چگونه از بانک رشترا وام سهام عدالت بگیریم؟


صاحبان سهام می توانند در برابر سهام خود وام بگیرند. وامی که مبلغ آن ۵۰ درصد ارزش جاری سهام عدالت باشد. اما شرایط دریافت وام سهام عدالت چیست؟

به گزارش صبح امروز به نقل از تجارت نیوز، سهامداران یک میلیون تومانی ۱۰۴ میلیون تومان و سهامداران ۵۳۲ هزار تومانی ۷ میلیون تومانی دارند.

بنابراین، سهام عدالت به عنوان وثیقه نگهداری می شود و مردم می توانند وام های سهام دریافت کنند. همچنین تنها سه بانک وام سهام عدالت ارائه می کنند که یکی از آنها بانک رشترا است. شرایط تایید صلاحیت سهام عدالت بانک مایلی چیست؟

شرایط استفاده از وام سهام عدالت

اولین سوال این است که چه کسی می تواند با سهام خود وام بگیرد؟ همه صاحبان سهام می توانند از این وام استفاده کنند. به شرطی که:

– هیچ مبلغی از سهام خود را نفروخته اند.

تمامی سرپرستان خانواری که حداقل یک فقره کمک نقدی یا معیشت دریافت می کنند می توانند تا سقف ۷ میلیون تومان وام دریافت کنند.

– متقاضیان دریافت این وام باید در سامانه سجام ثبت نام کرده و مراحل تایید را طی کرده باشند.

– افرادی که مدیریت مستقیم را انتخاب می کنند، سهام خود را از دست می دهند و حتی یک سهم از سبد سهام را می فروشند، هیچ بدهی ندارند.

مراحل دریافت وام

اگر فردی بخواهد از بانک ملی وام سهام عدالت بگیرد باید در این بانک حساب بانکی افتتاح کند.

ذینفعان مستقیم باید بانک ملی را به عنوان نماینده خود انتخاب کنند.

هرچند گفته می شود این مبلغ معادل ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت است اما به نظر می رسد وام اعطایی بانک ملی به متقاضیان تا سقف ۱۰ میلیون تومان باشد.

برای دریافت این وام غایب است و متقاضیان باید یکی از اپلیکیشن های EVA (سامانه ویژه بانک ملی)، بله و شصت را برای شروع کار انتخاب کنند.

نکته مهم در مورد وام سهام عدالت این است که این وام به صورت نقدی یا کارت بانکی نیست و امکان خرج آن در همه جا وجود ندارد.

در عوض، افرادی که این وام را دریافت می کنند، کارت اعتباری دریافت می کنند که با آن می توانند از فروشگاه هایی که کدهای QR را می پذیرند مانند ماشین های افق کروش، رفاه، بازار شراب و پوز سداد خرید کنند.