چگونه با مترو به ترمینال جنوبی رسیدید؟


سفر معمولاً پرهزینه است و بسیاری ترجیح می دهند تا حد امکان هزینه رفت و آمد را کاهش دهند. ترمینال جنوب یا ترمینال خزانه یکی از قدیمی ترین و شلوغ ترین پایانه های تهران است که به راحتی می توانید با مترو در آن تردد کنید و با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس برای سفرهای بین شهری هزینه های خود را کاهش دهید. اما مسیر ترمینال جنوب با مترو چیست و چگونه می توان در مدت زمان کوتاهی به این ترمینال رسید؟ پیشنهاد می کنیم برای پاسخ به این سوال به ادامه مقاله توجه کنید.

ترمینال جنوب کجاست؟

ترمینال جنوب یا ترمینال خزانه پایانه ای در پایتخت با بیش از ۱۱۶ سفر روزانه بین شهری با اتوبوس و تاکسی است. این مجموعه اولین پایانه مسافربری تهران است که در سال ۱۳۵۳ ساخته شد. دسترسی به ترمینال با وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس، مترو و تاکسی امکان پذیر خواهد بود و با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس می توانید به سایر شهرهای ایران سفر کنید.

آدرس ترمینال جنوب تهران در بزرگراه بعث، روبروی کارخانه روغن نباتی کو، پایانه مسافربری خزانه (ترمینال جنوب) می باشد که به راحتی می توانید آن را در گوگل مپ یا سایر اپلیکیشن ها پیدا کنید. این ترمینال دارای سفرهای بین شهری به صورت ۲۴ ساعته است و شما می توانید با توجه به هزینه ای که در نظر دارید نوع اتوبوس و سطح کیفی اتوبوس را انتخاب کنید.

چگونه بلیط اتوبوس ترمینال جنوب بخریم؟

شما می توانید بلیط اتوبوس ترمینال جنوبی را به دو روش تجربه کنید. روش اول خرید حضوری بلیط از ترمینال است، اما حتی همین روش قدیمی نیز مشکلاتی را به همراه دارد. اولین مشکل خرید حضوری بلیط اتوبوس، پر کردن لیست مسافران است. مشکل دوم این است که زمانی که می خواهید سفر کنید مطابقت ندارد. مثلاً شما می خواهید در همان روز و در همان ساعت به شهر دیگری سفر کنید، اما ساعت حرکت اتوبوس مسافربری روز بعد یا در چند ساعت آینده است.

اما بهترین راه برای خرید بلیط اتوبوس ترمینال جنوب آنلاین است. می توانید با مراجعه به سایتی مانند علی بابا، بلیط اتوبوس را از هر شهری در هر زمان رزرو کنید. در واقع، این یک راه ساده برای کاهش زمان و هزینه های شما است، زیرا خرید اینترنتی بلیط اتوبوس مقرون به صرفه خواهد بود. پس ابتدا شهر، مبدا و مقصد، روز مورد نظر و زمان دقیق سفر خود را انتخاب کنید، سپس بلیط اتوبوس بخرید. در این صورت نیازی نیست نگران سفر، زمان و هزینه های سفر باشید و از میزان استرس قبل و بعد از سفر نیز کاسته می شود.

برای خرید آنلاین بلیط اتوبوس، بلیط ارزان هواپیما، هتل یا اقامتگاه می توانید به سایت علی بابا مراجعه کنید.

کدام وسیله نقلیه برای ترمینال جنوب مناسب است؟

راه های مختلفی برای رسیدن به ترمینال جنوبی برای شروع سفر وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. راه اول این است که با اتوبوس به ترمینال جنوب بروید. هزینه اتوبوس بسیار مناسب خواهد بود، اما این نیز یک مشکل است. سفر با اتوبوس در شهر به زمان قابل توجهی نیاز دارد. این بدان معناست که شما باید حداقل چند ساعت قبل از سفر خود سوار اتوبوس شوید.

