پل شریدر قلب افتخاری سارایوو را می گیرد – تئاتر آنلاین


جایزه افتخاری Heart of Sarajevo 2022 به پل شریدر در جشنواره فیلم سارایوو اهدا خواهد شد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ورایتی، جشنواره فیلم سارایوو در بیست و هشتمین دوره خود از پل شریدر کارگردان و فیلمنامه نویس آمریکایی تقدیر می کند و جایزه قلب افتخاری سارایوو را به او اهدا می کند.

او تهیه‌کننده و کارگردانی است که سال‌ها به صورت حرفه‌ای کار کرده و فیلمنامه‌های «راننده تاکسی»، «آخرین وسوسه مسیح» و «گاو خشمگین» مارتین اسکورسیزی و ده‌ها فیلم دیگر را نوشته است. چندین فیلم از جمله “ژیگولو آمریکایی”، “میشیما: زندگی در چهار فصل” و “آرامش غریبه ها”.

شریدر در سال ۲۰۱۹ نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اورجینال برای متمم اول شد که کارگردانی آن را بر عهده داشت. او سال گذشته با فیلم «شمار کارت» با بازی اسکار آیزاک و تیفانی هادیش در ونیز بود و با تحسین منتقدان مواجه شد. این فیلم در گیشه نیز موفق بود.

جایزه قلب سارایوو در مراسمی در ۱۳ آگوست در جشنواره به این فیلمساز اهدا خواهد شد و پس از آن فیلم «شمارش کارت» به نمایش در خواهد آمد. اسحاق در این فیلم نقش بازجوی سابق ابوغریب را بازی می کند که با گذشته خود کنار می آید. در همان روز، شریدر در افتتاحیه برنامه استعدادهای درخشان سارایوو یک مسترکلاس برگزار خواهد کرد.

این فیلمساز اولین فیلم خود را یقه آبی در سال ۱۹۷۸ کارگردانی کرد، دو سال پس از اینکه راننده تاکسی برنده نخل طلا شد. او سال گذشته برنده جایزه یک عمر دستاورد جشنواره فیلم زوریخ شد و امسال جایزه یک عمر دستاورد شیر طلایی را در ونیز دریافت خواهد کرد.

این نویسنده و کارگردان ۷۵ ساله در حال حاضر مشغول ساخت فیلم The Master Gardener با بازی جوئل اگرتون در نقش باغبان یک ملک تاریخی زیبا است.

جشنواره سارایوو ۲۰۲۲ از ۱۲ تا ۱۹ آگوست (۲۱ تا ۲۸ اوت) برگزار می شود.