چه کسانی مشمول طرح ارزشیابی معلمان نمی شوند؟


منادی در خصوص آخرین تمهیدات شورای اسلامی آموزش و پرورش کشور و اتفاقاتی که در کمیسیون آموزش و پرورش گذشت و اینکه چه موضوعاتی با حضور وزیر مطرح شد، گفت: هفته گذشته کمیته کاری مجلس در حوزه انتخابیه بود. . پورعباس، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و معاون وی، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: در روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه بیش از ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار نفر در آزمون علمی عملی شرکت کردند و حاشیه‌هایی نیز به همراه داشت. و دو نفر از کمیسیون اصل ۹۰ رسیدگی به شکایات و مسائل مربوط به پرداخت.

آقای منادی افزود: ما هر سال بعد از کنکور این حواشی را داریم که می گویند سوالات تقلب یا فروخته می شود و امسال هم همین طور بود اما امسال کنکور بسیار امن بود و تحت شرایط کنترل شده خاصی برگزار شد. ، که تقلب در امتحان را تقریبا غیر ممکن کرده است، به صفر می رسد.

منادی اضافه کرد: روز جمعه که کنکور برگزار شد سوالات زیادی آمد که همه آنها اشتباه بود و بعد ساعت ۹:۳۹ اصل سوالات آمد و این به این دلیل است که بعد از توزیع دفترچه تعدادی. مردم غایب بودند و این سؤالات به بیت المال رسید. و بعد از پاسخ دادن به سوالات و دسترسی به آن، یک نفر می تواند عکس بگیرد و به جایی بفرستد که قطعا اشتباه است و نباید این کار را انجام دهد.

آقای منادی گفت: سال گذشته کلاهبرداری هایی صورت گرفت و رئیس جمهور جدید دکتر. پس از ورود پورعباس، مجلس اصرار داشت که دولت در اجرای کنکور دقت لازم را داشته باشد و آقای پورعباس نیز قول داد و عادلانه عمل کرد. ، و شورایی برای جلوگیری از جعل تشکیل داد. که در آن مقامات سازمان های اطلاعاتی حضور داشتند و دستگاهی ساخته شد که هوشمندتر از قبل بود و می توانست هر روش کلاهبرداری را کشف کند.

همچنین موسسه سنجش تعداد ۱۴۶۰ دستگاه از این دستگاه را خریداری کرد و ۱۵۰۰ نفر آموزش کار با این دستگاه را دیدند و این دستگاه قادر بود هر کسی را که نبض رد و بدل می کرد شناسایی کند و بسیاری از متقلبان نیز شناسایی و از آزمون اخراج شدند.

آقای منادی افزود: البته تقلب همیشه وجود دارد، دیده ایم برخی افراد حتی بدون مطالعه شروع به تقلب می کنند، در نتیجه آزمون امسال نسبت به سال گذشته امنیت بیشتری داشت و همه دستگاه ها جمع آوری شد و کسانی که از مرکز تقلب می کنند کهگیلویه هستند. بویار احمد و لرستان مراکز استان جینگده نیز بازدید کرده و متقلبان از جلسه امتحان منع شدند.

منادی در خصوص شبهه هایی که در خصوص قابل اجرا بودن مصوبه شورای انقلاب فرهنگی در مورد آزمون ۱۴۰۲ وجود دارد، گفت: قانون کنکور مصوب ۱۳۹۳ مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی را داریم. از کنکور و بر این اساس باید طرفدار این باشیم که معدل اگر دبیرستان موثر است برو و این امتحان ۴۰ درصد دروس دبیرستان و ۶۰ درصد تخصصی باشد. دروس بر اساس این قانون در ابتدای سال جاری برای دانش آموزان مشخص می شود که کنکور سال آینده چگونه خواهد بود و چگونه در آن شرکت خواهند کرد.

آقای منادی در خصوص جذب و بکارگیری معلمان افزود، امسال ۲۶۸ هزار معلم کمبود داریم، تمهیداتی برای رفع کمبود معلم اندیشیده شده و این یک کار قابل انجام است. از معلمان بازنشسته ای که شرایط را دارند استفاده کنید و با اختیارات ستاد کل معلمان استخدام کنید. ۴۵ روز در دانشگاه فرهنگیان به عنوان دوره تربیت معلم روزها را در دوره آموزش نظامی می گذرانند اما کار اساسی این است که معلمان باید از دانشگاه فرهنگیان بیایند و رهبر معظم انقلاب نیز بر این موضوع تاکید کرده اند.منادی می گوید: البته , ماده ۲۸ بهترین دانشگاه های ما در آموزش عالی شانس زیادی وجود دارد که فارغ التحصیلان فارغ التحصیل دانشگاه باشند. و از دانشگاه های برتر با معدل خوب بیایند و پس از ورود به دانشگاه فرهنگیان و گذراندن دوره های مورد نیاز در آزمون ها شرکت کنند و معلم شوند.

آقای منادی افزود: مبنای جذب معلم کنکور سراسری دانشگاه فرهنگیان است و بخشی از جذب معلم برای جذب نه ماده ۲۸ و نه کنکور بلکه از معلمان ضمن خدمت است و بخشی از آن است. در صورت قبولی در این آزمون وارد آموزش و پرورش می شوند و مطرح شده و این موضوع در دستور کار کمیسیون مجلس قرار گرفته و پس از تایید نهایی شورای اولیا به دولت اطلاع رسانی خواهد شد و به عهده آن نیز می باشد. دولت برای حل آن مشکلات و بهبود این عزیزان.

آقای منادی یادآور شد: کمبود معلم در حال حاضر قابل جبران نیست و برای چهار سال آینده مشکل است، در سال های گذشته کمبود معلم وجود داشت اما با این ظرفیت تا چهار سال دیگر کمبود معلم به صفر می رسد.