چگونه در خوردن ذهن تمرین کنیم


شاید درباره فواید غذا خوردن در حافظه شنیده باشید ، اما شاید برایتان س wondال باشد که چگونه یک وعده غذایی بخورید تا به خاطر بسپارید.

جنبش تغذیه سالم اخیراً حوزه سلامت ، سلامتی و تغذیه را طوفان کرده است. بر اساس میزان موفقیت شرکت کنندگان ما پس از ورزش کردن در خوردن معقول ، من اینجا هستم که بگویم این نیز به دلایل خوبی است!

اگر به دنبال یادگیری نحوه تمرین تغذیه ذهنی به صورت واقع بینانه و پایدار هستید ، در مکان مناسب هستید.

چرا تمرین تغذیه ذهنی مهم است

وقتی با یک خاطره غذا خوردن را می شنوید ، ممکن است فکر کنید که این بدان معنی است که غذا را آهسته می جوید یا قبل از غذا مدیتیشن می کنید.

اگرچه ممکن است اینطور به نظر برسد ، اما به یاد آوردن آن نیازی به خوردن ندارد.

هدف از خوردن آگاهانه این است که شما را با توجه به تجربه بدنی و رژیم غذایی خود راهنمایی کنید تا بتوانید غذاهای آگاهانه را براساس نیازهای بدن ، خواسته ها و تعادل مناسب بین این دو انتخاب کنید.

عاقلانه خوردن به معنی تغییر دادن تجربه در طول غذا است. این یک روش خوردن به روش مدرن است ، تفکر برای ترویج یک شیوه متعادل و مغذی از غذا خوردن.

وقتی برای اولین بار در مورد غذا خوردن به یاد می آورید ، ممکن است کمی احمقانه به نظر برسد. من چند مشتری جدید داشتم که از طریق چیزی می پرسند: “بخاطر بسپار بخور واقعا تغییر ایجاد کند؟ ”. من قول می دهم این کار را می کند

تحقیقات نشان داده است که خوردن با حافظه می تواند به تعدادی از اختلالات رژیم غذایی و تغذیه ای کمک کند. به عنوان مثال ، می تواند به درمان عادات غذایی ناسالم کمک کند و به افراد در رسیدن به اهداف مرتبط با وزن نیز کمک کند (1).

چگونه می توان ذهن خود را در خوردن 10 راه تمرین داد

به خواندن ادامه دهید تا 10 روش اصلی من برای شروع خوردن روانی را از امروز بیاموزید.

1. بدون اختلال غذا بخورید

یعنی نه تلفن ، نه تلویزیون ، نه کامپیوتر و نه کار. صدا خارجی است ، درست است؟ این روزها اختلال در خوردن غذا بسیار رایج است. این بخشی از فرهنگ ماست!

وقتی از شر همه سر و صدا و همه حواس پرتی هایی که بخشی از غذا خوردن شده است خلاص می شویم ، فقط غذا می خوریم. این به شما امکان می دهد هنگام غذا خوردن بیشتر حضور داشته باشید و به یاد ماندنی باشید.

2. سر سفره غذا بخورید

بیشتر کجا غذا می خورید؟ جی! آیا متوجه شده اید که چگونه بر انتخاب غذای شما تأثیر می گذارد؟ جایی که می خورید می تواند بر میزان خوردن غذا ، میزان رضایت شما بعدا و سیستم گوارش شما تأثیر بگذارد.

سعی کنید مقدار زیادی از وعده های غذایی و میان وعده های خود را سر میز بخورید و ببینید چقدر می توانید غذای خود را تهیه کنید و با بدن خود با تاثیری که بر عادات غذایی شما دارد ارتباط برقرار کنید.

3. سرعت را کم کنید

هرچه سریعتر کاری را انجام دهیم ، بهتر است ، اینطور نیست؟ درست است ، در مورد غذا خوردن نیست.

وقتی سریع غذا می خوریم ، تمرین ذهن آگاهی بسیار مشکل است.

