هوش مصنوعی جستجوی گوگل اکنون به دنبال اجماع عمومی برای برجسته کردن نتایج قابل اعتمادتر است


وقتی به دنبال اطلاعات هستید، آن قطعه متن برجسته را در بالای صفحه نتایج جستجوی گوگل می شناسید؟ اینها “قطعات ویژه” نامیده می شوند و به منظور ارائه پاسخ سریع به درخواست شما هستند. اکنون، گوگل با استفاده از آخرین مدل هوش مصنوعی خود، مدل چندوظیفه‌ای متحد، اطمینان می‌دهد که اطلاعاتی که برجسته می‌کند قابل اعتماد و دقیق هستند، به طوری که اکنون جستجو می‌تواند هنگام تصمیم‌گیری در مورد یک ویژگی به دنبال اجماع باشد.

هوش مصنوعی جستجوی گوگل اکنون می‌تواند تماس‌های تکه‌ای را بررسی کند – اطلاعاتی با فونت‌های بزرگ که به عنوان سرفصل برای قطعه‌های خاص عمل می‌کنند – در برابر سایر منابع آنلاین با کیفیت بالا. می تواند تعیین کند که آیا توافق کلی برای آن فراخوان وجود دارد، حتی اگر منابع از کلمات یا مفاهیم متفاوتی برای توصیف یک واقعیت یا ایده استفاده کنند. گوگل می گوید این “فناوری مبتنی بر اجماع به طور قابل توجهی کیفیت و قابلیت استفاده تماس های قطعه خاص را بهبود بخشیده است.”

اما برای برخی از سؤالات، مانند سؤالاتی که دارای مقدمات نامعتبر هستند، نمایش قطعات ویژگی بهترین راه برای ارائه اطلاعات نیست. برای رفع این مشکل، گوگل هوش مصنوعی جستجوی خود را بهینه کرد به طوری که این به روز رسانی خاص باعث کاهش ۴۰ درصدی ایجاد قطعات برای آن نوع جستجوها می شود.

گوگل اکنون ابزار “درباره این نتیجه” خود را در دسترس تر می کند. این پانلی است که وقتی روی سه نقطه کنار یک نتیجه کلیک می‌کنید ظاهر می‌شود و جزئیات مربوط به وب‌سایت منبع را قبل از بازدید از آن نشان می‌دهد. اواخر سال جاری، به هشت زبان دیگر از جمله پرتغالی، فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی، هلندی، اسپانیایی، ژاپنی و اندونزیایی در دسترس خواهد بود. همچنین اطلاعات بیشتری را در این هفته به ابزار اضافه می کند، از جمله میزان انتشار انتشار، بررسی آنلاین شرکت، یا اینکه آیا شرکت متعلق به نهاد دیگری است. همه اینها اطلاعاتی هستند که می توانند به شما در تصمیم گیری در مورد قابل اعتماد بودن یک منبع خاص کمک کنند.

در نهایت، اگر هوش مصنوعی گوگل تشخیص داده باشد که نتایج کلی برای یک عبارت جستجو ممکن است کیفیت مشکوکی داشته باشد، اکنون صفحه نتایج یک توصیه محتوا را نمایش می دهد. مشاور می گوید: “نتایج عالی زیادی برای این جستجو وجود ندارد” و به شما می گوید منبع مورد نظر خود را بررسی کنید یا سایر عبارات جستجو را امتحان کنید. این می تواند کمک کند که هنگام بررسی نتایج ارائه شده توسط وب سایت محتاط باشید و مراقب اطلاعات جعلی احتمالی باشید.