از آنجایی که ممکن است مدت زیادی در ترافیک تهران گیر کرده باشید، ممکن است زمان حرکت اتوبوس به تاخیر بیفتد یا مجبور شوید چندین خط اتوبوس را برای رسیدن به ترمینال جنوب تغییر دهید. همچنین سفر با اتوبوس در شهر با چمدان های سنگین توصیه نمی شود و فقط باید کیف داشته باشید.

روش دوم حمل و نقل برای رسیدن به ترمینال خزانه، تاکسی یا شاتل است. به طور کلی تاکسی های خطی و عمومی به مسافران اجازه حمل وسایل سنگین مانند چمدان و کوله پشتی های سنگین را نمی دهند. بنابراین اگر بار بسیار سبکی دارید، می توانید با تاکسی به پایانه خزانه داری بروید. علاوه بر این، هزینه تاکسی و تغییر بسیاری از خطوط تاکسی متغیر بوده و بستگی به فاصله مبدا تا مقصد دارد.

راه سوم این است که با تاکسی اینترنتی به ترمینال جنوب بروید. اگر هزینه سفر برایتان مهم نیست و می خواهید با استرس کمتری سفر کنید، تاکسی آنلاین گزینه خوبی خواهد بود. همچنین می توانید با راننده هماهنگ کنید و چمدان خود را داخل ماشین بگذارید.

روش دیگر سفر با اتوبوس BRT به ترمینال جنوبی است. می توانید با دو خط ۸ یعنی پایانه خاوران و خط ۴ یا پایانه افسر در ایستگاه آخر به ترمینال خزانه بروید. با این حال حمل بارهای سنگین در اتوبوس BRT کمی سخت است و بستگی به تعداد افراد داخل اتوبوس دارد.

با این حال، ساده ترین و سریع ترین راه برای رسیدن به ترمینال جنوبی، مترو است. مترو تهران چندین خط دارد که می تواند در مدت زمان کوتاهی شما را به ترمینال جنوب برساند. حمل اثاثیه در مترو مجاز است اما به شرط عدم تردد در ساعات شلوغی مترو تا اثاثیه و چمدان شما در شلوغی حرکت نکند و مزاحمتی برای دیگران ایجاد نکند. همچنین هزینه و زمان سفر با مترو بسیار قابل توجه خواهد بود و می توانید در هزینه خود نیز صرفه جویی کنید.

مسیر ترمینال جنوب با مترو چیست؟

گاهی اوقات هزینه های سفر غیرمنتظره است و گاهی ترجیح می دهید هزینه های سفر را کاهش دهید. پس چه وسیله ای بهتر از مترو که بتوانید چمدان و کوله پشتی خود را در آن قرار دهید و در کمترین زمان و با بهترین هزینه به مقصد خود یعنی ترمینال جنوب برسید؟

اما مسیر ترمینال جنوب با مترو چیست؟ ایستگاه ترمینال جنوب در خط یک مترو یعنی از کهریجک به تجریش راحت ترین مسیر به این ترمینال است. خروجی این ایستگاه در خیابان عباسی و روبروی ترمینال خزانه قرار دارد که با یک پیاده روی کوتاه می توان به آن رسید. همچنین می توانید از طریق زیرگذر از ایستگاه مترو ترمینال جنوبی به ترمینال خزانه بروید که آسان و ایمن خواهد بود. اگر نمی توانید مستقیماً به این ایستگاه برسید، توصیه می کنیم از Google Maps برای تغییر خط قطار استفاده کنید یا از اپراتور مترو سوال کنید. کارکنان مترو شما را راهنمایی می کنند که کدام خط را انتخاب کنید و چند بار خطوط ریلی مترو را تغییر دهید.

اگر مبدأ شما کرج است باید در انتهای خط ۵ یعنی ایستگاه صادقیه قطار خود را تعویض کرده و سوار قطار خط ۲ یعنی فرهنگسرا شوید. پس از آن مجدداً در ایستگاه امام خمینی خط مترو را عوض کرده و وارد خط ۱ کهریزک می شوید. در نهایت در ایستگاه ترمینال جنوبی یا ایستگاه پنجم پیاده شوید و از طریق زیرگذر یا خیابان عباسی وارد ترمینال جنوبی شوید تا سفری دلپذیر و آسان را تجربه کنید.