نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن خطرناک است – دکتر رویا خادمیان


به  750x395 1 - نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن خطرناک است

نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن خطرناک است

اگرچه اکثر مردم عادت دارند که به محض بیدار شدن از خواب با معده خالی قهوه بنوشند ، اما این عادت بسیار بدی برای سلامت جسمی است. نوشیدن قهوه به محض بیدار شدن می تواند یک عادت بد برای بدن باشد ، زیرا نوشیدن با معده خالی یک حمله واقعی به معده است.

نوشیدن قهوه با معده خالی ، علاوه بر ایجاد مشکلات معده مانند سوزش سر دل ، رفلاکس و التهاب ، استفاده از آن در صبح نیز می تواند بر سیستم ایمنی بدن تأثیر منفی بگذارد.

اکثر ما نمی توانیم روز خود را بدون قهوه شروع کنیم ، اما اگر آن را به عنوان اولین نوشیدنی صبح هنگام خالی بودن معده بنوشیم ، ممکن است بد باشد ، زیرا کافئین موجود در قهوه ترشح اسید معده (اسید کلریدریک) را افزایش می دهد ، که معمولاً در رخ می دهد در حین هضم. بنابراین ، از آنجا که هیچ غذایی برای هضم در صبح وجود ندارد ، این ترشح عمل خود را به مخاط معده هدایت می کند و باعث ایجاد علائمی مانند سوزش سر دل یا حالت تهوع ، تا حد رفلاکس ، ورم معده و زخم می شود. می شود.

اثرات قهوه بر معده خالی به همین جا ختم نمی شود. علاوه بر افزودن اسید ، که می تواند عملکرد معده را مختل کند ، برخی از مطالعات نشان می دهند که نوشیدن قهوه بلافاصله پس از بیدار شدن تأثیر متفاوتی دارد.

بیدار شدن زمانی از روز است که کورتیزول ، همچنین به عنوان “هورمون استرس” شناخته می شود ، در بالاترین سطح در بدن است و استفاده از کافئین می تواند ترشح آن را افزایش دهد ، که می تواند به سیستم ایمنی بدن آسیب برساند. سالم ، باید سعی کنیم به محض بیدار شدن از قهوه خداحافظی کنیم و سعی کنیم این عمل را برای چند ساعت به تاخیر بیندازیم ، هنگامی که کورتیزول به اوج خود می رسد.

برای همه کسانی که نمی توانند این کار را انجام دهند ، بهتر است یک فنجان قهوه و صبحانه خود را با غلات کامل و فیبر بخورید تا جذب محرک ها کاهش یابد.

به گفته دانشمندان ، کافئین به طور متوسط ​​45 دقیقه پس از استفاده تزریق می شود ، اما پوست فوقانی آن را می توان پس از 15 دقیقه به دست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید