هنرمندان پیشکسوت سرمایه های اصلی فرهنگ و هنر این سرزمین هستندگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید محمود اسلامی معاون توسعه و منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولدین این ماه مردادماه به همت بنیاد هنرمندان پیشکسوت در مجموعه فرهنگی تفریحی آدان، فرهنگ، هنر و با اشاره به دستور ویژه وزیر فرهنگ برای تجلیل از پیشکسوتان رسانه، گفت: پرداختن به معیشت و سلامت وضعیت جانبازان در این حوزه نه تنها یک شعار بلکه یک وظیفه رسمی ویژه در دوره جدید است که توجه وزارت فرهنگ به این امر جلب شده است.

وی تصریح کرد: رسیدگی و رسیدگی به وضعیت معیشتی پیشکسوتان عرصه های فرهنگی، هنری و رسانه ای با در نظر گرفتن جایگاه ویژه این قشر در افکار عمومی جامعه انجام خواهد شد و از ارائه چیزی کوتاهی نخواهیم کرد. . لطفا در این زمینه کمک کنید.

اسلامی با اذعان به هنرمندان پیشکسوت به عنوان سرمایه اصلی فرهنگ و هنر این سرزمین، افزود: اگر معلمان و هنرمندان همواره روحیه مناسبی برای خلق هنر فاخر داشته باشند، می توانند نقش بی بدیلی در پویایی هنر کشور داشته باشند. جریان

مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت، معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سید محمود اسلامی مدیرعامل موسسه بیکاش با حضور مهدی افضلی ۱۳ مرداد. فرهنگ و سیفی مدیرکل تعاون و رفاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از هنرمندان پیشکسوت مردادماه در مجتمع فرهنگی آدران جاده چالوس برگزار شد.

همچنین داریوش ارجمند، محمدرضایی، مصطفی قیاط، غلامرضا رهپیما، سیدجواد آشفته، عفت هاشمی، مهدی خاویان قدیانی، احمد نطقی، محمدرحیم گلریزخاتمی، محمدحسن محبعلی، جمشید مزدوفایی، داداش مهراوودراودی، داداش مهراوودراحمدی، داداش مهراوودراهام محمد رحیم گلریزخاتمی. پروین محبی، محمد طریقتی، ناصر انصاری، حسن ضرغامی و شکرخدا گودرجی بازیگران پیشکسوت متولد مرداد در این مراسم حضور داشتند.