وضعیت جهانی علیه آمریکاست


به گزارش خبرگزاری مهر، رینالدو گارسیا زاپاتا فرماندار هاوانا (پایتخت کوبا) بعدازظهر امروز سه شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۱ با حضور در ساختمان شهرداری تهران با علیرضا جاکانی شهردار تهران دیدار کرد. برو انجام داد

علیرضا جاکانی شهردار تهران با بیان اینکه موضوع ایران و کوبا خارج از توان دو ملت مشترک است، گفت: ما در سطوح مختلف ارتباط و تعامل داریم و این روابط ارزشمند است.

زاکانی منتشر شد: سطحی از تعامل مرتبط با فراخوانی یک دشمن مشترک آمریکا است او نشان داده است که هر جا رفت جز ویرانی و تباهی و تباهی برای ملت به ارمغان نیاورد.

وی گفت: حضور آمریکا شیک است اما در داخل زشت و خشن است که از کشورها استثمار کند و بخشی از روابط دو کشور ایران و کوبا بر اساس دشمن مشترک است.

شهردار تهران افزود: موضوع دیگر تکیه بر ظرفیت داخلی است، بنابراین پیشرفت کوبا در زمینه آموزش و بهداشت قابل تقدیر است و ما در انستیتو پاستور ارتباط علمی ویژه ای با کوبا داریم.

جاکانی با توجه به تحریم‌های وحشیانه آمریکا علیه دو کشور ایران و کوبا ادامه داد: همه تحریم‌ها و موانع وحشیانه که آمریکا ایجاد کرد نتوانست ارتباط ما را در این مدت متوقف کند. اپیدمی کرونا، یک سرمایه گذاری مشترک بین دو کشور برای واکسیناسیون علیه این بیماری تشکیل شد.

وی تاکید کرد که وضعیت جهانی کاملاً مضر است آمریکا است وی گفت: مشکلات داخلی آمریکا و اروپا مشکلات فراوانی است و کوبا زیر فشار آمریکا تسلیم نمی شود و از این مرحله مانند گذشته سربلند خواهد بود.

شهردار تهران افزود: در زمینه های مختلف سفارت کوبا در تهران و میانه آماده همکاری مشترک هستیم. بین المللی شهرداری تهران می تواند فضایی را فراهم کند که ظرفیت ها و کارکردها وارد عرصه کار و اتصال شود.

وی افزود: این شهر از ظرفیت های خوبی در حوزه حمل و نقل تهران برخوردار است و به دلیل این تحریم ها، ایران خوداتکایی ایجاد کرده و توسعه و پیشرفت کرده است.

جاکانی ادامه داد: اطمینان دارم که فراتر از این نشست، گروه‌هایی از دو طرف فهرستی از همکاری‌های مشترک ارائه خواهند کرد تا بتوانیم تفاهم‌نامه‌هایی را در خصوص اقدامات مشخص بین تهران و هاوانا دریافت کنیم.

رینالدو گارسیا زاپاتا فرماندار هاوانا با تاکید بر اینکه ایران با سایر کشورهای شناخته شده تفاوت زیادی دارد، خاطرنشان کرد: از سال ۲۰۰۱ قرارداد خواهر بین تهران و هاوانا بسته شد و این موضوع برای ما بسیار ارزشمند است.

گفت: چون در چند سال اخیر اپیدمی کرونا، ما توانستیم ۵ کاندیدای واکسن را در ایران در زمینه انتقال فناوری معرفی کنیم و جا دارد از شما بابت معامله با کووید ۱۹ تشکر کنم، زیرا امروز افراد زیادی از هر دو کشور بدون ماسک در شهرها تردد می کنند.

فرماندار هاوانا افزود: در بسیاری از کشورها شاهد کمبود فناوری هستیم اپیدمی مرگ و میر ناشی از کرونا زیاد است و چنین کارهای مشترکی می‌تواند زمینه را برای همکاری‌های بیشتر در حوزه پزشکی و بهداشت هموار کند.

گارسیا زاپاتا وی گفت: امیدواریم در آینده این ارتباط بیشتر شود و از تجربیات تهران در حوزه حمل و نقل و روشنایی شهری استفاده کنیم. انتقال بخش هایی مانند صنعت نفت، تجربیات بین بخشی.

