کلم بروکلی چینی 11 (Gai lan) حقیقت تغذیه و مزایای سلامتی


انتخابات

گای لان کلم محبوب کلم بومی بومی سرزمین اصلی چین است. این یکی از محبوب ترین سبزیجات برگ دار است که در بازارهای شرق آسیا و جنوب شرقی آسیا یافت می شود.

امروزه ، علاوه بر همان هفته های فصلی مانند چوما (کلم بروکلی گل چینی) ، کوماتسونا ، تاتسوی و غیره ، همچنین در دسترس معامله گران تخصصی و بازارهای آسیایی در اروپا ، استرالیا و ایالات متحده است.

کلم بروکلی چینی معمولاً به عنوان فصل زمستان ، فصل زمستان یا اوایل رشد می شود. برگ تازه شروع به رسیدن به بازار می کند ، کاشت آن در بهار می افتد. می توان آن را در تمام طول سال در یک کار گلخانه ای پرورش داد.

برداشت قبل از باز شدن گلها است ، اگرچه چند گل شفاف کیفیت سبزیجات را کاهش نمی دهد.

ساقه ها را صبح زود برای کاهش تنش آبی برداشت کنید و آنها را در دسته های 5 تا 7 گیاهی ببندید.ساقه اصلی باید در پایه 1.5 سانتی متر عرض و 4-6 اینچ طول داشته باشد.

به دنبال سبزی های تازه با ساقه سبز ، سبز و برگهای سبز مایل به سبز باشید. چند گل شفاف کیفیت سبزیجات را کاهش نمی دهد. از ساقه و برگهایی که گلهایشان خشک شده ، رنگ شده یا رنگ شده و بسته شده است خودداری کنید.

ذخیره سازی

کلم بروکلی چینی با توجه به مساحت وسیع برگهای آن ، در صورت قرار گرفتن در معرض دمای بالا ، رطوبت سریع را از دست می دهد. در خانه ، برگها را بلافاصله پس از خرید در یخچال نگهداری کنید. آنها را در یک کیسه پلی اتیلن قابل تنفس در یک کشوی ترد قرار دهید. رطوبت نسبی 95-100 را حفظ کنید.

اگرچه می توان آنها را تا 3 روز در سردخانه ذخیره کرد ، اما سبزیجات کلم بروکلی جدید چینی باید در اسرع وقت مصرف شوند تا از مزایای تغذیه ای قابل توجهی برخوردار شوند.

طرز تهیه و سرو

بروشورهای چینی بر غذاهای کانتونی ، تایلندی ، مالایی ، کره ای و ویتنامی تمرکز دارند. از برگهای تازه ، جوانه های گل و ساقه در انواع غذاها در شرق آسیا و آمریکا استفاده می شود

قبل از پخت و پز ، برگها را کاملاً در آب لوله کشی تمیز بشویید تا شن و ماسه یا باقی مانده حشرات از بین برود.

ساقه هایی را که بیش از 1/2 اینچ قطر دارند ، سپس نصف طول آنها را بکنید. ساقه ها و برگها را به قطعات 2.5 اینچی برش دهید و نوک آن را از برگها جدا کنید.

برگهای لطیف و نوک گل گای لان را می توان به صورت خام خورد. اما برگها و ساقه های بزرگ طعم کمی تلخ می دهند و معمولاً از آن لذت می برند – سرخ شده ، آب پز ، سفید ، بافت یا خشک. طعم خردل و خردل آن اگر با ادویه جات ترشی جات یا سس های سبک پخته شود به تعادل طعم کمک می کند ، کاهش می یابد.

گی لان با سس هایی مانند پیاز ، صدف یا سویا به خوبی تکمیل می شود. این ترکیب به خوبی با موادی مانند زنجبیل ، گوشت خوک و گوشت گاو ، ماهی ، قارچ ، ماکارونی ، برنج ، مغز کاج ، فلفل دلمه ای و ریحان ترکیب می شود.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

گای لان (کلم بروکلی / کلم پیچ چینی را سرخ کنید)
گای لان (کلم بروکلی / کلم پیچ چینی را سرخ کنید). با احترام: ایوان مونرو
 • یک نوع تازه جدید به صورت خام در سالاد ، مخلوط با سایر سبزیجات و سبزیجات فصلی ، ترجیح داده می شود.

