نوسازی ۲۰ واحد پیشران صنعتی بزرگ توسط پایگاه خبری – تحلیلی ایدرو آنلاین


موضوع این تفاهم نامه که به امضای علی نبوی و سید امیرحسین مدنی رسیده است، توافق، همکاری، هماهنگی و مشارکت طرفین در تهیه و تجهیز لازم، تامین سرمایه لازم و عملیات اجرایی مربوط به احیا است. توانمندسازی و افزایش ظرفیت تولید ۲۰ واحد صنعتی بزرگ و نیمه تمام، ایجاد زمینه برای تداوم فعالیت های تولیدی واحدهای مذکور و نظارت بر تداوم فعالیت های تولیدی.

معاون اول رئیس جمهور در این مراسم با تاکید بر اینکه نهضت احیای واحدهای اقتصادی و تولیدی ظرفیت بالایی برای پیشبرد هدف دولت در ایجاد اشتغال دارد، گفت: سریع ترین و آسان ترین راه برای بازگرداندن وجوه عقب مانده به کشور است. احیای واحدهای تولیدی و اقتصادی تعطیل و نیمه تعطیل در گرو شرکت های دانش بنیان است.

محمد مخبر با اشاره به وجود ۵۲ هزار واحد اقتصادی و تولیدی نیمه فعال و غیرفعال در کشور، گفت: از آنجایی که تمامی این بنگاه‌های اقتصادی سرمایه‌های کشور هستند، فعال شدن آنها کمک زیادی به اشتغال‌زایی و افزایش تولید ناخالص داخلی خواهد کرد.

معاون وزیر صلح و رئیس هیئت مدیره ایدرو به مناسبت امضای تفاهم نامه احیای ۱۵۰۰ واحد اقتصادی و تولیدی با اشاره به تجربه گسترده ایدرو در نوسازی صنعتی گفت: بر اساس این تفاهم نامه ایدرو متعهد به شناسایی و احیای واحدهای صنعتی بزرگ است و طرح های نیمه تمام اجرا شده و تمامی مقدمات لازم اعم از شناسایی، نظارت، انتخاب واحدهای مشمول تفاهم نامه و عملیات و مراحل لازم انجام شده است. ساماندهی، احیا، توانمندسازی، تقویت واحدها، ایجاد تداوم واحدهای تولیدی، تکمیل زنجیره تامین به بازار فروش واحدها و تداوم نظارت بر پایداری تولید واحدها.

ابوالفضل کیانی بختیاری، مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی به همین مناسبت به تفاهم نامه این سازمان با جنبش احیای واحد اقتصادی اشاره کرد و گفت: سازمان مدیریت صنعتی باید اقدامات لازم را انجام دهد. برگزاری دوره های مشکل و توانمندسازی و احیای واحدها.

تفاهم نامه ایدرو و سازمان مدیریت صنعتی با جنبش احیای واحدهای اقتصادی بخشی از تفاهم نامه احیای ۱۵۰۰ واحد اقتصادی و تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل است. احیای واحدهای اقتصادی و نهادهای مرتبط از جمله وزارت دفاع.