واقعیت قزل آلا واقعیت تغذیه و مزایای سلامتی است


گوشت ماهی قزل آلا بروک نیمه چرب ، بسیار خوب و معطر است. رنگ گوشت آنها نیز بسته به ویژگی های مختلف تغذیه ، سفید ، عاجی ، صورتی و قرمز است.

جزئیات:

ماهی قزل آلا سرد ، آب شیرین ، کوچک تا متوسط ​​، گوشت چرب است.

قزل آلای بروکی بدن بلند و پلان دار ، سر گرد و کوچک و دهان بازکن پایینی را نشان می دهد که زیر چشم او باز می شود. تنوع رنگی شامل زیتونی ، قهوه ای مایل به قهوه ای ، یا قهوه ای در بالا و شکمی-سفید-سفید است. بدن دارای علائم زردرنگ در امتداد سطح ستون فقرات با باله پشتی و لکه های رنگین کمانی است که از رنگ بدن روشن تر است. در طرفین آنها لکه های قرمز کوچکی وجود دارد که اغلب توسط هاله های قهوه ای بین لکه های بزرگ زرد احاطه شده است.

بروک دارای یک چراغ (سفید) روی باله های خود است که آنها را از قزل آلای قهوه ای متمایز می کند. باله دم مربع است. در هنگام زایمان در پاییز ، قزل آلای نر ممکن است رنگ قرمز مایل به نارنجی خود را در امتداد لبه ها پیدا کند.

ماهی قزل آلا آب شیرین بالغ 10 تا 25 اینچ طول دارد و وزن آن بین 20 تا 5 کیلوگرم است.

چرخه زندگی:

ماهی قزل آلا معمولاً در دو سال بالغ می شود. آنها بین سپتامبر و اکتبر زایمان می کنند. ماده ها در لانه ای به نام “قرمز” تخم می گذارند. صرف نظر از زیستگاه آب شیرین یا آب شور ، ماهی قزل آلا برای تولید مثل به آبهای طبیعی خود باز می گردد. ماهی های کوچک گوشتی و کوچک در آب سرد و تمیز و غنی از اکسیژن رشد می کنند و عمدتاً از پلانکتون ها ، لارو حشرات و سایر لاروهای ماهی تغذیه می کنند.

عمر قزل آلای بروک از 7 سال بسیار متغیر است.

ساختمانها:

ماهی قزل آلا رودخانه های تمیز و اکسیژنه ، خنک کننده آبهای شمالی را ترجیح می دهد ، اما گاهی اوقات در آبهای شور و آبشارها نیز ترجیح می دهد.

گونه های کوچک رودخانه تمام عمر خود را در نهرها ، نهرها و رودخانه های کوچک آب شیرین سپری می کنند. ماهی قزل آلا (شورترها) مهاجر هستند و سفرهای خود را از نهرهای طبیعی آب شیرین ، رودخانه ها ، دریاچه ها ، رودخانه های سرد ، بنادر خلیج باز و اقیانوس عمیق و برای تولید مثل به آبهای طبیعی خود باز می گردانند.

نهر بالغ حشرات ، نرم تنان و ماهی های کوچک را می خورد.

دیدگاهتان را بنویسید