پل سوروینو بازیگر «دوستان خوب» درگذشت – تئاتر آنلاین


پل سوروینو بازیگر فیلم «دوستان خوب» در سن ۸۳ سالگی درگذشت.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ورایتی، پل سوروینو بازیگر فیلم «دوستان خوب» مارتین اسکورسیزی به مرگ طبیعی در سن ۸۳ سالگی درگذشت.

او همچنین در سریال «قانون و نظم» در نقش فرانک سرتا و در فیلم «دوستان خوب» در نقش گانگستر محبوب دان پل سیسرو و در فیلم «نیکسون» ساخته الیور استون نقش کیسینجر را بازی کرد. او همچنین پدر بازیگر میرا سوروینو بود.

سوروینو در طول دوران بازیگری خود در بیش از ۱۷۰ نقش از جمله درام جنایی “دیک تریسی” با بازی و کارگردانی وارن بیتی ظاهر شد.

وارن بیتی این بازیگر را برای ۴ فیلم از ۵ فیلمی که کارگردانی کرد انتخاب کرد، «قرمزها»، فیلمی درباره تاریخ کمونیسم، «بالورث» یک طنز سیاسی که در آن به عنوان رئیس یک شرکت بیمه بزرگ ظاهر شد و «قوانین» درخواست نکنید.” ” از جمله آنها هستند.

سوروینو همچنین یک بازیگر صحنه بود و در سال ۱۹۷۴ برای «قلعه قهرمان» به کارگردانی جیسون میلر، نمایشنامه نویس برنده جایزه پولیتزر، نامزد تونی شد.

از دیگر فیلم های مهم در کارنامه هنری او بازی در «فریب» ساخته تسوی هارک در سال ۱۹۹۸ و «رومئو و ژولیت» باز لورمن در سال ۱۹۹۶ بود.

همانطور که در سینما فعال بود، در صفحه کوچک تلویزیون نیز دیده شد و در فیلم های «پیشتازان فضا: نسل بعدی»، «دوم»، «به پایان می رسیم» بازی کرد. .

پل سوروینو که در یک خانواده ایتالیایی در بروکلین به دنیا آمد، به زبان ایتالیایی مسلط صحبت کرد و اولین حضور خود را در برادوی در سال ۱۹۶۴ در یک کمدی موزیکال انجام داد.