کتاب مضحک ترین هنرمندان ابنا است


بر اساس گزارش ها خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) و به گفته نیویورک تایمز: در سال های ممنوعیت کرونا، هرگز جشن بزرگی به عنوان یک کتاب هنری (یا کتاب هنری) وجود نداشته است که بتوان آن را به خانه یا مهمانی تحویل داد. اعداد توسط برخی از نشریات همه اقوام، همه نژادها و در همه مکان های ادبی و در جهات مختلف با توجه خاص منتقدان ما منتشر شده است. این کتاب ها توسط چهار منتقد هنری، هالند کاتر، روبرتا اسمیت، جیسون فاراگو و سیدارت میتر انتخاب شدند.


برگزیده کتاب های هلند کاترری جانسون: هنر بامزه ترین هنرمندان ری جانسون: هنرمند سرگرم کننده هنر


ری جانسون (۱۹۲۷-۱۹۹۵) یک هنرمند باهوش آمریکایی بود که با ابداع سبک میل آرت توانست خود را در هر نقطه از دنیای هنر معرفی کند و در عین حال این امتیاز را داشت که دوستی طولانی با ویلیام داشته باشد. ویلسون برای بیش از ۶۰ سال، او هزاران نامه، کلاژ، نقاشی، عکس، و مجله برای او فرستاده است. ری جانسون آن نامه ها و هدایا را در این کتاب منتشر کرده است. متن ها و گزیده هایی از تصاویر طنز، گزنده و دیوانه کننده که قطعا بدیع و بدیع بوده و پس از انتشار با نمایشگاه آنها در موسسه هنر شیکاگو همراه بوده است. این کتاب با همکاری دانشگاه ییل منتشر شده است.

جنوب کثیف: هنر معاصر، فرهنگ مادی و انگیزه شنیداریجنوب کثیف: هنر معاصر، فرهنگ مادی و انگیزه صوتی


این کتاب که طی نمایشگاهی در موزه هنرهای زیبای ویرجینیا به سرپرستی والری کسل الیور و سرپرستی والری کسل الیور منتشر شد، فرهنگ آفریقای جنوبی-آمریکایی، موسیقی و زبان بومیان آمریکا را در بر می گیرد و در واقع اساس فرهنگ آمریکایی است. تأثیر بسزایی در هنر امروز و معاصر دارد. فرضیه ای که این کتاب در آن به وضوح و با قدرت عمیق است، نشان می دهد و اثبات می کند. این کتاب توسط موزه ویرجینیا و با همکاری دانشگاه دوک منتشر شده است.
یانیس سروچیس: رقص در زندگی واقعی یانیس تساروشیس: رقص در زندگی واقعی


این کتاب عاشقانه به بررسی حرفه نقاش مدرنیست یونانی می پردازد. نقاشی توسط نقاش ماریا کالاس (خواننده اپرا یونانی) و احیای سنت نقاشی فیگوراتیو یونان. سروچیس (۱۹۱۰-۱۹۸۹) برای دنیای هنر زمان خود بسیار رادیکال و در عین حال محافظه کار بود و به همین دلیل جامعه هنری خارج از یونان او را به خوبی نمی شناخت. این کتاب ادای احترام به او است که شامل عکس هایی از آثار او و همچنین مقالاتی از این هنرمند است. این کتاب توسط نیکی گریپاری و آدام اشمیدک ویرایش شده و توسط انتشارات استرنبرگ منتشر شده است.
تیسن: عشق، آرزو، مرگ تیتان: عشق، آرزو، مرگ


در گالری ملی لندن، نمایشگاهی با همین عنوان کتاب، شش تابلوی اسطوره ای مهم تیسن (نقاش ایتالیایی ۱۴۸۷-۱۵۷۶) را برای دربار اسپانیا به نمایش می گذارد. یکی از آثار نقاشی «سرقت اروپا» که در موزه بوستون نگهداری می شود، کتاب حاضر بود که حجم کمی درباره آن وجود داشت. موزه بوستون قبلاً کاتالوگی با عنوان «تیسن: زنان، اسطوره و قدرت» درباره این نقاش منتشر کرده بود و اکنون این کتاب جدید همراه خوبی برای این فهرست خواهد بود. دانشگاه ییل این کتاب را منتشر کرده است.
زنان در انتزاع زنان در انتزاع


این کتاب که برای یک نمایشگاه بزرگ در پاریس منتشر شده است، آثار بیش از صد هنرمند زن – نقاش، مجسمه‌ساز، عکاس و هنرمند – و همچنین هنرمندانی از آسیا و آمریکای جنوبی را در تاریخ هنر انتزاعی مدرن به نمایش می‌گذارد. یک رویداد جهانی رخ داد. این کتاب توسط انتشارات تیمز و هادسون منتشر شده است.گودزیلا: شبکه هنرهای آسیایی آمریکایی ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۱ گودزیلا: شبکه هنر آسیایی آمریکایی


این کتاب حاوی اسناد آرشیوی مربوط به تشکیل گروهی از هنرمندان گودزیلا در نیویورک در سال ۱۹۹۰ است. گودزیلا حاصل گردهمایی گروهی از هنرمندان و کیوریتورهایی است که در مواجهه با محرومیت هنرمندان آسیایی-آمریکایی از دنیای هنر معاصر، به دنبال فراهم کردن ابزاری برای حضور خود در دنیای هنر معاصر هستند. این کتاب حاوی نامه های اعتراضی، اخبار و گزارش های جلسات گروهی است. این نتیجه نوعی کتاب خودیاری در سیاست حمایتی است. همچنین پژوهشی ارزشمند درباره پیچیدگی های هویت سیاسی و حاوی گفتارهای ارزشمند و ارزشمندی است.