایی ، ایستگاه های کاری ، تلفن ها و غیره استفاده کنید و از افراد بیمار اجتناب کنید.

خطر افسردگی در بیماری های قلبی

محققان دریافتند برخی از افراد ممکن است برای اولین بار در طول بیماری مزمن مشکلات سلامتی را تجربه کنند و در کنترل افسردگی و اضطراب دچار مشکل شوند.

برخی از شرایط بهداشت روانی موجود ممکن است بدتر باشد تحقیقات نشان می دهد افرادی که بیشتر در معرض افسردگی و اضطراب هستند در معرض خطر بیشتری هستند. اضطراب شدید همچنین می تواند میزان مصرف این ماده را افزایش دهد. با افزایش سطح استرس ، بازماندگان بیشتر به بیماری مزمن مبتلا می شوند.

ورزش ، خواب و تغذیه کافی

این همیشه توصیه خوبی است و باید در حالت عدم قطعیت بر آن تأکید شود. شواهد زیادی وجود دارد که ورزش روزانه می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. به عنوان مثال ، تحقیقات علمی نشان می دهد که فعالیت بدنی و تحرک از علائم اضطراب جلوگیری می کند.

تحقیقات نشان می دهد پیاده روی به تنهایی خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهد. همچنین استفاده از رژیم غذایی سبک می تواند استرس افراد را کاهش دهد.

تحقیقات نشان داده است که رژیم غذایی سبک شامل میوه ها و سبزیجات ، غلات کامل و پروتئین بدون چربی به کنترل بیماری های مرتبط با استرس کمک می کند. همچنین افرادی که استراحت خوبی دارند در مبارزه با ویروس و از بین بردن آن موفق تر هستند.

غذاها برای دوران کرونا مناسب هستند

دیدگاهتان را بنویسید