وصول مطالبات و ارتقای بسترهای الکترونیکی در دستور کار صندوق تامین است


جلسه هم اندیشی مشاوران، دستیاران و مدیران ستادی با حضور مدیرعامل صندوق آسیب های بدنی برگزار شد.
به گزارش خبرآنلاین، مهدی کمساریان با اشاره به روابط عمومی صندوق خسارت های بدنی از طریق ویدئو کنفرانس از حضور مسئولان شعبه استانی این صندوق در ابتدای جلسه خبر داد. وی خطاب به تلاش مستمر کارکنان صندوق و ارائه خدمات به آسیب دیدگان حوادث رانندگی گفت: افرادی که دچار چنین حوادث ناگواری می شوند از اقشار ضعیف جامعه هستند، بنابراین سرعت در ارائه خدمات باید همواره معطوف به شأن مردم باشد. آسیب دیدگان و توجه مدیر صندوق باید همیشه متمرکز باشد و همکاران شعبه نیز به این امر توجه ویژه داشته باشند.
مدیرعامل صندوق بیمه خسارت بدنی افزود: در این زمینه اقداماتی از جمله توجه ویژه به موضوع تکریم ارباب رجوع، اخذ مدارک صندوق، بررسی و اقدام سریع برای اطلاع از چگونگی وقوع حادثه انجام شده است. با انجام تعهدات قانونی صندوق و ایفای تعهدات از سوی کارشناسان، صندوق در مدت زمان کوتاه تری نسبت به گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است.
وی همچنین با ارتقای سیستم نرم افزاری برای تسهیل در تشکیل و رسیدگی به پرونده ها، جوانب مختلف قوانین بیمه شخص ثالث و قوانین بودجه کشور را بررسی و به مراجع ذیصلاح ارائه کرد تا آمار پرونده های غیر منطقی آنها برآورد شود. اقدامات لازم برای اصلاح یا به روز رسانی آنها از جمله موارد مهم اولویت کار این صندوق است، ابلاغ تعهدات قانونی و قوانین ضامن اجرای تعهدات صندوق به عنوان یک نهاد اجتماعی حاکمیتی.
مدیرعامل صندوق خسارت بدنی در نشست همفکری با مدیران بر اهمیت توسعه خدمات الکترونیک و استفاده از آخرین دانش فناوری اطلاعات برای وصول مطالبات از مجرمان فاقد بیمه نامه تاکید کرد. و افزود: توجه به سهل انگاری و سوء ظن عمدی دارندگان وسایل نقلیه در عدم خرید بیمه نامه شخص ثالث، آغاز به پرداخت غرامت توسط مقصران به دلیل نداشتن بیمه نامه، از وظایف اصلی قانونی و خطیر صندوق است. با توجه به ظرفیت های قانونی موجود صندوق، شناسایی مجرمان حوادث رانندگی و مصادره دارایی ها قابل انتساب است و به تبع آن می توان از گسترش اجتناب بیمه ای توسط وسایل نقلیه جلوگیری کرد.
کامساریان بهبود ساختار سازمانی، توسعه هماهنگی های برون سازمانی، تحلیل و طراحی مستمر سیستم ها و همچنین رویه های عملیاتی صندوق ها، توسعه فناوری اداری و استفاده از خدمات الکترونیک دولتی را از دیگر اهداف کلیدی برشمرد. در این صندوق اظهار داشت: سنجش سطح کیفی برنامه جامع منابع انسانی، اقدامات آموزشی و میزان انگیزه کارکنان و برنامه ریزی های لازم برای ارتقای آن از دیگر اهداف تحول سازمانی صندوق مدیریت خسارت های بدنی است.
دبیر مجمع عمومی صندوق بیمه خسارت بدنی در پایان خاطرنشان کرد: برنامه ریزی و اجرای اقدامات لازم برای احراز صلاحیت در انتخاب مدیران و کارکنان، هماهنگی در اجرای برنامه های ارزیابی عملکرد کارکنان، ایجاد داشبورد. آمار و اطلاعات اداری، مدیریتی و منابع انسانی و نیز توسعه و اجرای برنامه های فرهنگی و ایجاد بستر مناسب برای کاهش تصادفات جاده ای و افزایش ضریب نفوذ بیمه شخص ثالث در جامعه از دیگر برنامه های تحول آفرین این صندوق است.