کتاب قانون مجازات اسلامی اعراب – با اصطلاحات ویژه ساده شده منتشر شد.ابراهیم قربانی نویسنده مهاوادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) آذربایجان غربی؛ گفت: کتاب قانون مجازات اسلامی عربی شده – با ساده سازی الفاظ خاص «از اولین اقدامات کشور از نظر عربی سازی با ساده سازی الفاظ و شرایط خاص است.

وی افزود: قانون مجازات اسلامی یکی از قوانین مهم و اساسی در حوزه حقوق جزا است که قانونگذاران در آن از واژه ها و اصطلاحات عربی استفاده کرده اند که تشخیص آن برای دانشجویان کارشناسی ارشد حقوق و سایر افراد از واژه های فارسی دشوار است. برای افراد غیر وکیل که علاقه مند به مطالعه و فراگیری قوانین هستند.

قربانی ادامه داد: اولین قدم دانشجوی حقوق برای یادگیری این علم با تلفظ صحیح عبارات، کلمات و عبارات به کار رفته در متن قانون آغاز می شود.

نویسنده این اثر افزود: عربی نبودن بسیاری از متون حقوقی، تلفظ و درک لغات، عبارات و عبارات به کار رفته در حقوق را در محیط دانشگاه برای آنان دشوار کرده است. مشاهده کردم و فهمیدم. تدریس زیاد در کلاس

وی افزود: همین موضوع باعث شد به فکر عربی کردن قانون مجازات اسلامی باشم تا هرچه بیشتر در خدمت آموزش بهتر دانش آموزان عزیز و علاقمندان به این رشته باشم تا بتوانم خیلی کم بازی کنم. نقش آن عزیزان در تربیت و آموزش علمی

باید بگویم؛ کتاب قانون مجازات اسلامی عربی – با ساده‌سازی الفاظ، چهارمین قانون ابراهیم قربانی است که این بار به همت «مرکز آموزش و پژوهش وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه» منتشر شد. “.