ویدئوی جنجالی جدید / بیانیه جنجالی علیه جنبش MeToo!


جنبش من یکی از معدود جنبش های زنان هنرمند برای افشای آزار جنسی است.

بر اساس یک گزارش صبح، این جنبش به مناطق دیگر گسترش یافته بود و افراد مشهور زیادی را درگیر خود کرده بود.

چند سال پس از شروع این جنبش، برخی از هنرمندان زن ناشناس ایرانی نیز علیه آزار جنسی برخی افراد مشهور صحبت کردند که جنجال‌ها و جنجال‌های بسیاری را در پی داشت.

محیا دقانی که این روزها در سریال جدید همین سریال در نقش نجلا ایفای نقش می کند به انتقاد از این حرکت و سازوکار آن پرداخته است.

«نجلا ۱» را ندیده بودم!

محیا دقانی در نشست خبری این مجموعه گفت: هر هنرمندی وقتی هنرمند دیگری را در معرض خطر قرار می دهد، ریسک می کند. همه موافق نیستند. چون بازیگر قبلی آن شخصیت را تعریف کرده بود و شما به عنوان یک بازیگر جدید می خواهید آن قالب را بشکنید. هر بازیگری ظاهر و الگوی اجرای خاصی دارد.

این یک ریسک بزرگ برای من بود. ما حتی وقت نداشتیم؛ چهارشنبه قرارداد امضا کردم و یکشنبه مقابل دوربین سیروس عبدلی بودم. حتی تلفظ جنوبی را هم بلد نبودم.

وی افزود: آقای تقیانی پور از من پرسید که «نجلا ۱» را دیدی و من گفتم نه، فرصت دیدن آن را نداشتم. اما خدا را شکر هوش و خلاقیت کارگردان ما در این مسیر بسیار بالا بود و باعث ایجاد اعتماد متقابل شد که نتیجه راضی کننده بود.

هنرمندانی که خیلی حرفه ای بودند و مثل ما خانواده جلوی دوربین پشت دوربین هم این صمیمیت را داشتند. سکانس هایی که با خانم حاجیان، شریفی نیا و طهماسبی بازی کردیم به قدری احساسی بود که هنوز تاثیرش روی روحم است و برای رهایی از حالت تهوع به زمان نیاز دارم.

وقتی واکنش مردم را دیدم متوجه شدم که این کار درستی است. بله، انتقاداتی وجود دارد. هیچ چیز ۱۰۰% درست نیست. اما شرایط کار را نیز در نظر بگیرید. با توجه به آن شرایط و امکانات، در ‘نجلای ۲’ کارهای زیادی انجام شده است.