چگونه از سفارت فنلاند وقت بگیریم؟


آشنایی با نحوه بدست آوردن وقت سفارت فنلاند برای افرادی که می خواهند یک نوع ویزای فنلاند بگیرند ضروری است. همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم اخذ ویزای فنلاند در سال های اخیر برای ایرانیان با مشکلات زیادی همراه بوده است و افرادی که شرایط سفارت فنلاند را نداشته باشند نمی توانند ویزای فنلاند دریافت کنند. البته این صحبت ها بیشتر در مورد ویزای توریستی فنلاند است و در صورتی که متقاضیان دعوت نامه ای از دوست، آشنا و یا یکی از اعضای خانواده نداشته باشند موفق به دریافت ویزای توریستی نمی شوند.

اما شرایط اخذ ویزای تحصیلی فنلاند، ویزای سرمایه گذاری و … متفاوت است. به طور کلی با توجه به پیچیدگی های اخذ ویزای فنلاند، بهتر است افرادی که قصد دارند برای اولین بار ویزای شینگن فنلاند را دریافت کنند، از کارشناسان مهاجرتی تورهای اروپا که در این زمینه تجربه دارند کمک بگیرند.

نوع زمان سفارت فنلاند

متقاضیان ویزای فنلاند صرف نظر از اینکه قصد اقامت کوتاه مدت یا طولانی مدت در فنلاند را دارند، یکی از انواعی را که در سفارت فنلاند ملاقات می کنند دریافت خواهند کرد.

سفارت فنلاند به طور کلی دو نوع زمان سفارت را برای متقاضیان در نظر می گیرد. افرادی که می خواهند کمتر از ۹۰ روز یا سه ماه در این کشور بمانند باید از سفارت فنلاند وقت کوتاه مدت بگیرند.

اما فردی که می خواهد بیش از ۹۰ روز در این کشور بماند باید برای مدت طولانی از سفارت وقت بگیرد.

البته همانطور که اشاره کردیم گرفتن وقت سفارت آسان است اما مسئله اصلی این است که آیا ویزای شما تایید می شود یا خیر؟ قبل از اقدام برای هر نوع ویزای فنلاند بهتر است در مورد شرایط ویزای فنلاند و مدارک مورد نیاز برای ویزای فنلاند تحقیق کنید. اگر دعوتنامه، گردش مالی مناسب و پرینت سه ماه آخر حساب ندارید، برای ویزای فنلاند اقدام نکنید. چون بدون این مدارک همه ویزاها ریجکت میشن.

توصیه ما این است که قبل از پرکردن فرم درخواست ویزای فنلاند با کارشناسان مهاجرتی مجموعه گردشگری یوروپتورز تماس گرفته و از راهنمایی و مشاوره کارشناسان در این زمینه کمک بگیرید تا دچار مشکل نشوید.

ساعات کاری سفارت فنلاند حضوری است یا آنلاین؟

برای گرفتن وقت سفارت فنلاند، متقاضیان باید ابتدا به وب سایت رسمی آژانس جهانی VFS مراجعه کنند و فرم درخواست ویزای فنلاند را به صورت آنلاین پر کنند. توجه داشته باشید که باید از فرم درخواست ویزای فنلاند پرینت بگیرید. زمانی برای مصاحبه با سفارت فنلاند وجود ندارد. با این حال، متقاضیان باید فنلاند را دریافت کنند تا مدارک لازم برای دریافت ویزای فنلاند را شخصاً در دفتر VFS ارائه کنند. به همین دلیل باید از قبل وقت سفارت بگیرند و این کار را می توان به صورت آنلاین انجام داد.

مراحل اخذ وقت سفارت فنلاند

اولین قدم برای تعیین وقت سفارت فنلاند مراجعه به سایت رسمی آژانس VFS Global نماینده سفارت این کشور در داخل ایران می باشد.

پس از بازدید از وب سایت، متقاضیان باید فرم درخواست ویزای فنلاند را تکمیل کنند.

