چه چیزی سوزش سر دل را خوب می کند؟ (6 درمان خانگی)


سوزش سر دل بسیار بد است و اگر شما نیز مانند بسیاری دیگر این مشکل را داشته باشید ، ما شما را درک می کنیم. این می تواند باعث شود نتوانید از غذای مورد علاقه خود لذت ببرید و واقعاً عصبانی شوید! در حقیقت ، خوشبختانه غذاهای سالمی وجود دارد که می توانید برای کاهش سوزش سر دل به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

در این مقاله ، ما به طور دقیق به درمان های خانگی برای سوزش سر دل می پردازیم و امیدواریم که بتوانیم به شما در حل این مشکل تا حدی کمک کنیم.

سوزش سر دل: چرا این اتفاق می افتد؟

سوزش سر دل به دلایل مختلفی از جمله GERD ، افسردگی ، چاقی ، بارداری و موارد دیگر رخ می دهد. وقتی اسید معده در جهت مخالف حرکت می کند و وارد مری می شود ، صفرا را وارد دهان شما می کند و احساس سوزش می کنید.

غذاهایی که می خوریم در معده اسید آزاد می کنند. بنابراین ، داشتن تغذیه مناسب و منظم نه تنها از احساس سوزش در معده جلوگیری می کند ، بلکه سلامت ما را نیز افزایش می دهد.

علائم و علل اسید معده و 5 روش درمان طبیعی

داروهای خانگی برای سوزش سر دل

حالا بیایید به غذاهایی که سوزش سر دل را کاهش می دهند نگاهی بیندازیم.

1- اینجا

یکی از بهترین داروهای کمردرد معده خوردن موز است. موز می تواند احساس سوزش در معده را کاهش دهد. موز سرشار از فیبر و آنتی اسید است و از اسید معده و التهاب جلوگیری می کند و در نتیجه سوزش سر دل را کاهش می دهد.

2- آب لیمو

نوشیدن یک لیوان آب ولرم و آب لیمو علائم GERD را پس از پرخوری برطرف می کند و همچنین سوزش سر دل و درد معده را کاهش می دهد.

3- سرکه سیب

اگر از تورم ، اسیدیته یا سوزش سر دل رنج می برید ، سه قاشق چای خوری سرکه سیب را در یک لیوان آب ولرم بریزید و میل کنید. این در رفع سوزش سر دل و درد معده مرتبط با رفلاکس اسید مهم است.

سرکه سیب

4- ژل آلوئه ورا

خوردن ژل آلوئه ورا قبل از غذا علائم سوزش معده و همچنین سوزش سر دل را کاهش می دهد. آلوئه ورا به دلیل آنتراکینون دارای اثر ملین است و برای روده ها بسیار مهم است. علاوه بر این ، آلوئه ورا میزان آب در معده و روده را افزایش می دهد ، که باعث می شود آب بدن را راحت تر کرده و اجابت مزاج را آسان کند.

ژل آلوئه ورا

5- چای سبز

برای درمان سوزش سر دل ، می توانید کمی عسل را در یک فنجان چای سبز حل کنید. چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان است و فواید زیادی برای بدن دارد. علاوه بر این ، چای سبز دارای خواص ضد التهابی است و در نتیجه علائم رفلاکس معده را کاهش می دهد.

9 مورد از بهترین داروهای گیاهی برای درد شکم

6- ماست

خوردن ماست به رفع هرگونه ناراحتی در داخل و اطراف مخاط معده کمک می کند. ماست پروبیوتیک طبیعی با افزودن باکتری های خوب به روده ، ایمنی و سلامت معده را تضمین می کند. علاوه بر این ، ماست حاوی مقدار زیادی پروتئین است که توانایی بدن شما را در هضم غذا افزایش می دهد.

مواردی که برای جلوگیری از سوزش سر دل باید از آنها اجتناب کرد

اکنون که می دانید چه غذاهایی برای سوزش سر دل مفید هستند ، اجازه دهید نگاهی به غذاهای مضر و عادات غذایی که باید از آنها اجتناب کنید ، بیندازیم.

در صورت داشتن هرگونه حساسیت غذایی یا رفلاکس معده (GERD) یا اسید مزمن معده ، باید از غذاهای آلرژیک زیر اجتناب کنید.

  • شیر و محصولات لبنی
  • غذاهای فاقد گلوتن
  • الکل
  • غذاهای سرخ کرده
  • کافئین
  • شکلات
  • میوه نارنجی

علاوه بر اجتناب از این غذاها ، باید سعی کنید استرس و اضطراب خود را کاهش دهید و شب ها زیاد غذا نخورید. در عوض ، ورزش کنید ، وزن خود را در شرایط مناسب نگه دارید ، به موقع غذا بخورید و کمتر غذا بخورید و در صورت سیگار کشیدن آن را ترک کنید.

منبع 1 منبع 2

فیلم درمان سریع سوزش سر دل

دیدگاهتان را بنویسید