پنل FDA نصف دوز اضافی واکسن Moderna را تأیید می کندمشاوران بهداشتی ایالات متحده روز پنجشنبه گفتند برخی از آمریکایی هایی که واکسن Moderna COVID-19 را دریافت کرده اند باید مکمل نصف دوز را برای تقویت ایمنی در برابر ویروس دریافت کنند.

گروهی از مشاوران سازمان غذا و دارو به اتفاق آراء به توصیه مکمل های اضافی برای افراد مسن ، بزرگسالان مبتلا به سایر مشکلات بهداشتی ، شغلی یا شرایط زندگی که آنها را در معرض خطر بیشتر COVID-19 قرار می دهد ، رای دادند.

این پیشنهادات قانع کننده نیستند ، اما گامی مهم در جهت گسترش کمپین اضافی آمریکا برای میلیون ها آمریکایی است. بسیاری از افرادی که حداقل شش ماه پیش اولین عکس های Pfizer خود را دریافت کردند ، پس از تأیید FDA در ماه گذشته ، در حال افزایش هستند.

واکسن اصلی Moderna دارای دو تزریق 100 میکروگرم است ، اما Moderna می گوید که یک تزریق 50 میکروگرم باید برای مکمل کافی باشد.

این آژانس پنجشنبه و جمعه با متخصصان خود تماس گرفت تا ارزیابی کنند که چه کسی باید مکمل را دریافت کند و چه زمانی به افرادی که در اوایل امسال عکس های Moderna و Johnson & Johnson دریافت کرده اند ، مراجعه کند.

FDA از توصیه های مشاوران خود برای تصمیم گیری نهایی علاوه بر هر دو شرکت استفاده خواهد کرد. با فرض یک تصمیم خوب ، هنوز یک مانع دیگر وجود دارد: هفته آینده ، پنلی که توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری تشکیل می شود ، اطلاعات بیشتری در مورد افرادی که باید از آن استفاده کنند ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید