واقعیت Wasabi تغذیه و مزایای سلامتی


انتخاب و رزرو

ساقه خالص واسابی جزء کمیاب خارج از ژاپن است. علایق جدید جمع آوری قدرت در کشاورزی و آگاهی از خواص ارتقاء دهنده سلامت این ریزوم در جهان بوده است. در ژاپن نیز تنها تعداد کمی از رستوران ها غذاهای واسابی سرو می کنند و آنها از این واقعیت غافلند که گذاشتن سبزی (سس) در ساشیمی وسابی نیست بلکه در واقع رنگ اسب و خردل است. ریشه جدید فقط از بازارهای کشاورز منتخب در منطقه شیزوکا و اطراف ژاپن موجود است.

اگر در بازار همسایه خود وسابی پیدا کردید ، یک ریزوم تمیز و یکدست بخرید ، ترجیحاً سبزیجات با کیفیت بالا به آن متصل شوند. از کوچک شدن ریشه ها خودداری کنید.

در خانه ، آن را کاملاً تمیز نگه دارید ، و همچنین قسمت استفاده نشده ریزوم را در یخچال نگه دارید تا بتواند به مدت 2-3 هفته به راحتی در آن بنشیند. مانند دیگر ریشه ها مانند تربچه ، سبزیجات قوی از ریشه به زودی در خانه قرار می گیرند. با این حال ، از برگ و ساقه واسابی باید در اسرع وقت استفاده شود.

طرز تهیه و سرو

قبل از استفاده ، ریزوم ها را کاملاً با آب لوله کشی سرد بشویید تا خاک و شن و ماسه از بین برود. مالش پوست لازم نیست. فقط دکمه هایی را که روی سطح ظاهر می شوند شل کنید.

ریشه واسابی یکی از مواد مورد نیاز در آشپزی ژاپنی است. اگرچه برگها و دمبرگهای آن بخشی از رژیم غذایی هستند ، این ریزوم سبز آن است که در واقع نگین تاج است!

تنظیم واسابی

مانند اسب ها ، تندی و آتش وسابی را نمی توان در کل ریشه ارزیابی کرد. با این حال ، خرد کردن و آسیاب کردن ریزوم آن باعث ایجاد یک ترکیب فرار از آلیل ایزوتیوسیانات می شود که می تواند باعث تحریک چشم ، پوست ، مخاط بینی و گلو شود. سرکه یا اسید لیمو ترش را کاهش می دهد و طعم آن را آرام می کند. در عمل ، باید از آسیاب تازه در یک بشقاب استفاده شود. یک ریزوم کاملا رنده شده به طور سنتی بر روی یک رنده پوست کوسه در یک حرکت دایره ای برای آماده سازی یک محیط زیبا. واسبی برای قدردانی از امتیاز بزرگ آن ، 4-5 دقیقه بعد از آماده سازی آن ، سرو شد.

مانند بسیاری از ادویه جات دیگر ، واسابی نیز به دلیل تبخیر روغنهای ضروری طعم خود را به سرعت از دست می دهد. برای تنظیم عطر و طعم ، آنها را قبل از آماده سازی غذا خرد می کنند.

تمیز wasabi-put in sashimi
واسابی-روی ساشیمی.

در اینجا چند روش برای خدمت ارائه شده است:

wasabi la wasabi
بستنی واسابی!

  • به طور سنتی ، وسابی رنده شده ، به عنوان خمیر ، در ساشیمی استفاده می شود.

  • مانند اسب ، این ریشه نیز در بسیاری از آماده سازی ها ، از جمله آب میوه ، سس ، سالاد و سس هایی مانند گوشت ، مرغ و غذاهای دریایی استفاده می شود.

  • از برگهای تازه واسابی و ساقه می توان در چیدن استفاده کرد.

  • خمیر آن را به سس مایونز و آب لیمو اضافه کنید تا یک قاشق طراوت با مارچوبه ، نخود فرنگی خرد شده ، لوبیای فرانسوی و غیره و گوشت سرخ شده ، غذاهای دریایی آماده شود.

  • آماده کردن وینای گرت واسابی برای سرو بیش از سالاد بپوشید.

  • نخود واسابی ، قرار دادن نخود سبز واسابی ، یک میان وعده محبوب است. چیپس توصیه شده توسط Sabi از دیگر تنقلات اصلی ژاپن و کره است.

مشخصات امنیتی

واکنشهای آلرژیک به ریشه واسابی بسیار نادر است. با این حال ، چندین مورد حساسیت به ترب کوهی و W. japonica گزارش شده است. افرادی که این ریشه یا محصولات آن را تحمل نمی کنند ، باید از آن اجتناب کنند.

مانند اسب ، W. japonica همچنین می تواند باعث تحریک پوست ، مخاط و چشم شود. این به دلیل انتشار آلیل سولفید گاز (آلیل-ایزوتیوسیانات) در حین برش ، آسیاب یا آسیاب ریشه. در طول شبکه ، اختلال دیواره سلولی فعال می شود میروسیناز آنزیمی که هنگام واکنش با گلوکوزینولاتها ، ایزوتیوسیاناتهای آلی تولید می کند. لیمو یا سرکه لیمو می تواند این اثر را بررسی کرده و طعم را آرام کند. با استفاده از مخلوط کن / مخلوط کن در یک منطقه با تهویه خوب و پوشیدن دستکش های محافظ و ماسک می توان اثر آن را کاهش داد. (انکار پزشکی).

بازگشت به عناصر از جانب واسابیبه برای مشاهده لیستی جالب از مواد تشکیل دهنده همراه با توضیحات کامل درباره حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

بازگشت به صفحه نخست.

بیشتر بخوانید:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. مقایسه ترکیبات طعم دهنده در W. japonica با ترب-pdf.

  3. برگ عصاره ژاپنیکا کاهش افسردگی اکسید ناشی از عفونت هلیکوباکتر پیلوری و استرس بارگذاری رشد Gerbilsits مغولی.دیدگاهتان را بنویسید