ویژگی های کاغذ سابلیمیشن با کیفیت بالا چیست؟


امروزه روش های زیادی برای چاپ انواع مواد استفاده می شود که برخی از آنها به صورت دستی و برخی توسط دستگاه های بسیار پیشرفته و مدرن انجام می شود.

یکی از روش های نوین در صنعت چاپ، چاپ با دستگاه سابلیمیشن می باشد. دستگاه سابلیمیشن از اجزا و قطعاتی مانند ماشین های چاپ پارچه و پرس یا ماشین های تقویم، جوهر مخصوص سابلیمیشن و کاغذهای سابلیمیشن تشکیل شده است که هماهنگی و همکاری این اجزا با یکدیگر باعث چاپ انواع طرح ها یا لوگوها می شود. محتوا.

از مواردی که در روش سابلیمیشن برای چاپ استفاده می شود می توان به انواع پارچه و پارچه، شیشه، سرامیک، چوب، فلز، لیوان و … اشاره کرد. عوامل متعددی در تعیین کیفیت چاپ توسط دستگاه چاپ پارچه موثر است که کاغذ سابلیمیشن را می توان به عنوان یکی از این عوامل ذکر کرد. کیفیت بالای کاغذ سابلیمیشن استفاده شده در کیفیت چاپ نهایی بسیار موثر است و اگر کاغذ ترانسفر کیفیت پایینی داشته باشد، چاپ نهایی نیز بی کیفیت خواهد بود.

کاغذ سابلیمیشن چیست؟

در پاسخ به این سوال که کاغذ سابلیمیشن چیست، می توان گفت که کاغذ سابلیمیشن یا کاغذ ترانسفر نوعی کاغذ چاپی است که تفاوت زیادی با سایر کاغذهای معمولی دارد و در دستگاه های چاپ پارچه مورد استفاده قرار می گیرد. فرمت کاغذ سابلیمیشن در دستگاه چاپ پارچه به این صورت است که ابتدا طرح یا تصویر انتخاب شده توسط چاپگر دستگاه بر روی کاغذ سابلیمیشن چاپ شده و در مدت زمان کوتاهی جوهر از حالت جامد به گاز (سابلیمیشن) تبدیل می شود. با قرار دادن کاغذ ترانسفر روی ماده و فشار دادن آن، طرح به سطح جسم منتقل می شود و در عرض صدها ثانیه ترکیب از حالت گاز به جامد تبدیل می شود و وارد بافت جسم پارچه مانند می شود و طرح را چاپ می کند. با کیفیت بالا.

همانطور که گفته شد کیفیت کاغذ سابلیمیشن در کیفیت چاپ نهایی بسیار موثر است. بنابراین در زیر به بررسی ویژگی های کاغذ سابلیمیشن عالی می پردازیم.

ویژگی های کاغذ سابلیمیشن با کیفیت بالا

از جمله ویژگی هایی که باید یک کاغذ سابلیمیشن باکیفیت باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

هنگام استفاده از کاغذ سابلیمیشن با گرامر کمتر، ارزش آن کمتر است، اما رطوبت می تواند از کاغذ عبور کند و صفحه ابزار می چسبد. همچنین امکان خیساندن جوهر کاغذ و پاره شدن کاغذ نیز وجود دارد.

از طرفی استفاده از کاغذ سابلیمیشن خیلی ضخیم نیز از انتقال حرارت جلوگیری می کند و طرح را به درستی منتقل نمی کند. بنابراین با توجه به تجربه، چاپ روی مواد مختلف با استفاده از کاغذ سابلیمیشن با وزن ۲۵ تا ۷۰ گرم بسیار مناسب است.

کاغذهای سابلیمیشن دارای لایه پوششی روی سطح هستند و این لایه از ورود جوهر به پشت کاغذ جلوگیری می کند. اگر لایه پوشش روی سطح کاغذ سابلیمیشن بی کیفیت یا کم باشد، در حین چاپ، جوهر وارد پشت کاغذ شده و طرح به طور کامل چاپ نمی شود یا کدر و بی کیفیت می شود. بنابراین سطح کاغذ سابلیمیشن با کیفیت دارای پوشش مناسبی است و این لایه امکان نفوذ جوهر در پشت کاغذ را کاهش داده و از پخش شدن جوهر جلوگیری می کند.

یکی از مهم ترین ویژگی های کاغذ سابلیمیشن با کیفیت بالا سرعت بالای انتقال طرح است. سرعت انتقال کاغذ به سه عامل ضخامت کاغذ، لایه پوشش و ضخامت پوشش بستگی دارد. هرچه سرعت انتقال بیشتر باشد، انتقال سریعتر به سطح جوهر انجام می شود و به دلیل قرار گرفتن در معرض حرارت کمتر، طراحی کمتر کامل می شود.

سرعت خشک شدن نیز روی سرعت چاپگر تاثیر می گذارد و امکان چاپ روی پارچه با دستگاه چاپ سریع وجود دارد.

کاغذ سابلیمیشن با کیفیت دارای حداقل چین و چروک است. رول شدن دستگاه پیچ باعث ایجاد چین و چروک می شود و یکی از دلایل بی کیفیت بودن کاغذ است. چین و چروک شدن کاغذ سابلیمیشن علاوه بر تاثیر منفی بر روی طرح چاپی می تواند به هد دستگاه نیز آسیب برساند.

پایداری کاغذ سابلیمیشن ویژگی اصلی کاغذهای باکیفیت است. بنابراین کاغذی که خریداری می کنید در دماها و رطوبت های مختلف پایداری و ماندگاری دارد و بهتر است طرح هایی با همان کیفیت روی سطح شی چاپ شود.

  • آلودگی و لکه کاغذ

وجود لکه ها و آلاینده ها روی کاغذهای سابلیمیشن باعث می شود که کیفیت آنها پایین باشد. وجود این لکه ها باعث کاهش کیفیت چاپ می شود و ممکن است به دلیل روکش یا فرآیند تولید باشد که شرکت های سازنده چینی این موضوع را بسیار بی اهمیت جلوه داده اند. بنابراین کاغذهای مرغوب دارای لکه و آلودگی بسیار کمی بر روی سطح خود هستند.

شرکت فابتک با ارائه انواع دستگاه چاپ پارچه و تمامی ملزومات آن یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت ها در صنعت چاپ می باشد. در فاب تک محدودیتی برای پیشرفت و پیشرفت در صنعت چاپ وجود ندارد و همواره تلاش کرده تا از بهترین ابزار و فناوری های روز در ماشین آلات تولیدی خود توسط کارکنان، کارشناسان و متخصصان خود استفاده کند.

فابتک با ارائه بهترین و با کیفیت ترین کاغذ سابلیمیشن و جوهر، عنوان بزرگترین واردکننده معتبرترین و سابلیمیشن ترین کاغذ در کشور را در اختیار صنعتگران عزیز قرار می دهد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش فبتک تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۲۳۵۱۰۰ برای ملاقات

بیشترین بازدید