کارآفرینی یک سبک زندگی تا آخر عمر است


کارآفرینی یک سبک زندگی است، سبکی که مردم با آن متولد می شوند و شور و شوق آن تا آخرین لحظه زندگی مردم ادامه دارد. کارآفرینی بازنشستگی ندارد و بنابراین سن نمی شناسد. بعد از پنجاه سالگی کم کم روزهای بازنشستگی شروع شده، دوران کار و زحمت به پایان رسیده و مردم به حقوق بازنشستگی خود متکی هستند یا در پارک وقت می گذرانند. فقط با نگاه کردن به خاطرات دوران جوانی خود زندگی کنید و خاطرات گذشته را مرور کنید.

اگر حتی پس از رسیدن به سن بازنشستگی به دلایل مختلف مانند بیکاری یا عدم علاقه به تفریح ​​یا کسب درآمد به دلایل مالی می خواهید کار کنید، باید به شما تبریک گفت. چون قبول نکرده اید که دوران پیری گاهی منفی است و توانایی های شما را کم می کند.

در دنیا بسیاری از افراد ثابت کرده اند که با وجود تصورات کلی در مورد بازنشستگان، می توان حتی در این سنین نیز در عرصه کسب و کار منحصر به فرد عمل کرد. بر اساس آخرین تحقیقات، تعداد افرادی که در دوران پیری به موفقیت می رسند روز به روز در حال افزایش است. با توجه به افزایش کنونی امید به زندگی، افراد هنوز سال ها از بازنشستگی جلوتر هستند و در زمان کافی از قدرت بدنی و آمادگی ذهنی و تمایل به کار و توانایی پذیرش مسئولیت های شغلی و استفاده مناسب از آن برخوردارند. توانمندی های بالقوه و بالفعل فراوان این گروه سنی می تواند بستری برای تقویت سرمایه های انسانی و مالی در جامعه فراهم کند. علاوه بر این، با افزایش امید به زندگی و افزایش امید به زندگی، نیاز و اهمیت مسائل پس از بازنشستگی در جامعه امروزی افزایش می یابد. موارد ذکر شده بر روحیه بازنشستگان تأثیر مستقیم و غیرمستقیم دارد و حضور آنها در روابط کاری و تداوم فعالیت های روزمره به میزان قابل توجهی در کاهش این احساس تنهایی و پیامدهای آن مؤثر است.

اما چگونه باید آن را انجام دهید؟ چگونه می توان راهنمایی شغلی را در دوران پیری به بهترین نحو هدایت کرد؟ بهترین توصیه این است که بر روی آنچه در آن مهارت دارید تمرکز کنید و در عین حال دنیای دیجیتال را در نظر داشته باشید. شما تجربه و مهارت هایی دارید که حتی در بهترین دانشگاه ها هم نمی توانید به دست آورید. از تجربیات و دانش خود حداکثر استفاده را ببرید و سعی کنید با توجه به خواسته های مختلف امروزی افراد، مشاغل و محصولات جدیدی ایجاد کنید. استفاده از دنیای مجازی موضوع مهمی است که نباید از آن غافل شوید. بله، ما وارد عصر جدیدی شده ایم و بنابراین باید با اپلیکیشن ها آشنا باشیم. آیا تغییرات و روندهای سریع در این دنیا همیشه یک چالش بزرگ در دنیای تجارت نبوده است؟ بنابراین به دنیای دیجیتال به عنوان یکی از این تغییرات چالش برانگیز نگاه کنید. اگر شما یک کارآفرین واقعی هستید، تنها چیزی که می تواند شما را از راه اندازی یک کسب و کار جدید باز دارد، عدم اعتماد به نفس است، نه تغییرات دنیای فناوری و چالش های مرتبط با آن.

توانایی کارآفرینی یکی از الزامات در زمینه ویژگی ها و توانایی های فردی افراد جامعه هزاره سوم و یکی از عوامل رشد و توسعه و یکی از شاخص های موثر برای نظارت بر شرایط اقتصادی و اجتماعی جامعه است. برخی از مطالعات در کشورهای توسعه یافته نشان می دهد که بیشتر افراد پس از بازنشستگی تمایل به کار دارند و بیشتر آنها به صورت فردی، خانگی یا سازمانی کار می کنند. البته انگیزه اقتصادی جزء جدایی ناپذیر تمایل بازنشستگان برای شروع مشاغل جدید و کارآفرینی است، اما با این وجود جدا از عوامل اقتصادی و شاخص های بهبود کیفیت زندگی، عوامل روانی و اجتماعی نیز برای تحقق این نیاز بسیار مهم است. برای اشتغال بعد از بازنشستگی موثر است.

کارآفرینی سن نمی شناسد
کارآفرینی سن نمی شناسد

امروزه بر اساس نحوه راه اندازی کسب و کار در رسانه ها، به نظر می رسد که بنیانگذاران و بنیانگذاران شرکت ها همگی از نسل جوان هستند. داستان های زیادی در مورد میلیونرها و کارآفرینان جوان وجود دارد که تنها بخشی از داستان است. کارآفرینان زیادی هستند که در سنین بالا ایده های بزرگ خود را مطرح می کنند. “وال ای ماس” با نام خانوادگی خود، آموس یا “سرهنگ ساندرز”، صاحب برند معروف رستوران زنجیره ای KFC، صاحب چندین برند معروف کوکی ها می باشد.

بنابراین سن فقط یک عدد است و رسیدن به موفقیت هیچ گاه به سن مربوط نمی شود و باید باور داشت که برای موفقیت در زندگی خیلی زود یا دیر نیست و حتی با داشتن برخی مهارت های اولیه می توان ایده های جدیدی را مطرح کرد. لباس های جدید در نتیجه، تعجب آور نیست که فردی در سنین بالا و زندگی پر از تجربه، موفقیت را لمس کند. بنابراین به توانایی های خود ایمان داشته باشید و بدانید که اگر حساب شده عمل کنید، شانس موفقیت و پیروزی شما بسیار بیشتر از سایر سنین خواهد بود و لذت زیادی را در راه اندازی یک کسب و کار جدید تجربه خواهید کرد.

سیده مینا دیوبند – سردبیر مجله طوش