چینی ها؛ آنها قطب های تولید جهان محسوب می شوند


به گفته اقتصاددانان، چینی ها برای مدت طولانی یکی از قدرت های برتر اقتصادی جهان باقی خواهند ماند. در واقع چین به عنوان محرک اصلی رشد اقتصادی جهان در نظر گرفته می شود. ناگفته نماند که رویدادهای اقتصاد چین مطمئناً تأثیر زیادی بر تمام نقاط جهان خواهد داشت.

یک چهارم میلیاردرهای جهان چینی هستند. چین با تغییر نقش خود در تفکر مردم و اولویت دادن به کارآفرینی و گسترش کسب و کارهای کوچک موفق به کسب نتایج عالی در زمینه توسعه اقتصادی شده است. چین در چند دهه اخیر؛ این مرکز تولید در جهان محسوب می شود. اما این روزها چین با سرعتی شگفت انگیز خود را به عنوان یکی از نوآوران در حال ظهور در دنیای فناوری معرفی می کند و فواید و فضایل کارآفرینی بیش از هر موضوع دیگری در این کشور است و دولت و مردم آن به آن علاقه مند هستند. . .. در این زمینه تمامی سیاست های اقتصادی چین با هدف افزایش میزان کارآفرینی و اختصاص میلیاردها دلار به شرکت های فناوری محور تدوین شده است. این افزایش نقدینگی موجود برای فعالیت‌های کارآفرینی یک عامل انگیزشی قوی برای مردم برای مشارکت در فعالیت‌های نوآورانه و ایجاد مشاغل کارآفرینی کوچک است.

البته شاید چینی ها چندان مبتکر شناخته شده نباشند و شاید بیشتر محصولاتی که از چین صادر می شود برچسب فرهنگ کپی برداری داشته باشند. اما در سال‌های اخیر، چینی‌ها دریافته‌اند که تنها از طریق نوآوری و کارآفرینی می‌توانند تأثیر خود را بر اقتصاد کشورهای دیگر افزایش دهند. البته فرهنگ چینی مزیت های زیادی در ترویج کارآفرینی دارد و علاوه بر حمایت پولی، رقابت بین کارآفرینان را نیز گسترش می دهد. کارآفرینان و سرمایه گذاران چینی به اتفاق آرا بر این باورند که ویژگی مثبت فرهنگ آنها این است که آنها کار را یک روش زندگی می دانند نه یک اجبار. بنابراین، اخلاق سخت کوشی چینی ها را به این باور سوق می دهد که نباید حتی یک لحظه در زندگی از کار و تلاش دست کشید.

چین به عنوان کشوری با رشد اقتصادی بالا، از مدل های جدید کسب و کار و کارآفرینی سود زیادی برده است. مدیران فعال در حوزه تجارت چینی در ایجاد انگیزه و الهام بخشیدن به دیگر کارآفرینان در سراسر جهان بسیار فعال و برجسته هستند، بنابراین نکات مهم و کلیدی را می توان در رفتار کارآفرینان چینی یافت. جالب است بدانید که چینی ها هرگز در تصمیم گیری های خود عجله نمی کنند و بیشتر وقت خود را در تصمیم گیری های عمدی استفاده می کنند. آنها از هر فرصتی برای تجارت استفاده می کنند.

چینی و نوآوری
چینی و نوآوری

شاید این تصور رایج باشد که چینی ها کالاهای بی کیفیت تولید می کنند، اما باید توجه داشته باشید که چینی ها روز به روز خلاق تر می شوند و کالاهای با کیفیت تولید می کنند. آنها بسیار خوش بین هستند و اجازه نمی دهند سیاست ها و افکار منفی در مسیر رسیدن به اهدافشان حواس پرتی ایجاد کند. شایان ذکر است که چینی برای مشاغل کوچک و مشاغل خانگی نیز بسیار مهم است. آنها معتقدند هر خانه یک کارخانه و هر کارخانه یک خانه است و با این شعار موفق شده اند با گسترش و حمایت از کارآفرینان داخلی، رشد اقتصادی را تجربه کنند.

همه عوامل ذکر شده باعث می شود شهروندان چینی تمایل بسیار زیادی برای رسیدن به موفقیت داشته باشند و شانس خود را امتحان کنند و ریسک های بزرگی را انجام دهند. نسل جدید کارآفرینان چینی کسانی هستند که با استفاده از ابزارهای کم هزینه و جدید و پیشرفته نقش عمده ای در اقتصاد خود دارند. زیرا معتقدند سرمایه گذاری های کوچک برای آزمون و خطا بهتر است. به همین دلیل استارت آپ های چینی سریعتر از همتایان آمریکایی خود رشد می کنند.

به طور کلی خانواده نقش فعالی در توسعه شرکت های چینی دارد و یکی از ارکان اصلی راه اندازی و توسعه کسب و کار در این کشور محسوب می شود. اکثر کارآفرینان حداقل یکی از اعضای خانواده خود را در چرخه اقتصادی خود در کسب و کار مشارکت می دهند و والدینی که در تجارت یا کارهای مشابه فعال هستند فرزندان خود را برای مشارکت در فعالیت های اقتصادی در طول توسعه مشارکت می دهند. چینی ها با عملکرد منحصر به فرد خود به دنیا ثابت کرده اند که می توانند یکی از قدرت های برتر و تعیین کننده اقتصاد جهان باشند.

سیده مینا دیوبند – سردبیر مجله تووش