کاخ های پرتغالی در نیمه راه در سراسر جهان. گلکسی با حضور دستیار مورینیو، جایگزین کلوزه و آخرین گزینه اسکولاری


به گزارش ایرنا، تیم فوتبال سپاهان روز یکشنبه از طوفان عبور کرد. معجون طلایی اصفهانی پس از انتصاب خوزه مورائیس به عنوان سرمربی، از سه دستیار این مرد سرشناس پرتغالی رونمایی کرد. سه مربی با سابقه درخشان در زمینه بازیگری یا مربیگری.

ابتدا به سراغ آشناترین فرد این گروه می رویم. هوگو آلمیدا. بلند قدترین مهاجم سال های اخیر تیم ملی فوتبال پرتغال که در جام جهانی ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ مقابل سلسائو اروپایی بازی کرده و گلزنی کرده است. آلمیدا برای تیم هایی مانند پورتو آلمان، بوویستا، وردربرمن، بشیکتاش ترکیه، چزنا ایتالیا، کراسنودار روسیه، آنژی روسیه، هانوفر آلمان، هادوک اسپیلت در کرواسی و آکادمی بازی کرد و در سال ۲۰۲۰ کفش های خود را آویخت.

اوج بازی آلمیدا بین آلمان و برمه بود. با این تیم قهرمان جام حذفی شد و به فینال جام یوفا رسید و جانشین میروسلاو لوژه شد. هوگو با بشیکتاش ترکیه نیز عملکرد بسیار خوبی داشت. آلمیدا زمانی تجربه ایستادن درون دروازه را در فوتبال یونان داشت. در نهایت با بازگشت به فوتبال پرتغال از دنیای بازیگری کناره گیری کرد و خیلی زود وارد باشگاه های آکادمی شد. ابتدا مربی تیم زیر ۲۳ سال سله بود. او سپس به تیم دوم رفت و در نهایت به عنوان دستیار با چهار سرمربی مختلف در تیم اصلی کار کرد تا اینکه به مورائیس برای بازی در ایران پیشنهاد شد.

کاخ های پرتغالی در نیمه راه در سراسر جهان.  گلکسی با حضور دستیار مورینیو، جایگزین کلوزه و آخرین گزینه اسکولاری

سپس پائولو سانتوس قرار دارد. سپاهان مربی دروازه بانی است که جایگزین رحمان احمدی شده و سابقه حضور جالبی در جام جهانی ۲۰۰۶ دارد. سانتوس نباید در لیست نهایی اسکولاری قرار می گرفت اما مصدومیت دروازه بان سوم پرتغالی باعث شد سانتوس به آلمان سفر کند. او دو سال پیش بهترین دروازه بان لیگ شد و در دهه ۱۹۹۰ تنها در ۱۴ فصل بازی در سطح اول فوتبال کشورش عنوان قهرمانی را به دست آورد. او تنها یک بار پیراهن تیم ملی کشورش را بر تن کرده بود و آن هم در سال ۲۰۰۵ برای بازی دوستانه مقابل ایرلند شمالی.

سانتوس برای تیم های زیادی بازی کرد اما بنفیکا، پورتو و براگا محبوب ترین تیم ها بودند. او در مقطعی مجبور شد به سطح سوم برسد، اما به لیگ برتر کشورش بازگشت و در سال ۲۰۱۲ با ریو آوه از فوتبال خداحافظی کرد. او پس از پایان دوران بازیگری وارد عرصه مکمل های ورزشی شد و اکنون به مستطیل سبز بازگشته و در ۴۹ سالگی مربی دروازه بانان تیم سپاهان ایران است.

کاخ های پرتغالی در نیمه راه در سراسر جهان.  گلکسی با حضور دستیار مورینیو، جایگزین کلوزه و آخرین گزینه اسکولاری

مربی نهایی ژائو پدرو است. چپا، اینترمیلان و رئال مادرید ژوزه مورائیس را با مربی آمادگی جسمانی تیم فوتبال سپاهان و ژوزه مورینیو دارند. آنتالیا اسپور، آاک آتن، بارنسلی، جئونبوک موتورز و الهلال تیم هایی هستند که با پدرو مورایس کار کرده اند تا درک و دانش آنها و میزان نزدیکی آنها به یکدیگر را مشخص کنند.

البته سپاهان می تواند با این تیم مدعی قهرمانی باشد. البته، آنها بازیکنان زیادی را در زمین از دست داده‌اند، که موریس را کمی سخت‌تر می‌کند، اما روند ممکن است برای تقویت تیم در روزهای باقی‌مانده تا شروع لیگ تغییر کند. شاید سپاهان این بار تیم کهکشانی در زمین نداشته باشد اما این تیم بمب بزرگی را روی نیمکت منفجر کرد و باید لقب کهکشانی را به آنها داد. جایی که پرتغالی ها جمع شدند و قلعه پرتغالی ها را ساختند.