هنگامی که با دقت غذا می خورید ، مهم است که غذا خوردن خود را کند کنید. یک مکث یا تنفس سنگین بین نیش ها بکشید ، سپس نفس خود را بیرون دهید و قبل از لقمه بعدی کاملاً قورت دهید. کاهش مصرف نه تنها به حضور بیشتر کمک می کند ، بلکه به افزایش احساس سیری و همچنین هضم خوب نیز کمک می کند.

4. تنفس را فراموش نکنید

برخیز و نفس عمیق بکش!

این یکی از نکات مورد علاقه من برای ارائه به مشتریان است. اگر قبل از شروع غذا 30 دقیقه بی حرکت بمانید تا نفس عمیق بکشید ، می توانید تمرکز خود را افزایش دهید.

نفس عمیق کشیدن حتی می تواند سیستم عصبی پاراسمپاتیک را فعال کند تا بدن شما بفهمد در حالت استراحت هستید. هنگام غذا خوردن نیازی به استرس و پرش نیست.

این تمرینات ساده می تواند به شما کمک کند هنگام غذا خوردن بیشتر حضور داشته باشید ، که به شما کمک می کند آنچه را که می خورید ، چرا غذا می خورید ، گرسنگی شما چیست و از احساسات خود برای لذت بردن از غذایی که قرار است بخورید استفاده کنید.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
این به تنهایی می تواند به شما در مورد عادات غذایی شما بینش بیشتری بدهد و به شما کمک کند تا به آنچه که برای شما و بدن شما بهتر است راهنمایی کنید.

5. هنگام غذا خوردن به خوردن فکر کنید

بسیار ساده به نظر می رسد ، درست است؟ با این حال چندان رایج نیست.

وقتی به این فکر می کنیم که بعد از آن روز در حال انجام چه کاری هستیم ، در وعده بعدی خود چه می خوریم و مکالمه مزاحم که در آن روز انجام دادیم ، هیچ شانسی وجود ندارد که از نظر ذهنی غذا بخوریم.

قبل از اینکه بدانید غذا تمام شده است و حتی آن را چشیده اید!

زمانی را برای استراحت و لذت بردن از وعده غذایی خود اختصاص دهید. مزه اش چطور است؟ چه شکلی است؟ چه چیزی را درباره آن دوست داری؟ جی! دفعه بعد که آن غذا را خوردید چه چیزی را می توانید تغییر دهید؟

تفکر دقیق در مورد رژیم غذایی به شما این امکان را می دهد که با حافظه غذا خوردن را تمرین کنید.

6. غذای خود را آماده کنید

حالا من نمی گویم باید تو خوردن غذاهایی که در خانه تهیه کرده اید ، درست نیست. چه کسی غذاهای خوشمزه را دوست ندارد؟

اما آنچه من می گویم این است که تا می توانید غذای خود را تهیه کنید. وقتی وقت خود را صرف پخت و پز ، برش ، خندیدن ، بو و تماشای جمع آوری غذای خود می کنید ، باید به خاطر داشته باشید. شما را در حالت خوردن قرار می دهد.

تمرکز بر حضور است. این در مورد درک و قصد است. آشپزی یک راه عالی برای این کار است!

7. با علائم گرسنگی و سیری خود هماهنگ شوید

ما در این مورد زیاد صحبت می کنیم زیرا مهم است. برای تمرین غذا خوردن با حافظه ، باید به بدن خود گوش دهیم.

یک لحظه وقت بگذارید و قبل از غذا آرام شوید ، چقدر احساس گرسنگی می کنید؟ بعد از غذا خوردن ، آیا احساس سیری می کنید؟

نادیده گرفتن علائم گرسنگی و سیری یکی از رایج ترین روش های غذا خوردن بدون ذهن است. این معمولاً زمانی اتفاق می افتد که ما طبق برنامه غذا بخوریم یا حجم غذا را به دلیل تغذیه ، سم زدایی یا پاکسازی محدود کنیم.

