چگونه اوبر سال هاست که به طور مخفیانه با مقامات ارشد اتحادیه اروپا لابی می کند


گزارش گاردین در مورد ارتباطات پنهانی اوبر با رهبران سیاسی جهان؛

تحقیقات گاردین، لوموند و شرکای رسانه ای آنها در کنسرسیوم بین المللی روزنامه نگاران تحقیقی نشان می دهد که مدیران اوبر به طور گسترده، مستمر و در سطح بالایی برای تغییر قوانین به نفع خود لابی کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، گاردین و انتشارات لوموند اطلاعات ۱۸ گیگابایتی این شرکت را در حوزه های مختلف از جمله ایمیل، صورتجلسات جلسات و معرفی رویدادهای مختلف دریافت کرده اند که زیر نظر یک کنسرسیوم بین المللی منتشر شده است. از روزنامه نگاران تحقیقی

تراویس کالانچ، گرت کمپ و اسکارسالازار اوبر را در سال ۲۰۱۰ (۱۳۸۹) در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا تأسیس کردند. این شرکت در سال ۲۰۱۲ کار خود را در فرانسه برای اتصال مسافران به رانندگان در ازای دریافت کمیسیون آغاز کرد.

این شرکت خدمات خود را گسترش داد و خدمات خصوصی را برای افراد باز کرد و غذاهای آماده و آماده و از این قبیل نیازهای عمومی را سفارش داد.

ارزش این شرکت در حال حاضر ۴۳ میلیارد پوند (۴۲ میلیارد یورو) است. راه اندازی خدمات مختلف این شرکت در فرانسه خشم رانندگان تاکسی را در این کشور برانگیخته است. چون از نظر حمل و نقل به عنوان یک رقیب جدی برای آنها عمل می کرد.

از این رو قوانین مختلفی برای محدود کردن فعالیت آن در این کشور به تصویب رسید. برخی اجرا شده و برخی به دلیل تداخل متوقف شده است. این تأثیرات بر مقامات دولتی در همه سطوح، مجلس، شهرداری ها و بسیاری از مراکز تصمیم گیری تأثیر گذاشته است.

پس از اوبر، دیگر شرکت های آمریکایی در فرانسه لابی کرده اند.

طرفداران پرونده او تلاش کرده اند تا رونوشت واقعی این بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند. طرفداران پرونده او تلاش کرده اند تا رونوشت واقعی این بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند.

محتوای داده های منتشر شده توسط انتشارات گاردین و لوموند شامل فعالیت های روز داغ شرکت «اوبر» در فاصله سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ (۱۳۹۳ تا ۲۰۱۵) مربوط به بیشترین زمان و خشونت این شرکت در فرانسه است. اعتصاب رانندگان تاکسی در این کشور

مشکل اصلی این اعتصابات امضا نکردن قرارداد کاری توسط رانندگان بود. حجم انبوه این داده ها نشان از فعالیت های گسترده شرکت «اوبر» در تمامی سطوح برای تغییر قانون این کشور به نفع خود دارد.

این شرکت با ارتباط گسترده با مقامات دولتی، سیاسی و اداری، به نمایندگان مجلس نیز مراجعه کرد. تا جایی که متن طرح ارائه شده از سوی نماینده در مجلس به قلم مسئولان این شرکت بوده است. از نهادهای مختلف لابی نیز برای اعمال روش های مختلف نفوذ استفاده می شود.

اوبر همچنین از دانشگاهیان برای انجام تحقیقات به نفع هدف خود کمک گرفت. برقراری ارتباط با مقامات دیپلماتیک ایالات متحده و تشکیل یک سازمان مستقل برای رانندگان تاکسی از دیگر اقدامات لابی گری این شرکت برای اجرای اهداف است.

همه این حوادث حاکی از تلاش های گسترده این گونه شرکت های چند ملیتی برای نادیده گرفتن قوانین ملی کشورهاست. البته این گونه فعالیت ها به خودی خود غیرقانونی نیست و مشکل ساز شده است.

اوبر از تغییر قوانین فرانسه سود می برد

آنها با کمک سرمایه گذاران آمریکایی خود، تمام قوانین ملی کشور و نهادهای نظارتی در آنها را دور می زنند. توضیح فعالیت های این شرکت در فرانسه و اروپا بخش کوچکی از لابی گری آنها را آشکار می کند.

داده های منتشر شده در لوموند و گرادین نیز داستان های بسیاری را در رابطه با رئیس جمهور فرانسه ماکرون فاش می کند.

او در آن زمان وزیر دارایی بود و از شرکت‌های نوآوری دیجیتالی حمایت می‌کرد که پرونده‌های قضایی زیادی علیه سیاست‌های دولت وقت داشتند و از چشم مقامات دور بودند.

در مواردی هم به عنوان شریک شرکت «اوبر» وارد شد و فعالیت هایی داشت که تحت هیچ شرایطی در حیطه صلاحیت او نبود.

این شرکت چند ملیتی در برخی کشورها به صورت غیرقانونی فعالیت می کرد. برای مثال در فرانسه به عنوان وسیله ای برای ایجاد شغل، برنامه ای طراحی کرد که در آن بدون هیچ آمادگی می توان یک راننده در نظر گرفت. خلاف قانون بود.

بر اساس اطلاعاتی که با افشای این آمار منتشر شده است، شرکت ‘اوبر’ حداقل شش بار در رابطه با انجام تحقیقات قضایی از دفتر خود ممانعت کرده است. به طور کلی، این شرکت به قوانین ملی کشورهایی که در آن فعالیت می کند، متعهد نیست.

به این ترتیب کار تأثیرگذاری در سطح مقامات دولتی نیز سود می برد. همانطور که در هلند. او در آنجا از راه هایی که با دور زدن قانون به دست آورده بود افراد ممنوع الکار را به کار گرفت. مانند استخدام نیلی سایرس، کمیسر سابق اروپا.

از دیگر افشاگری های این شرکت، عدم سفارش مستقیم مشتری به این شرکت است. این موضوع ردیابی فعالیت های غیرقانونی احتمالی را برای پلیس کاملا غیرممکن کرده است.

این شرکت مکانیزمی را راه اندازی کرده بود تا با فشار یک دکمه دسترسی به محتوای اطلاعات داخلی خود را به طور کامل از بین ببرد.

این شرکت در تلاش بود تا با استفاده از کارمندان محلی یا سایر افراد با نفوذ در کشور، مزایای بیشتری برای خود فراهم کند.

در فرانسه با تلاش نمایندگان ادارات مختلف قوانین زیادی برای انجام فعالیت های این شرکت تا حد امکان تحت نظارت قانون به تصویب رسید، اما با وجود این، این شرکت با اثربخشی خود همواره این قوانین را زیر پا می گذارد. استفاده کنید. عوامل.

یکی از سیاست های این شرکت بکارگیری مقامات دولتی سابق برای استفاده از تجربیات آنها در نهادهای خود برای تأثیرگذاری مناسب در شرایط مناسب است. این امر در بسیاری از موارد منجر به تضاد منافع شده است.

یک مقام دولتی سابق به ریاست یک شرکت خصوصی که نظارت و محدودیت می‌کند منصوب شده است. به همین دلیل مسئولان همواره بر فعالیت این گونه شرکت های خصوصی نظارت داشته اند.

برعکس، مشخص شده است که کارمندان مجرب این گونه شرکت های خصوصی در مشاغل دولتی به کار گرفته می شوند.