پیشگیری اولیه از تقلب در راه اندازی محصولات مبتنی بر بلاک چین


تقلب به هر نحو و به هر میزانی می تواند اعتبار محصول را زیر سوال ببرد و اعتماد کاربر را خدشه دار کند. با رشد روزافزون تجارت الکترونیک، بانکداری دیجیتال و انتظارات کاربران از نظر تجربه تراکنش آسان و ایمن، پیشگیری از کلاهبرداری یک اصل اساسی برای راه اندازی محصولات مبتنی بر بلاک چین است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، برایتان جالب است بدانید که تعداد زیادی از ارزهای دیجیتالی که توسط Elliptic و مرکز سانسور و جرایم مالی تحقیق شده اند به ابزاری برای جرم تبدیل شده اند.

مشخص شد که ۹۵ درصد از پولشویی ها توسط کارگران غیرقانونی دارک وب انجام شده است. بنابراین شما به عنوان یک مدیر محصول باید مراقب این حوادث باشید.

ارزش تراکنش های غیرقانونی بیت کوین سالانه به ۷۲۷۲ میلیارد می رسد. این عدد برابر با ارزش کل بازار دارو در ایالات متحده و اروپا است.

علاوه بر این، در تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۸ انجام شد، گزارش شد که استارت‌آپ Elliptical به مرکز منع و جرایم مالی کمک کرده است.

در نتیجه این گزارش، از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶، تعداد عملیات غیرقانونی بر روی پلتفرم‌های بلاک چین ۵ برابر شد. بنابراین ردیابی فعالیت های غیرقانونی در بلاک چین یکی از الزامات مدیران محصولات صرافی امروزی است.

در این مقاله دلایلی که چرا مدیران محصولات فین‌تک باید از پیشگیری از تخلفات آگاه باشند آورده شده است:

ماموریت و هدف بسیار روشن است

شما در حال مبارزه برای دور نگه داشتن پول از افراد بد هستید. بخشی از پول از دست رفته به دلیل تقلب به تروریسم، تامین مالی، قاچاق جنسی و غیره می رسد.

این یک پدیده جدید و همیشه در حال تغییر است، زیرا نبردهای تن به تن سخت هستند، بنابراین باید استراتژیک تر باشیم و همیشه به موج بعدی نوآوری فکر کنیم تا آنها را شکست دهیم.

سود مالی بسیار زیاد است

مک کینزی تخمین می زند که کسری تقلب در سال ۲۰۱۶ ۲۳ میلیارد دلار بوده و احتمالاً تا سال ۲۰۲۵ به ۴۵ میلیارد دلار خواهد رسید! خم شدن جزئی منحنی می تواند تاثیر قابل توجهی بر بانک ها و صرافی ها داشته باشد.

پیشگیری از تقلب از اهمیت راهبردی برخوردار است

با رشد روزافزون تجارت الکترونیک، بانکداری دیجیتال و انتظارات کاربران از نظر تجربه تراکنش آسان و ایمن، پیشگیری از کلاهبرداری یک اصل اساسی برای راه اندازی محصولات مبتنی بر بلاک چین است.

چرا دانستن کلاهبرداری برای مدیران فین تک مهم است؟

پاسخ به این سوال بسیار ساده است، به هر نحو و به هر میزان تقلب می تواند اعتبار محصول را زیر سوال ببرد و اعتماد کاربر را خدشه دار کند.

کلاهبرداران افراد خلاقی هستند. آنها درک می کنند که نسخه های اولیه محصولات اغلب اقدامات پیشگیری از تقلب ندارند و از آن بهره می برند.

همانطور که Apple Pay در ابتدا مورد حمله کلاهبرداری سایبری قرار گرفت.

علاوه بر این، توانایی کاربران مخرب برای استفاده از ویژگی‌های محصول شما برای ایجاد خرابی مانند مبارزه پلیس فتا با کاربران مخرب رسانه‌های اجتماعی نیست!

این بدان معناست که چگونه فن‌آوری‌های مورد استفاده برای مبارزه با جعل می‌تواند توسط فیسبوک برای مبارزه با اخبار و عملیات اطلاعاتی جعلی استفاده شود.

حساسیت برای مبارزه با کلاهبرداری سایبری در پلتفرم های بلاک چین

گاهی اوقات دیدن کلاهبردارانی که از حفره های دفاعی ما سوء استفاده می کنند خسته کننده و خسته کننده است و اگر بخشی از کسب و کار خود را ایمن کنیم، کلاهبرداران توجه آنها را به جای دیگری معطوف می کنند.

به طور کلی، به عنوان مدیران محصول، ما راه حل های امنیتی محصول خود را برای ۳ نوع مشتری ارائه می دهیم: کاربران واقعی که هویت یا کارت اعتباری آنها به سرقت رفته است، کلاهبرداران و سایر مشتریان (بازرسان، مقامات امنیتی، کاربرانی که به ما اعتماد دارند و غیره). ) با توجه به پویایی که در بالا ذکر شد، می توانید از راه حل های انعطاف پذیر برای ایمن نگه داشتن محصول خود استفاده کنید.

طراحی یک محصول رضایت بخش برای کاربران احساس بسیار خوبی است. زیرا پس از آن محصول ما به یک تجربه کاربری عالی برای مخاطب تبدیل می شود.

طراحی محصولی که بتواند در برابر تقلب مقاومت کند، ترکیبی فوق‌العاده از هوش مصنوعی طراحی انسان‌محور برای دستگیری افراد بد و کاهش تاثیر آن برای کاربران واقعی است.

در هوش مصنوعی، فناوری‌های فوق‌العاده جالبی در سراسر صنعت استفاده می‌شوند. به عنوان مثال، مدل سازی شبکه / نمودار برای شناسایی حلقه های جعلی و تقلبی. استفاده از مدل‌های انسانی و سپس ماشین‌ها برای شناسایی روندهای خودکارسازی امنیت از طریق پردازش، یادگیری عمیق، اتوماسیون فرآیند روباتیک و غیره.

مشکلات بسیار جالبی در طراحی انسان محور وجود دارد: سرقت هویت یا کارت اعتباری می تواند برای کاربر بسیار ناراحت کننده باشد.

بنابراین، ایجاد محصولاتی برای راهنمایی کاربران در مواقعی که کاربران درگیر اضطراب بالا هستند، کاری بسیار چالش برانگیز و حساس است.

نکات مثبت امنیتی (مانند تراکنش‌های کارت اعتباری که به‌طور تصادفی رد می‌شوند) می‌توانند برای کاربران بسیار ناامیدکننده باشند و می‌توانند یک «نقطه اوج» در رابطه کلی با برند باشند.

در نهایت، “تقلب دوستانه” یک مشکل در سطح صنعت است که در آن مشتریان ادعای تقلب در معاملات قانونی را دارند.

به طور معمول، این رفتار از سردرگمی ناشی می شود و برای حل این مشکل به یک چارچوب کاملاً جدید برای توسعه محصول نیاز است.

منبع: Phenopia