وضعیت آب و هوای کشور در روز پنجشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۱


کارشناس اداره پیش بینی هواشناسی کشور پیش بینی کرد در روزهای آینده برخی مناطق کشور با بارش باران و کاهش دما همراه با وزش باد و طوفان همراه باشد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، فریبا گودرجی کارشناس سازمان هواشناسی در خصوص آخرین وضعیت جوی کشور گفت: استان های ساحلی خزر از جمله گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل و شمال شرق با بارش باران و طوفان مواجه خواهند شد. آذربایجان امروز (پنجشنبه) می دهد.

وی افزود: در ارتفاعات زاگرس مرکزی از جمله استان های چهار محال بختیاری، غرب اصفهان و کهکیلویه و بویراحمد در بعدازظهر شاهد بارش پراکنده باران و وزش باد هستیم که این وضعیت در روز جمعه ادامه دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: روز شنبه با شدت گرفتن جریان شمالی بارش در سواحل دریای خزر شدت می گیرد و وسعت بارندگی به خراسان شمالی، خراسان شمالی و مناطقی می رسد. البرز مرکزی و دریای خزر نیز آشفته می شود اما از شدت بارندگی در روز یکشنبه کاسته می شود.

گودرجی تاکید کرد: در استان های غربی و جنوب غربی از جمله استان های مرزی گرد و خاک و کیفیت پایین هوا پیش بینی می شود و در نواحی ساحلی استان هرمزگان و تنگه هرمز دریا مواج و مواج خواهد بود.

وی همچنین گفت: وزش باد از روز جمعه در شرق کشور تشدید و در زابل گرد و خاک خیز می شود.

منبع: ایسکانیوز

انتهای پیام/

لینک کوتاهلینک کپی شد!