کلویی ژائو به تلویزیون می رود / قرارداد چند ساله – تئاتر آنلاین


این کارگردان برنده اسکار طبق قراردادی چند ساله برای تلویزیون تولید خواهد کرد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ورایتی، کلوئه ژائو، کارگردان برنده اسکار، قراردادی چند ساله تلویزیونی با Headlight TV امضا کرد.

طبق این قرارداد، ژائو برنامه های تلویزیونی با محتوای متنوع را برای این شرکت تولید می کند. این کارگردان در کنار این کمپانی فیلم سینمایی تحسین شده و برنده اسکار «سرزمین پناهندگان» را ساخت.

مدیران سرچ لایت، کلویی را یک فیلمساز رویایی توصیف کردند و افزودند که از زمان پایان یافتن «سرزمین پناهندگان»، راه‌های جدیدی را برای همکاری با کارگردان بررسی کرده‌اند.

این معامله اولین حمله ژائو به تلویزیون است. او یکی از تحسین‌شده‌ترین کارگردانان امروزی است و با «سرزمین پناهگاه» برنده ۳ جایزه اسکار و ۲ گلدن گلوب شد که هم این جوایز و هم جایزه بهترین کارگردانی از بهترین فیلم را شامل می‌شود.

از دیگر آثار سینمایی او می توان به «سوار»، «آهنگ هایی که برادرم به من یاد داد» و «ابدیان» از مارول اشاره کرد.

سرچ لایت به دنبال تقویت بخش تلویزیونی خود است. این شرکت اخیراً این بخش را راه اندازی کرد و اولین برنامه آن سریال کوتاه “فراموش شده” برای Hulu بود که ۵ نامزدی امی دریافت کرد. «تاریخ جهانی قسمت ۲» ساخته مل بروکس برای Hulu از دیگر سریال های تولید شده توسط این کمپانی است. سریال اسپانیایی زبان «ده» با بازی گائل گارسیا برنال از دیگر تولیدات این کمپانی بود.