واقعیت Rambutan تغذیه و مزایای سلامتی


انتخاب و رزرو

میوه و لیچی رامبوتان
میوه های رامبوتان و لیچی همانطور که در فروشگاه نشان داده شده است – کوالالامپور.

درخت رامبوتان دوبار در سال میوه می دهد. بنابراین میوه های تازه از ماه ژوئن وارد بازار می شوند و تا دسامبر ادامه می یابند. میوه تازه بخرید. انگشتان خود را روی میوه بچرخانید تا خارهای نرم و روشن آن (مو) در سرما مشخص شود. از مواردی که به نظر می رسد خشک ، خشک و مودار هستند به دلیل ظاهر قدیمی خود اجتناب کنید.

در خانه ، آنها را مرتباً در یک کاسه میوه ، گاهی مرطوب قرار دهید تا تمیز نگه داشته شوند. تمیز بخور. آنها می توانند تا 5 روز در دمای اتاق و 10-12 روز در یخچال تنظیم شده در دمای مناسب تمیز بمانند.

با این حال ، میوه خرد شده / کاشته شده زود از بین می رود و باید زود مصرف شود. همچنین می توان آنها را برای قوطی های صادراتی منجمد یا خشک کرد.

طرز تهیه و سرو

Rambutani را می توان به همان روش لیچی و longans استفاده کرد. برای تهیه ، میوه را فقط در آب سرد و خشک با استفاده از یک پارچه تمیز بشویید. با یک چاقوی تیز یک برش روی لبه ایجاد کرده و بچرخانید تا نیمه بالای فنجان جدا شود.

از طرف دیگر ، مانند مردم مالایی ، فقط انگشت شست را با انگشت شست خود بشکنید و بچرخانید / بکشید تا پوسته را بکشید. مانند لیچی ، مراقب باشید که گوشت را فشار ندهید ، در غیر این صورت ممکن است در آخر چمباتمه زده و آب خود را از دست بدهید! در مرحله بعد ، پوست سخت بیرونی را به همراه غشای داخلی نازک بردارید تا گوشت سفید ژله ای رنگ ظریف ظاهر شود.

پوست تمیز را همزمان بخورید! ما را گاز نگیر. برای لذت بردن از آن ، به آرامی آب شیرین الهی آن را بمکید ، آن را بین زبان و سوسک بیندازید و سپس اسپرم (حفره) را تنها بیندازید.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • از رامبوتان تازه باید به تنهایی و بدون هیچ گونه اضافه / فصل لذت برد.

  • اجزای آن می تواند یک افزودنی عالی برای سالاد میوه و به عنوان چاشنی باشد.

  • آب / شربت رامبوتان می تواند یک نوشیدنی خوش طعم تابستانی باشد.

  • مانند لیچی ، می توان از آن در ژله ها ، مربا ، شیرینی ، سس ها و شربت ها نیز استفاده کرد.

مشخصات امنیتی

میوه رامبوتان به خوبی تحمل می شود و واکنش های آلرژیک نادر است. زنان باردار و کودکان می توانند با خیال راحت دانه های کاشته شده و شیرین را بخورند. دانه ها حاوی آلکالوئید ساپونین هستند و باید دور ریخته شوند.

افراد مبتلا به دیابت ممکن است بخواهند از خوردن زیاد به دلیل قند خود اجتناب کنند. (سلب مسئولیت پزشکی)

شاید شما هم دوست داشته باشید بخوانید ≻≻-

≺≺ میوه لانزون (langsat) واقعیت تغذیه و مزایای سلامتی

≺≺ لیچی (لیچی) واقعیت تغذیه و مزایای سلامتی

بازگشت به میوه از جانب رامبوتانبه برای مشاهده لیستی جالب از انواع میوه ها و توضیحات کامل درباره حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

بازگشت به صفحه نخست.

منابع بیشتر:

  1. ارزش غذایی در هر 100 گرم قسمت خوراکی. (پنجره جدیدی باز می شود)

  2. Rambutan – TNAU Agritech Portal- PDF.

  3. صفحه اطلاعات پزشکی سرطان استنفورد – تغذیه خطر سرطان – تغذیه (پیوند در پنجره جدیدی باز می شود).دیدگاهتان را بنویسید