نقش سندباکس نظارتی بانک مرکزی در توسعه سرمایه گذاری در بخش فناوری مالی


شرکت ملی اطلاعات با برگزاری پنلی در حاشیه نمایشگاه KISH INOX 2022 به تشریح نقش سندباکس نظارتی بانک مرکزی در توسعه سرمایه گذاری در حوزه فناوری مالی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی اطلاعات، به نقل از پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، این شرکت به عنوان دبیرخانه و مجری سندباکس نظارتی بانک مرکزی، پنل ویژه ای با عنوان «نقش سندباکس نظارتی» برگزار کرد. توسعه فناوری مالی و کاهش ریسک سرمایه گذاری ها در آن» در دومین روز از رویداد کیش اینوکس ۲۰۲۲ که در مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش برگزار شد، دستاوردهای سندباکس نظارتی بانک مرکزی و نقش آن در توسعه سرمایه گذاری فناوری مالی مورد بررسی قرار گرفت. ارایه شده.

در این جلسه که با حضور دبیر کمیسیون اقتصاد دیجیتال کمیسیون اقتصادی مجلس، کارشناسان فناوری مالی و سرمایه گذاران برگزار شد، محمود کریمی، رئیس گروه مشاوره، پژوهش و مطالعات راهبردی حضور داشت. شرکت ملی انفورماتیک با تبیین مفهوم فناوری مالی و سندباکس نظارتی، نتایج تحقیقات انجام شده بر اساس داده های سندباکس نظارتی کشورهای بزرگ را تشریح کرده است.

بر اساس این تحقیقات، ورود فناوران مالی به سندباکس نظارتی از یک سو امکان سرمایه گذاری در آنها را ۵۰ درصد افزایش می دهد و از سوی دیگر میزان سرمایه گذاری را ۱۵ درصد افزایش می دهد.

در ادامه این جلسه مصطفی سالاری رئیس دبیرخانه سندباکس به ارائه مشخصات سندباکس نظارتی بانک مرکزی و نتایج فراخوان اول و برنامه های فراخوان دوم پرداخت.

در پایان شرکت کنندگان با اعضای پنل تبادل نظر کردند و سوالات خود را مطرح کردند و پاسخ های مناسبی به این سوالات داده شد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!