چالش “خشک کردن خشک” پودر ورزش زودهنگام را به یک روند خطرناک برای TikTok تبدیل می کندITASCA ، Ill. – از Wave PODS گرفته تا افزونه ها ، مطمئناً اینترنت بهترین بخش خود را در “چالش” دهه گذشته دیده است. در حال حاضر ، یک مطالعه جدید زنگ خطر را برای یک روند آنلاین جدید که شامل نوشابه های پودری قبل از ورزش است ، به صدا درآورده است. محققان می گویند چالش “اسکوپ خشک” ، که بیش از هشت میلیون نظر فقط در TikTok جمع آوری کرده است ، می تواند جدی باشد.

نوشیدنی های پودری قبل از ورزش با یک تن کافئین و سایر افزودنی ها برای مخلوط کردن با آب در نظر گرفته شده است و سپس استفاده شده. این ماده خشک برای کاربران آنلاین چالشی ایجاد می کند که مقدار زیادی پودر بدون بو را در دهان خود قرار دهند و فقط چند جرعه آب بنوشند. با توجه به اینکه بسیاری از اقلام قبل از ورزش می توانند برای نوجوانان بی خطر باشند ، حتی زمانی که افراد به خوبی آماده باشند ، این ایده که میلیون ها جوان به این چالش نگاه می کنند ، محققان را ناراحت می کند.

نلسون چاو ، نویسنده دانشگاه بهداشت ، می گوید: “تشخیص پزشکان برای گرایش های جدیدی که ممکن است خطری برای سلامت نوجوانان ایجاد کند ، برای پزشکان دشوار است. به عنوان مثال ، شیوع فعلی تمرینات اولیه و روش های خطرناک استفاده از آن را در نظر بگیرید.” دانشجوی دانشگاه پرینستون و دانشجوی تحقیقات رشد و رفتار کودک در مرکز پزشکی کودکان کوهن ، در یک نسخه رسانه ای. “گاهی اوقات کاوش در سیستم عامل های غیر متعارف مانند TikTok می تواند نتایج قابل توجهی را به دنبال داشته باشد.”

بسیاری از این پودرها را با آب مخلوط نمی کنند

نویسندگان این مطالعه می گویند هرکسی که در این چالش شرکت کند ، خود را در معرض خطر بیشتر پرخوری یا استنشاق تصادفی پودر قبل از ورزش قرار می دهد. بدتر از این ، برخی از این ویدئوهای چالش برانگیز نشان می دهد که کاربران ورزش اولیه را با نوشیدنی های انرژی زا یا حتی الکل ترکیب می کنند.

محققان 100 ویدئوی TikTok را با هشتگ “#preworkout” انتخاب کردند و هر یک را بر اساس تعداد لایک ، اشتراک گذاری ، روش مصرف ، تعداد خدمات و هرگونه ترکیب با موارد دیگر مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. اکثر ویدئوها مردان (64) ، در حالی که زنان (30)) و بحث برانگیز (6)) ویدیوهای دیگر را نشان می دهند. تنها هشت درصد از ویدئوهای ارائه شده روش صحیح تهیه نوشیدنی قبل از تمرین نشان داده شد و بیشترین موارد شامل الکل ، نوشیدنی های انرژی زا ، کراتین و پودر پروتئین است.

محققان یافته های خود را در کالج 2021 کنفرانس ملی آمریکا در مورد کودکان و نمایشگاه ها ارائه کردند.

بیشتر از NEWS10

  • پلیس: یک زن در آلبانی گفت اسلحه ای که در هنگام اختلاف بار حمل می کرد
  • یک مورد جدید COVID در آلبی CSD شناسایی شد
  • سازمان محلی به “پنج روز تنباکو کافی است” نگاه می کند
  • Schenectady High به ادعاهای افزایش خشونت پاسخ می دهد
  • فراخوان برای گسترش هیئت بررسی پلیس جامعه آلبانی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عکس های
اینستاگرام

مشترک شدن در خبرنامه مادیدگاهتان را بنویسید