 • کلم بروکلی چینی را می توان به عنوان ترشی سبزیجات نگهداری کرد (گیت کیمچی)، یک دستور العمل محبوب در کره و چین است. برای لذت بخش ترین نسخه کیمچی ، می توان آن را به عمده فروشی چوکو ، بروکلی ، بوک چوی و غیره تبدیل کرد.

 • همچنین خوب است که به سوپ ها و خورشت ها یا ادویه جات ترشی جات مانند سیر ، انیسون ستاره ای ، سیر و پیازچه اضافه کنید.

 • برگ ها و ساقه ها را می توان با سبزیجات دیگر سرخ کرد ، با سوپ های ماکارونی مخلوط کرد یا کمی چاشنی زد و با غذاهای اصلی خوشمزه سرو کرد.

 • آنها همچنین می توانند به عنوان پوششی برای گوشت های پخته ، گیاهان و سس ها ، مخلوط با کیک های تابه ای یا مخلوط با آب میوه های خام و نرم نرم استفاده شوند.

مشخصات امنیتی

 • کاهش سوزاندن بقایای گای می تواند منجر به تبدیل نیترات به نیترات و نیتروزامین و باکتری های خاصی شود که در غذاهای آماده نیترات مانند گای لان ، خردل ، اسفناج و بسیاری از سبزیجات سبز دیگر رشد می کنند. این ترکیبات سمی می توانند برای سلامتی مضر باشند.

 • فیتات ها و فیبرهای غذایی موجود در چینی باستان می توانند با در دسترس بودن آهن ، کلسیم و منیزیم تداخل داشته باشند.

 • کلم بروکلی چینی ، از جمله سبزیجات خانواده Brassica است ، حاوی اسید اگزالیک، ماده ای که به طور طبیعی در برخی از سبزیجات وجود دارد و می تواند در برخی افراد مانند سنگ های اکسید در مجاری ادراری بدرخشد. به افراد مبتلا به سنگ اگزالات مجاری ادراری توصیه می شود از خوردن سبزیجات متعلق به خانواده Crucifer اجتناب کنند. بنابراین ، مصرف آب کافی برای حفظ خروجی طبیعی ادرار ضروری است.

 • کلم بروکلی چینی نیز می تواند باشد نیتروژن که می تواند در تولید هورمون تیروئید اختلال ایجاد کند و می تواند منجر به کمبود هورمون تیروکسین در افراد مبتلا به مشکلات تیروئید شود.

(سلب مسئولیت درمان: اطلاعات و دستورالعمل های مرجع در این وب سایت فقط برای اطلاعات عمومی خوانندگان در نظر گرفته شده است. از آن برای تشخیص مشکلات سلامتی یا درمان دارویی استفاده نمی شود. این جایگزینی برای مراقبت های پزشکی ارائه شده توسط یک متخصص بهداشت مجاز و واجد شرایط نیست. لطفاً برای هر گونه مشاوره در مورد دارو با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید.)

همچنین ممکن است دوست داشته باشید بخوانید

بازگشت به سبزیجات از جانب کلم بروکلی چینیبه برای مشاهده لیستی جالب از سبزیجات با توضیحات کامل درباره حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

بازگشت به صفحه نخست.

بیشتر بخوانید:

 1. صفحه اطلاعات پزشکی سرطان استنفورد – تغذیه خطر سرطان – تغذیه (پیوند در پنجره جدیدی باز می شود).

 2. پایگاه ملی تغذیه USDA.

 3. دانشگاه باستانی چین گوام. PDF.

 4. Generation Seed Company (پیوند در پنجره جدید باز می شود).

 5. تولید ویژه – Gai lan (پیوند در پنجره جدید باز می شود).دیدگاهتان را بنویسید