وزارت فرهنگ از طرح های مردمی ارزشمند برای توسعه فضاهای فرهنگی حمایت می کندگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ که از پنجشنبه هفته گذشته در چارچوب سفر استانی رئیس جمهور به استان کرمان سفر کرده است، برای شرکت در این برنامه جمعه امروز وارد استان کرمان شد. عصر وی از فرهنگسرای روستای ده کهان از توابع شهرستان کهنوز از هنر «فاطمس» و کتابخانه این مرکز بازدید کرد.

اسماعیلی در این بازدید به تاریخچه کتابخانه “فاطمه ها” اشاره کرد و گفت: حدود ۱۲ سال پیش سه دختر نوجوان به نام “فاطمه ها” با تاسیس یک کتابخانه کوچک به نام “فاطمه ها” در روستای دهکهان شهرستان کهنوز خبرساز شدند و خوشبختانه در این سال‌ها، این تلاش «فاطمه‌ها» «حرکتی مردمی برای افتتاح کتابخانه‌ها در برخی از مناطق کم برخوردار کشور صورت گرفته است.

وی افزود: بی شک وزارت فرهنگ در دوره جدید از ابتکارات ارزنده مردم در زمینه توسعه فضاهای فرهنگی و هنری حمایت خواهد کرد و برای تجهیز و توسعه این گونه اقدامات از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر تجهیز کتابخانه «فاطمه ها» گفت: تجهیزات سخت افزاری (رایانه، تجهیزات تهویه و نرم افزار ثبت نام اعضا و عنوان کتاب) به زودی در اختیار مسئولان کتابخانه قرار می گیرد.

وی همچنین با تقدیر از فعالیت های جهادی موسسان و متولیان این کتابخانه گفت: احداث کتابخانه «فاطمه ها» در منطقه جنوب کرمان یک کار فرهنگی ارزشمند محسوب می شود و سه دختر نوجوان به نام «فاطمه» توانستند آن را تامین کنند. شبکه فرهنگی بهتر برای مردم روستایشان. او پتانسیل بالایی به نسل جوان در نقاط مختلف ایران می دهد.

رئیس حوزه هنری کشور خاطرنشان کرد: فرهنگسرای هنری «فاطمه» امروز دارای ۶۶۰ عضو فعال است که از این تعداد ۱۲۰ عضو نام «فاطمه» را یدک می کشند، «فاطمه» نام مبارک و زیبایی است و امیدواریم با این برکت باشیم. صاحب این نام شاهد موفقیت «فاطمه» تبدیل شدن به یک مرکز هنری و فرهنگی خواهیم بود.

در ارتباط با سی و یکمین سفر استانی رئیس جمهور، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ که از پنجشنبه گذشته به کرمان سفر کرده بود، به برنامه نماینده تام الاختیار رئیس جمهور با حضور در این شهر پایان داد. به سمت جنوب کرمان سفر کنید.