پشت این همه معیشت غیراخلاقی اخیر چه بود؟


رئیس پلیس سایبری کشور گفت: شعبه اصلی شبکه سازماندهی شده پخش زنده غیراخلاقی و غیرمتعارف در نقاط مختلف کشور دستگیر شده است.

به گزارش صبح امروز به نقل از همشهری آنلاین، سردار وحید مجید رئیس پلیس فتا فراجا در تشریح این خبر گفت:

بر اساس مشاهدات صورت گرفته در فضای مجازی اعضای باند و شعب اصلی در اینستاگرام از جمله مصادیق محموله های چشم بسته و پولشویی با سازماندهی پخش زنده غیراخلاقی و غیرمتعارف در استان های مختلف کشور و شبکه اجتماعی پیام رسان. واتس اپ و تلگرام شناسایی شدند.

این مقام انتظامی ادامه داد: اعضای این باند پس از انجام یکسری اقدامات اطلاعاتی و فنی با رعایت کلیه اصول مراقبتی و اخذ دستور قضایی در استان های بوشهر، تهران بزرگ، آذربایجان غربی، زنگبار و شیراز با هویت معلوم دستگیر شدند. “

فرمانده انتظامی شهرستان فتای فرجا اعلام کرد: متهمان پس از دستگیری و کشف و ضبط تجهیزات الکترونیکی و مقابله با ادله جرم و تحویل به مرجع قضایی برای سیر مراحل قانونی به بزه انتسابی اعتراف کردند. پرونده کرامت

پشت صحنه همه معیشت های غیراخلاقی اخیر است.

اولویت ماموریت پلیس فتا

سردار مجید ادامه داد: طرح های عملیاتی پلیس فتا علیه فعالان سایت ها و صفحات غیراخلاقی و غیرمتعارف در کشور به صورت مستمر در کارگروه های ویژه در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از هموطنان درخواست حذف و تطهیر این گونه مواد غیر اخلاقی و برخورد با مجرمان این حوزه را داشته اند، تصریح کرد:

رسیدگی به این گونه جرایم در اولویت پلیس قرار دارد و تاکنون سایت های زیادی از این دست در منطقه شناسایی شده و عاملان آن تحت تعقیب قضایی هستند.

این مقام مسئول گفت: همچنین از کاربران فضای مجازی و مشاغلی که بدون رعایت ضوابط و مقررات و بدون رعایت ضوابط در تولید و انتشار محتوای غیراخلاقی فعالیت می کنند، شایسته و متعهد دعوت می شود.

رئیس پلیس سایبری کشور از تمامی کاربران فضای مجازی خواست موارد مشکوک و مجرمانه را در حوزه مذکور از طریق سایت پلیس فتا www با رعایت قوانین و مقررات جاری و استانداردهای کشور گزارش دهند. پلیس سایبری با شماره ir یا ۰۹۶۳۸۰ تماس بگیرید و برای پیگیری سریع به پلیس گزارش دهید.