ایالات متحده به دنبال استثمار در کشورهایی است که با آن روبرو می شود

رینا خوانیتا گریه کردن آلوارادو شهردار ماناگوا وی به همراه سفیر نیکاراگوئه در ایران عصر امروز با حضور در ساختمان شهرداری تهران با علیرضا جاکانی شهردار تهران دیدار کرد. برو انجام داد

در این دیدار علیرضا جاکانی شهردار تهران با اشاره به اینکه ملت ایران برای خانواده ها و زنان احترام خاصی قائل است، گفت: هی تو وی گفت: این افتخار ویژه برای بانوانی است که وظایفی غیر از مسئولیت خانوادگی دارند و ضمن بررسی برنامه های شهردار محترم کاناگوا ایده و برنامه مسکن ارزان قیمت را پیدا کردم که برای ما بسیار ارزشمند است.

جکانی ادامه داد: شهر تهران دارای توانمندی ها و تجربیاتی است که ما وظیفه خود می دانیم که در اختیار دیگران قرار دهیم و اعتراض ما به آمریکا این است که در مقابل ملت ها به دنبال استثمار ملت ها است و قوی ترین اصل رفتاری است. . این نوع افراط گرایی دیدم اراده ملت ها وجود دارد.

وی افزود: می توانیم در حوزه های مختلف از جمله محیط زیست، فضای سبز و زباله ارتباط و ارتباط برقرار کنیم تا شهری تمیز و زیبا آسایش و آسایش مردم را فراهم کند.

شهردار تهران ادامه داد: امکان همکاری و تعامل مشترک برای نیازهای دو کشور وجود دارد تا بسترهای ظرفیت بالایی برای هر دو کشور در حوزه‌هایی مانند بهداشت، سلامت و حمل‌ونقل داشته باشیم و برای این گونه اقدامات ما. باید هدف گذاری و سفیر نیکاراگوئه در ایران می تواند زمینه ای برای همکاری مشترک فراهم کند.

جاکانی گفت: پیشنهاد من با این مجموعه بن است بین المللی شهرداری تهران بر اساس فهرست مشابهی از قابلیت ها و نیازها رابطه ای ایجاد کرد آمار بودن

وی با تاکید بر تمایل جمهوری اسلامی ایران برای روابط عالی رتبه با نیکاراگوئه گفت:

رینا خوانیتا گریه کردن آلوارادو شهردار ماناگوا وی به دوستی دیرینه دو کشور ایران و نیکاراگوئه اشاره کرد و گفت: این خواست و اراده دو کشور است که امروز ما را به اینجا رسانده است. نزدیک همدیگر را بشناسید و سطح رابطه را افزایش دهید.

گریه کردن آلوارادو وی با اشاره به سخنان شهردار تهران در افتتاحیه خواهرخوانده های تهران افزود: سخنان شما (شهردار تهران) را در مراسم دیروز به دقت گوش دادم و برایم بسیار جالب بود که توجه شما در خانه بود. . و خانواده.

شهردار ماناگوا وی ادامه داد: از شما متشکرم که این فرصت را به ما دادید تا فرهنگ خود را از نزدیک تجربه کنیم و می‌خواهم بگویم که چالش‌های زیادی داریم زیرا هر انقلابی چالش‌هایی برای احیای و احقاق حقوق ملت‌ها و بازگرداندن آن حقوق به مردم آن‌ها به همراه دارد. کشورها. به همین دلیل است که ما به عنوان انقلابی همواره در میان طوفان امپریالیسم آمریکا بوده ایم.

وی گفت: برخورد قاطعانه با این تحریم ها و حملات بر عهده دولت ماست و در تمام جلساتی که در ایران حضور داشتم کلمه خوداتکایی بسیار مهم بود.

گریه کردن آلوارادو وی افزود: این خوداتکایی به گونه ای است که ملت ها به این قدرت برسند که بتوانند کار خود را انجام دهند و همچنین می خواهیم تجربه ایران در زمینه خوداتکایی را به ملت خود منتقل کنیم که می تواند از این جلسه شروع شود. .

شهردار ماناگوا وی ادامه داد: موارد زیادی وجود دارد که می توانیم با یکدیگر به اشتراک بگذاریم، به عنوان مثال می توانم به خرید ماشین آلات زباله و گردشگری اشاره کنم.

وی گفت: بر اساس تفاهم نامه امضا شده در سال ۲۰۲۰، می توانیم توافقات خود را پیش ببریم و با حضور خود آمده ایم تا از تجربیات شما و انتقال به کشورمان استفاده کنیم.