وضعیت نامشخص پرداخت اصلاحیه قرارداد اجرای «فرصت های علی شمس» – تئاتر آنلاین


کارگردان نمایش «احتمالات» اعلام کرد با وجود تصویب اصلاحیه قرارداد اجرای این نمایش که در نیمه دوم سال گذشته روی صحنه رفت، هنوز وضعیت پرداخت این متمم مشخص نیست.

به گزارش تئاتر آنلاین، نمایش «احتمالات» به نویسندگی و کارگردانی علی شمس از هفته دوم ۱۴۰۰ در تالار چهارسوی مجموعه تئاتر شهر به روی صحنه رفت. این نمایش که سال گذشته یکی از تولیدات پرمخاطب تئاتر شهر بود، یکی از تولیدات موفق چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر بود.

علی شمس کارگردان است «امکان» وضعیت پرداخت کمک هزینه این نمایش، اجرای آن در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ را نشان می دهد. و قبل از بعد از اینکه نمایش به دلیل ابتلا به ویروس کرونا متوقف شد و تهیه کننده ای برای ساخت و کمک ۵۰ میلیون تومانی نداشت، مجبور شدم این نمایش را روی صحنه ببرم. در اختیار گروه قرار گرفت. اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، «امکان» تولید نشد و فرصت تولید و کار حدود یک سال و نیم به تعویق افتاد و بر همین اساس. سنگ نوردی هزینه تولید درخواست اصلاح قرارداد را ارسال کردم که پذیرفته شد.

وی ادامه داد: بر این اساس رفته بر اساس اصلاحیه قرارداد، گروه “امکانات” باید مبلغ ثابت ۲۵۰ میلیون را حتی در صورت تایید پرداخت کند. متمم اداره هنرهای نمایشی هنوز برای پرداخت حقوق شورای ساخت پیشقدم نشده است.

شمس یادآور شد: پیگیری های متعددی از سوی مدیران حوزه هنری انجام شد اما در پاسخ به من گفتند که اصلاحیه قرارداد به امضای این اداره کل نرسیده است.

این نویسنده و کارگردان تئاتر گفت: یک برنامه من حضور داشتم که در آن از عملکرد اداره کل هنر انتقاد کردم. جای تعجب است که به مدیر برنامه اجرای تئاتر اطلاع داده شده است که علی شمس به دلیل انتقاد از اداره کل برنامه شما کمک مالی را به گروه شما اعطا نمی کند.

کارگردان برنامه هایی چون «شب مسافران تهران»، «مختب خاص»، «داستان های میانرودان» و «وقتی سگ اشتباه می خواند» در پایان سخنانش گفت: به نظر من مدیریت تئاتر است. گورکشی او یکی از منتقدان اوست و فقط به عنوان منتقد عملکرد مدیریت، پولی را که شورای ساختمان تصویب کرد و به گروه تئاتر پرداخت کرد، بلوکه کرد.