پشت صحنه سرقت میلیاردی از برجی در زعفرانیه


شامگاه ۳ آبان ماه گزارشی مبنی بر سرقت طلا و جواهرات به ارزش ۴ میلیارد تومان، ۴ هزار و ۴۰۰ دلار، ۸ سکه طلا و یک دستگاه ساعت رولکس به ارزش ۷۰۰ میلیون تومان از برج زعفرانیه منتشر شد.

به گزارش صبح به نقل از مانی بان، شامگاه سوم آبان زن جوانی با مامور کلانتری ۱۲۲ دربند تماس گرفت و از سرقت میلیاردی منزلش خبر داد.

گفت: ساعت ۸:۳۰ شب بود که زنگ خانه ما به صدا درآمد. ما در طبقه دوم برجی در زعفرانیه زندگی می کنیم. پشت در سرایدار ساختمان بود که برای جمع آوری زباله ها آمده بود.

هر شب در این ساعت که به آپارتمان می رسید، در را باز می کردم. اما به محض باز کردن در، چهار مراقب نقابدار جلوی در ظاهر شدند.

وی ادامه داد: وقتی مردان نقابدار و خشن را دیدم و خواستم در را به روی آنها ببندم، ترسیدم که یکی از آنها پایش را بین در گذاشت و آنها مسلح وارد خانه شدند.

در حمام گرفتار شده است

نگهبان و یکی از دخترانم را در حمام حبس کردند و از من و دختر دیگرم خواستند که با اسلحه در گاوصندوق را باز کنیم.

دختر گفت – طلا و جواهرات ۴ میلیارد تومانی، ۴ هزار و ۴۰۰ دلار، ۸ سکه طلا و ساعت رولکس من را به ارزش ۷۰۰ میلیون تومان سرقت کردند و ما را دستگیر کردند و در اتاقی گذاشتند و متواری شدند. بعد از اینکه به سختی در را باز کردیم و با پلیس تماس گرفتیم، دزدان دقایقی بعد رفته بودند.

مهندس جوان درباره اینکه چه کسی ممکن است سناریوی سرقت مسلحانه را طراحی کرده باشد، گفت: من به سرایدار برج مشکوک هستم که به مواد مخدر اعتیاد داشته است.

از طرفی پسرش قبلا چوکیدار ما بود، اما چند وقت پیش خودش به عنوان چوکیدار مشغول به کار شد و با اینکه در اتاق چوکیدار در برج همراه خانواده بود، خانواده را برای چند نفر به شهر فرستاد. روزها. مطمئنم این سفر برای تکمیل نقشه سرقت بوده است.

تحقیقات پلیس آغاز شد

پس از اظهارات دختر، نگهبان برج به تحقیق پرداخت اما وی گفت: از هویت سارقان اطلاعی ندارم، با تهدید زور و اسلحه به آنها کمک کرده ام. شب حادثه در حالی که در اتاق نشسته بودم، افراد نقابدار آمدند و از من پرسیدند که مهندس در کدام طبقه زندگی می کند؟ در حالی که اسلحه را به سمت من گرفتند، تسلیم شدم و به آنها گفتم که خانم مهندس در طبقه دوم زندگی می کنند.

اما افراد نقابدار مانع من نشدند و با تهدید مرا به طبقه دوم کشاندند و از من خواستند که پیش مهندس بیایم. وقتی در باز شد، به من حمله کردند و مرا در حمام حبس کردند.

با وجود اینکه دیده بان مرد مدعی بود در سرقت های میلیاردی نقشی نداشته است، اما بنا به دستور بازپرس شعبه هفتم بازپرسی دادسرای ویژه سرقت، اظهارات وی برای تحقیقات و مراحل شناسایی به اداره آگاهی تقدیم شد. افراد نقابدار ادامه دارد