گوش دادن به گرسنگی و سیری به شما این امکان را می دهد که روی اندازه وعده غذایی تمرکز کرده و در پایان غذا سیری و سیری را افزایش دهید.

8. با دلیل خوردن خود وارد شوید

وقتی گرسنه نیستیم که بخاطر بسپاریم ، می توانیم به عنوان دلیلی غذا بخوریم که با گرسنگی ارتباطی ندارد. برخی از علل شایع عبارتند از استرس ، احساسات و علائم محیطی.

با نگاه کردن به خودتان قبل از غذا خوردن ، می توانید مطمئن شوید که واقعا غذا می خورید زیرا می خواهید غذا بخورید ، نه به این دلیل که می خواهید از استرس یا اضطراب دوری کنید.

اگر این احساسات را احساس می کنید ، می توانید به جای تکیه بر غذا ، آنها را به درستی کنترل کنید.

9. قدردانی و قدردانی را تمرین کنید

وقتی برای آنچه می خوریم و همه چیزهایی که در غذا می آید ارزش قائل شویم ، بیشتر به یاد می آوریم و به موقع غذا می خوریم.

به این فکر کنید که برای تهیه غذایی که به دست می آورید چه چیزی طول می کشد ، چه طعمی دارد ، چقدر شکرگزار هستید که چنین غذایی را دریافت می کنید.

همه اینها باعث تمرکز و تمرکز بر روی تجربه غذا به شیوه ای مثبت و به یاد ماندنی می شود.

10. کاملا ارزان

اگرچه ساده است ، اما می تواند جهان را در زمینه خوردن با یادآوری متفاوت کند!

وقتی ما اصلاً غذایمان را نمی جویم ، وقت نداریم که هنگام غذا خوردن حاضر شویم. ما همچنین غذای ضعیف هضم شده ای داریم که ممکن است هنگام غذا خوردن نیز مختل شود.

گاهی وقتی برای غذا خوردن می نشینید ، به جویدن سخت فکر کنید و شرط می بندم که سرعت خود را کمی کند می کنید!

11. به موارد شخصی ، پسندیدن و دوست نداشتن خود گوش دهید

وقتی می خواهید آن را داشته باشید ، آنچه را که می خواهید داشته باشید بخورید.

ما نمی خواهیم در نتیجه احساسی که خودمان داریم غذا بخوریم باید au نباید داشتن

هرچه بیشتر به خواندن و نیازهای شخصی ، دوست داشتن و دوست نداشتن خود علاقه داشته باشید ، بیشتر می توانید هنگام غذا خوردن به یاد ماندنی تر شوید.

غذا خوردن یعنی داشتن تجربه و لذت بردن ، نه کار!

امروز عاقلانه غذا خوردن را تمرین کنید

اگر تازه وارد غذا خوردن با حافظه شده اید و قصد دارید امروز را شروع کنید ، بهترین پیشنهاد من این است که از امتحان همه چیز به طور همزمان اجتناب کنید.

این 10 روش برای تغذیه کامل ذهن خوب است ، اما با انتخاب یک یا دو مورد برای شروع کار را شروع کنید. این به شما این امکان را می دهد که این رفتارهای جدید را به آسانی با هم ادغام کنید تا اینکه تحت فشار قرار نگیرید.

هنگامی که عادات جدید شما مانند طبیعت دوم به نظر می رسند ، گویی در عادات روزانه شما گنجانده شده است ، می توانید یک شخصیت یا دو مورد اضافه کنید.

آنقدر تمرین کنید تا بتوانید با قاطعیت و اطمینان آن را بگویید.

روش تغذیه ذهنی

حساسیت خوردن به تعداد بیشماری از شرکت کنندگان مغذی کمک کرده است تا با عادات غذایی خود به تعادل و پایداری برسند.

رویکرد ما به آنها می آموزد که چگونه این عادات فکری را راحت تر از دردسر و لذت را به جای نارضایتی ایجاد کنند.

امروز می توانید با پیوستن به مسیر تغذیه ذهنی ، سفر خود را با عادات غذایی خوب شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید