نگاهی دقیق تر به Apple Watch Ultra: ساخته شده برای فضای باز


پس از سال‌ها حفظ همان طراحی، اپل این آزادی را به دست آورد که در هنگام ایجاد اولین مدل اولترا، فرمول آشنا را تغییر دهد. با اپل واچ اولترا، این شرکت شکل مستطیلی خود را حفظ کرد، اما یک دستگاه بسیار ناهموار ایجاد کرد که برای هر محیط بیرونی ساخته شده است که می توانید آن را مرطوب یا خشک، گرم یا سرد بیندازید. از قاب بادوام‌تر گرفته تا دکمه‌های اکشن قابل تنظیم و نوارهای جدید، تفاوت‌های ظاهری زیادی بین Ultra و بقیه سری ۸ وجود دارد. با این حال، آنچه اپل در داخل انجام داده است ممکن است حتی چشمگیرتر باشد.

اولین چیزی که در مورد Watch Ultra توجه شما را جلب می کند اندازه آن است. دستگاه ۴۹ میلی متری به طور قابل توجهی بزرگتر از بقیه خط ساعت است، به خصوص وقتی آنها را در کنار هم قرار دهید. من بزرگترین مدل سری ۷ را می پوشم و اولترا به طور محسوسی بزرگتر است. جنبه دیگری که متوجه خواهید شد این است که کیفیت این مدل نسبت به سایر پوشیدنی های اپل چقدر بهتر است. البته، شما انتظار چنین چیزی را با یک دستگاه گران‌تر دارید، اما اپل تصمیم گرفت یک ساعت واقعی در فضای باز بسازد، ساعت هوشمندی که می‌تواند حتی با بهترین گزینه‌های غواصی رقابت کند. بنابراین، از نظر طراحی، فکر می کنم این شرکت در حفظ شکل علامت تجاری خود موفق بوده است.

یک ساعت بزرگتر صفحه نمایش بزرگتر و روشن تری را به ارمغان می آورد و در کنار سری ۷، تفاوت بلافاصله آشکار می شود. رنگ ها برجسته می شوند و کنتراست بیشتری وجود دارد، به علاوه فضای اضافی به شما امکان می دهد داده های بیشتری را در صفحه اصلی قرار دهید. اپل Face Wayfinder را ایجاد کرده است که نه تنها قطب نما را ارائه می دهد، بلکه شامل هشت عارضه دیگر نیز می شود.

دکمه اکشن جدید در سمت چپ قرار دارد و به شما امکان می دهد با یک فشار به چندین ویژگی فعالیت دسترسی داشته باشید. اولین بار که این کار را انجام می‌دهید، Watch Ultra از شما می‌خواهد تا یک عمل را از لیست گزینه‌هایش انتخاب کنید. ورزش، Waypoint، Rewind، Dive و موارد دیگر وجود دارد که همگی به شما امکان می‌دهند بدون رفتن به برنامه خاصی و کشیدن انگشت یا ضربه زدن، کارهای اصلی را انجام دهید. البته، بیشتر چیزهایی که در Watch Ultra وجود دارد باید در خارج آزمایش شوند. هیچ کس بیرون از تئاتر استیو جابز غرق نمی شود. با این حال، ویژگی‌های زیادی برای فضای باز وجود دارد، چه دونده، کوهنورد یا غواص باشید.

بقیه مدل‌های اپل واچ سری ۸ هیچ تفاوتی با ورودی‌های قبلی ندارند، تقریباً منحصراً با به‌روزرسانی‌هایی برای سنسورها و سایر بخش‌های داخلی. چیزهایی مانند سنسور دمای جدید و تشخیص تصادف ارتقا یافته روی کاغذ خوب به نظر می رسند، اما قضاوت در مورد این موارد بعد از چند دقیقه با دستگاه ها سخت است. به علاوه، برخی از آنها امیدوارید هرگز مجبور نباشید از آنها استفاده کنید. ما مطمئناً در بررسی‌های آینده‌مان، همه بخش‌های داخلی جدید و ویژگی‌های نرم‌افزاری آن‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد، بنابراین برای جزئیات بیشتر در مورد Watch Series 8 و Watch SE با ما همراه باشید.

یکی از مواردی که اطلاعات بیشتری در مورد آن به دست آوردیم سنسور دما جدید است. در سری ۸ و اولترا، اپل واچ می‌تواند دمای بدن را اندازه‌گیری کند و آن داده‌ها را به برنامه‌های ردیابی باروری و چرخه – از جمله Apple Health ارسال کند. این شرکت می‌گوید این ساعت هنگام خواب شب‌ها این خوانش‌ها را می‌گیرد و قبل از اینکه بتواند چیزی را ارزیابی کند، به پنج روز داده نیاز دارد. به‌علاوه، خوانش‌ها خودکار هستند و نمی‌توانند به صورت دستی فعال شوند، بنابراین اگر فکر می‌کنید تب دارید، نمی‌توانید دمای خود را در صورت نیاز اندازه بگیرید. در عوض، ساعت دمای پایه بدن مچ دست شما را، به‌ویژه برای برنامه‌ریزی خانواده و ردیابی دوره، کنترل می‌کند و این داده‌ها را به سلامت و سایر برنامه‌های سازگار ارسال می‌کند.