نیاز به بررسی مردان و زنان است


تشخیص مجموعه ای از آزمایش ها و اندازه گیری ها و افق ها و تصاویری است که برای تشخیص سریع و به موقع بیماری های مختلف استفاده می شود. تشخیص زودهنگام علائم به شروع سریعتر درمان و درمان آسانتر کمک می کند.

غربالگری سلامت مردان

غربالگری سرطان پروستات

همه مردان بین 50 تا 70 سال باید سالانه در آزمون PSA شرکت کنند. اگر آنها سابقه خانوادگی سرطان پروستات یا سایر علائم ناشناخته قبلی را دارند ، باید در سنین پایین انجام شود.

تشخیص سرطان ریه

سرطان ریه معمولاً در مردان سیگاری یا در معرض دود سیگار یا مواد شیمیایی مضر قرار می گیرد.

سرطان معده

همه مردان 50 سال به بالا باید کولونوسکوپی انجام دهند. افرادی که سابقه خانوادگی سرطان روده بزرگ دارند باید در سنین جوانی کولونوسکوپی انجام دهند.

بیماری های عفونی

بسته به شیوه زندگی و سابقه پزشکی ، ممکن است نیاز به غربالگری عفونت هایی مانند سفلیس ، کلامیدیا ، HIV ، هپاتیت C و سایر عفونت ها داشته باشید.

بیماری های قلبی عروقی

کلسترول و فشار خون خود را هر سال از سن 20 سالگی به بعد بررسی کنید. کلسترول بالا و فشار خون بالا مهمترین علل بیماری های قلبی عروقی هستند.

تشخیص دیابت

اگر BMI بالای 25 دارید یا سابقه خانوادگی دیابت دارید ، هر سال قند خون خود را زیر نظر داشته باشید.

معاینه نوری

در سنین 40 تا 54 سالگی هر 2 تا 4 سال و در سنین 55 تا 64 سالگی هر 1 تا 3 سال یکبار چشم های خود را معاینه کنید.

امتحان شفاهی

سالی یک یا دو بار با دندانپزشک خود مشورت کنید تا سلامت دهان و دندان هایتان را بررسی کنید. دندانپزشک بررسی می کند که آیا نیاز به دفعات بیشتر مراجعه دارید.

معاینه ارتوپدی

اگر بین 50 تا 70 سال سن دارید و از استروئیدهای طولانی مدت ، وزن کم ، سیگار کشیدن ، الکلیسم ، شکستگی استخوان ها پس از 50 سال یا سابقه خانوادگی پوکی استخوان استفاده می کنید ، حتماً آزمایش دهید.

تحقیق و بررسی

با ما در ارتباط باشید: برست برای سلامتی کامل

غربالگری سلامت زنان

غربالگری سرطان پستان

آزمایش های غربالگری سرطان پستان شامل معاینات بالینی و ماموگرافی است. بین 20 تا 40 سالگی ، سینه های شما باید هر 1 تا 3 سال یکبار توسط پزشک متخصص زنان معاینه بالینی شود.از 40 سالگی به بعد ، شما نیز باید سالی یکبار ماموگرافی انجام دهید. ماموگرافی می تواند تورم را قبل از اینکه بدانید تشخیص دهد.

غربالگری سرطان دهانه رحم

توصیه می شود آزمایش پاپ اسمیر را بعد از ازدواج و شروع اولین رابطه زناشویی ، حداقل هر 2 سال یک بار تا سن 30 سالگی انجام دهید. از سن 30 سالگی به بعد ، اگر نتایج آزمایش پاپ اسمیر سه بار متوالی انجام شود طبیعی هستند ، می توانند هر 3 سال یکبار تکرار شوند.

سرطان معده

بسیاری از سرطان های چند رنگ در اثر پولیپ (یک توده غیر طبیعی در پوشش داخلی روده بزرگ) ایجاد می شود. البته همه پولیپ ها سرطانی نیستند ، اما سرطان می تواند به سایر قسمت های بدن نیز سرایت کند. یکی از روشهای رایج برای تشخیص پولیپ استفاده از کولونوسکوپی یا سیگموئیدوسکوپی است.

وزن استخوان

زنان 65 سال به بالا باید از نظر پوکی استخوان غربالگری شوند. اگر تا به حال شکستگی استخوان داشته اید ، باید بعد از اتمام آزمایش تراکم استخوان را انجام دهید. اگر زیر 65 سال سن دارید و در معرض خطر بالای شکستگی استخوان هستید ، باید این آزمایش را نیز انجام دهید.

فشار خون

فشار خون ایده آل در زنان زیر 8.12 است. هر خانمی بین 18 تا 40 سال باید فشار خون خود را حداقل هر 2 سال یکبار کنترل کند.از 40 سالگی به بعد ، فشار خون باید سالی یکبار اندازه گیری شود. اگر فشار خون شما دو برابر 9.14 باشد ، باید برای درمان به پزشک مراجعه کنید.

سطح کلسترول خون را بررسی کنید

کلسترول خون بالا می تواند باعث شریان ها و انسداد عروق شود. زنان باید از سن 20 سالگی هر 4 تا 6 سال یکبار به طور منظم غربالگری شوند و پس از 45 سال ، آزمایش کلسترول بسیار مهم می شود زیرا با افزایش سن خطر بیماری های قلبی افزایش می یابد.

دیابت

اگر شما در معرض خطر بالای دیابت (بی تحرکی ، چاقی ، عود درجه یک و دیابت) هستید ، باید قبل از 3 سالگی از 40 سالگی برای دیابت و دیابت غربالگری شوید. اگر فشار خون شما بالاتر از 80/135 یا کلسترول شما باشد سطح بالا است ، پزشک ممکن است شما را با دیابت نوع 2 تشخیص دهد.

معاینه چشم

اگر از عینک یا لنزهای تماسی استفاده می کنید ، سالی یکبار آزمایش بینایی انجام دهید. اگر مشکلی در بینایی ندارید ، تشخیص ضروری نیست. با این حال ، اگر مشکلی یا نگرانی دارید ، باید به متخصص چشم مراجعه کنید.

امتحان شفاهی

شما باید هر سال برای سلامت دهان و دندان خود به دندانپزشک مراجعه کنید. دندانپزشک بررسی می کند که آیا به ویزیت های مکرر نیاز دارید یا خیر.

ویرایش: نازنین امتی
منبع: استانداردهای بهداشتی

دیدگاهتان را بنویسید