کتاب ها بیانگر ایده ها هستند، کتاب ها با زندگی انسان عجین شده اندنجفکلی حبیبی، پژوهشگر دانش و فلسفه و عضو کتابخانه ملی اسناد و مدارک و هیئت امنای جمهوری اسلامی ایران در مراسم رونمایی از نسخه نفیس قرآن کریم سلجوقیان. دوره ای که به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران و با هدف حفظ آثار ملی کهن برگزار شد. خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) وی گفت: ضرورت هفته کتاب مهم و مهم است. نه هفته ای یک بار بلکه چندین بار در سال به هفته کتاب نیاز داریم تا توجه مردم را به کتاب جلب کنیم.

وی افزود: امروزه مردم فرصت کمتری برای پیگیری این گونه امور دارند، بنابراین وظیفه دستگاه های ذیربط است که به مردم اطلاع رسانی کنند.

حبیبی گفت: مشکلی وجود دارد، چون به دلیل گرانی تبلیغات و مشکلات اجتماعی به کتاب توجه نمی شود، دست اندرکاران کتاب باید در این گونه مناسبت ها برای اطلاع رسانی به مردم تلاش کنند.

Yee Proofreader and Copywriter گفت: این یک واقعیت است که کتاب یکی از ضروریات زندگی است و هر روز باید با کتاب سر و کار داشته باشیم. برای پیشرفت شغلی، برای رشد دانش شخصی، برای رشد معنوی و به طور کلی همه چیز را در کتاب می یابیم و به نوعی کتاب با زندگی انسان عجین شده است.

نجفقلی حبیبی گفت: کتاب امکانی برای انتقال اطلاعات لازم برای هر فردی و در هر اثری است و کتاب یکی از راه هایی است که هر فردی می تواند اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورد. جدای از اینها، کتاب ایده ها را منتقل می کند، ما را با گذشته آشنا می کند و ما را با آینده پیوند می دهد.

سی امین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۳۰ آبان ماه با شعار «خوانده ایم» آغاز شد و تا ۶ آبان ۱۴۰۱ ادامه دارد.