نمک عمر را کوتاه می کند


به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سلامتی لاین، مطالعه ای روی بیش از ۵۰۰۰۰۰ بزرگسال بریتانیایی نشان داد که کسانی که به طور منظم غذای خود را نمک می زنند می توان پاشیدنافرادی که به ندرت به غذای خود نمک اضافه می کنند، ۲۸ درصد بیشتر در معرض مرگ زودرس هستند.

به طور متوسط، افرادی که نمک زیاد می خورند تا سن ۵۰ سالگی حدود دو سال از میانگین عمر خود کم می کنند.

دکتر”اگر چی» محقق ارشد دانشگاه عوارض که در نیواورلاناو گفت: «این یک رفتار ساده است که مردم می توانند آن را اصلاح کنند.

غذاهای فرآوری شده و غذاهای راحت اغلب سرشار از سدیم هستند و باید محدود شوند.

کارشناسان بهداشت مدت‌هاست که محدود کردن سدیم در رژیم غذایی را توصیه می‌کنند تا به کنترل سطح فشار خون کمک کنند. تاثیر گذار است

این یافته ها بر اساس ۵۰۱,۳۷۹ بزرگسالی است که در مطالعه Biobank انگلستان شرکت کردند. زمانی که آنها بین سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ کار کردن پاسخ به پرسشنامه هایی در مورد رژیم غذایی و عادات سبک زندگی آنها.

در طی ۹ سال، بیش از ۱۸۰۰۰ شرکت کننده به طور نابهنگام فوت کردند. محققان دریافتند افرادی که همیشه از نمک خوراکی استفاده می کنند، ۲۸ درصد بیشتر از افرادی که هرگز نمک مصرف نمی کنند یا به ندرت از نمک استفاده می کنند، در معرض خطر مرگ زودرس قرار دارند.

نتایج نشان داد در مردانی که نمک بیشتری مصرف می کنند، این میزان دو سال کمتر از سن ۵۰ سالگی است. همتایان زن آنها به طور متوسط ​​۱.۵ سال از زندگی خود را از دست دادند.

چیکو معتقد است اثر نمک بیش از حد در فشار خون عامل اصلی این پدیده است: افرادی که به طور منظم به غذای خود نمک اضافه می کنند، به ویژه در معرض خطر مرگ بر اثر سکته مغزی یا بیماری قلبی هستند.