برای این کار ابتدا باید یکی از انواع ویزای فنلاند را انتخاب کرده و با توجه به نوع ویزا مدارک لازم را ارائه دهند.

لازم به ذکر است که هنگام پر کردن فرم درخواست ویزا از وارد کردن اطلاعات اضافی و غیر ضروری خودداری کنید. زیرا این اطلاعات اضافی می تواند برای شما مشکل ایجاد کند و روند دریافت ویزا را به تاخیر بیندازد.

پس از تکمیل و ارسال فرم درخواست ویزا، از دفتر کارگزاری جهانی VFS برای متقاضی ایمیل ارسال می شود. این ایمیل حاوی اطلاعاتی در مورد تاریخ و روز بازدید از سفارت فنلاند است. متقاضیان باید در دفتر جهانی vfs در تاریخ و زمان مشخص شده آماده شوند و مدارک لازم را برای دریافت ویزای فنلاند ارائه دهند.

به طور کلی پس از دو هفته کاری برای متقاضیان وقت سفارت تعیین می شود و پس از ارسال مدارک و بررسی آن توسط سفارت فنلاند، دو تا سه هفته کاری طول می کشد تا پاسخ ویزا برای متقاضیان ارسال شود.

به متقاضیان توصیه می شود هنگام پر کردن فرم درخواست ویزای فنلاند، برنامه سفر خود را مشخص کنند. زیرا سفارت فنلاند با توجه به تاریخ سفر و رزرو بلیط هواپیما برای متقاضیان وقت اختصاص می دهد تا قبل از سفر نسبت به دریافت ویزا اقدام کنند.

وقت سفارت فنلاند

ساعت سفارت فنلاند توسط نمایندگی رسمی سفارت این کشور یعنی vfs global برای متقاضیان تعیین می شود. متقاضیانی که برای ویزای فنلاند اقدام کرده اند می توانند از سفارت وقت بگیرند و دو هفته بعد در دفتر کارگزاری حضور یابند.

آدرس دفتر کارگزاری جهانی VFS میدان هاروی، خیابان موسوی، مجتمع تجاری هاروی، طبقه چهارم می باشد. متقاضیان می توانند هر هفته از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ الی ۱۷ به این دفتر کارگزاری مراجعه کنند.

فرم های تکمیل شده درخواست ویزای فنلاند که به صورت آنلاین ارسال می شوند نیز باید به صورت دست نویس تکمیل شوند یا فرم چاپ شده باید در روز درخواست به دفتر آژانس تحویل داده شود. در روز بازدید از دفتر کارگزاری، متقاضیان نیازی به مصاحبه ندارند. اما برای گرفتن اثر انگشت، ثبت اطلاعات بیومتریک و ارائه مدارک لازم برای ویزای فنلاند باید به این دفتر مراجعه کنند.

پرداخت هزینه ویزای فنلاند و هزینه وقت سفارت فنلاند نیز الزامی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه تعیین وقت سفارت فنلاند و مراحل رزرو وقت سفارت این کشور می توانید با کارشناسان مهاجرت در تور اروپا تماس بگیرید.

آژانس توریستی اروپا تورز به هموطنان عزیز کمک می کند تا در کمترین زمان ممکن تورهای اروپا را برگزار کنند و ویزای کشورهای اروپایی را دریافت کنند و ویزای اروپا را دریافت کنند. همانطور که گفتیم فنلاند و سایر کشورهای اروپایی شرایط سختگیرانه ای برای صدور ویزا برای اتباع ایرانی دارند و تنها در صورتی می توانید موفق به اخذ ویزای این کشورها شوید که قوانین آن کشورها را بدانید و از مشاوره استفاده کنید. درخواست ویزا را ارسال کنید. و راهنمایی از کارشناسان

در غیر این صورت ممکن است درخواست ویزای شما رد شود و سفر شما به تاخیر بیفتد. توجه به شرایط و ضوابط ویزای فنلاند و استفاده از مشاوره متخصصان در این زمینه می تواند به شما در این زمینه کمک کند.