ویتامین P یا روش چیست؟


ویتامین P یا روتین یک بیوفلاونوئید است که معمولاً در غذاهایی مانند پوست سیب ، چای سیاه ، مارچوبه ، گندم سیاه ، سیر ، چای سبز ، انجیر و بسیاری از مرکبات یافت می شود. این روش به عنوان ویتامین P یا rotocid نیز شناخته می شود. معمولاً حاوی آنتی اکسیدانی به نام کوئرستین است که التهاب را کاهش می دهد. علاوه بر دریافت آن از طریق غذا ، می توانید به طور منظم از آن به عنوان مکمل استفاده کنید. این بیوفلاونوئید می تواند فواید زیادی برای بدن ما داشته باشد.

ویتامین P یا طبیعی می تواند از چندین طریق از بدن محافظت کند:

از سلولهای مغزی در برابر آسیب محافظت می کند
مهار آنزیم های التهابی (فسفولیپاز A2) مشابه کورتیکواستروئیدها اما بدون عوارض جانبی
کاهش استرس اکسیداتیو و رادیکال های آزاد
کاهش بی خطر فشار خون: بر همان داروهای مورد استفاده برای فشار خون تأثیر می گذارد.
افزایش استیل کولین
غلظت و کاهش ترکیبات سمی که در بدن در معرض تابش قرار می گیرند.

به گردش خون کمک می کند

به طور سنتی ، از آن برای حمایت از گردش خون استفاده می شود. تصور می شود که این روش به تقویت و افزایش انعطاف پذیری عروق خونی کمک می کند. تقویت عروق خونی می تواند سلامت بدن را بهبود بخشد و به کاهش شرایطی مانند کبودی ، رگ های عنکبوتی و واریس کمک کند. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد درمان متداول می تواند به درمان بواسیر ناشی از التهاب عروقی و بهبودی پس از جراحی بواسیر کمک کند.

از لخته شدن خون جلوگیری می کند

تحقیقات نشان می دهد که معمولاً می تواند از لخته شدن خون در برخی از حیوانات جلوگیری کند. جلوگیری از لخته شدن خون می تواند شانس زنده ماندن فرد را افزایش دهد.

ویتامین P

کلسترول را کاهش می دهد

شواهد زیادی وجود دارد که ورزش منظم می تواند به کاهش کلسترول LDL کمک کند. در یک مطالعه ، به بیماران دیابتی با سابقه فشار خون 500 میلی گرم روتین یک بار در روز داده شد. محققان دریافتند که سطح کلسترول LDL پلاسما در شرکت کنندگان کاهش یافته است.

درد پوکی استخوان را کاهش می دهد

یکی از رایج ترین کاربردها کاهش درد پوکی استخوان است. در سرکوب استرس اکسیداتیو در افراد مبتلا به آرتریت م mayثر است ، که ممکن است به دلیل خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی آن باشد. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد معمولاً عملکرد زانو را در برخی از افراد مبتلا به آرتریت بهبود می بخشد.

بازدارنده های اکسید

این توانایی آنتی اکسیدانی است که می تواند مکانیسم محافظت از اندام های حیاتی در برابر اثرات مضر رادیکال های آزاد را قادر سازد. این مولکولها همچنین می توانند به DNA آسیب برسانند و باعث سرطان شوند. معمولاً همراه با سایر فلاونوئیدها ، می توانند سلول های سرطانی را از بین ببرند و از گسترش آنها جلوگیری کنند.

محافظت از پوست

در یک کارآزمایی بالینی بر روی 40 فرد میانسال ، یک کرم موضعی با ویتامین P یا روش افزایش پوست ، کاهش قد ، محل و تعداد چین خوردگی ها. در همان مطالعه ، تولید کلاژن به طور طبیعی افزایش یافت و آسیب اکسیداتیو در سلول های پوست کاهش یافت. فلاونوئیدها می توانند بدن را در برابر اشعه UV محافظت کنند. اما رایج ترین آنها را می توان در صفحه های خورشیدی نیز استفاده کرد. این روش دارای اثر SPF است.

التهاب را کاهش دهید

ویتامین P یا طبیعی التهاب مغز را کاهش می دهد و بقای سلول های مغزی را در افراد دارای اختلال شناختی افزایش می دهد. این روش همچنین می تواند در برابر اثرات جریان خون ضعیف و استرس اکسیداتیو بر روی سلول ها محافظت کند. اشکال بد اکسیژن فعال همچنین اکسید نیتریک را که باعث تحریک التهاب می شود ، مهار می کند و به تثبیت فرم فعال گلوتاتیون کمک می کند.

به ما اطلاع دهید: کپسول مولتی ویتامین معدنی Vitali Tone

کنترل دیابت

ویتامین P از لوزالمعده محافظت می کند ، قند را کاهش می دهد و سطح انسولین را در موش های صحرایی دیابتی افزایش می دهد. این به بازگرداندن سطح طبیعی ذخایر قند در کبد (گلیکوژن) و آنزیم هایی که قند را تجزیه کرده و ذخیره چربی را کاهش می دهد ، کمک می کند. به نظر می رسد این روش به تعادل مصرف قند و چربی در حیوانات کمک می کند. در کنار سایر اکسیدان های رایج ، ممکن است برای افرادی که از دیابت رنج می برند مفید باشد.

پوکی استخوان

در موشهای مبتلا به پوکی استخوان ، معمولاً میزان تشکیل استخوان افزایش می یابد. در ساختار استخوان ، معمولاً از رشد سلول های استخوان شکن یا استئوکلاست جلوگیری می کند. این سلول ها بیشتر در بیماری های استخوانی فعال هستند. این روش می تواند فعالیت سلول های استخوان ساز را افزایش دهد ، که می تواند به بازسازی استخوان ها و حفظ سلامت استخوان ها کمک کند.

احتیاط

اطلاعات کافی در مورد استفاده منظم در دوران بارداری و شیردهی وجود ندارد. همچنین ، از پزشک خود بپرسید که هر روز چند روز باید بخورید. توصیه معمول 250 میلی گرم دو بار در روز است.

نویسنده: طیبه رفیعی
منبع: سلامتی

دیدگاهتان را بنویسید