کلینیک تغذیه آترزیا پوست و مو


خلاصه در زمینه نوع تغذیه :

» نوع تغذیه

» رژیم کتوژنیک یکی از محبوب ترین انواع تغذیه است

» نحوه دریافت تغذیه کتوژنیک

»غذاهایی که نباید در رژیم کتوژنیک مصرف شوند؟

» رژیم سبزیجات

» غذای گیاهی چیست؟

» غذای مدیترانه ای

» نمونه ای از تغذیه مدیترانه ای

نوع تغذیه» نوع تغذیه

در میان بسیاری از رژیم های مختلف ، انتخاب رژیم صحیح دشوار است. در اینجا چند پیشنهاد در مورد چگونگی ظاهر شدن یا گرفتن قرار ملاقات برای تغذیه در منطقه خود آورده شده است.

اگرچه کاهش وزن مهمترین دلیل برای شروع رژیم غذایی خاص است ، اما دلیل اصلی ظهور تغذیه ، بهبود تغذیه افراد است ، حتماً رژیم غذایی خود را برای حفظ سلامت بدن خود انتخاب کنید.

» رژیم کتوژنیک یکی از محبوب ترین انواع تغذیه است

مطمئناً این روزها شما نام رژیم کتو را در بین اطرافیان خود شنیده اید.

رژیم کتو چیست؟ کتو یک رژیم کوتاه مدت کاهش وزن است که شامل کربوهیدرات کم و چربی زیاد است. در این رژیم ، میزان کالری به شرح زیر است: 70 تا 75 درصد چربی ، 20 تا 25 درصد پروتئین و 5 تا 10 درصد کربوهیدرات.

حتما برای شما این سوال پیش آمده است که چگونه این روغن ها باعث کاهش وزن می شوند. پاسخ این است که در این روش بدن به جای سوزاندن کربوهیدرات (قند) چربی بیشتری (کتون) می سوزاند. وقتی کربوهیدرات بیشتری می خورید ، بدن شما انسولین تولید می کند. انسولین باعث می شود سلول های چربی به جای انتقال به کبد در بدن ذخیره شده و انرژی ایجاد کنند. هنگامی که کربوهیدرات کمتری مصرف می کنید ، سطح انسولین خون کاهش می یابد و بدن شما به حالت کتوز می رود. کتوز باعث آزاد شدن مایعات داخلی شده و چربی را به صورت چربی می سوزاند.

رژیم کتوژنیک یکی از محبوب ترین انواع تغذیه است» نحوه دریافت تغذیه کتوژنیک

برای اینکه این رژیم به درستی کار کند ، باید در طول روز مقدار زیادی آب بنوشید و میزان کربوهیدرات مصرفی خود را کاهش دهید تا چربی تجمع یافته در بدن شروع به تجزیه کند. سرانجام ، پس از پیروی از این رژیم ، شما راحت و با آرامش می خوابید. یک مرحله بسیار مهم در تغذیه کتو وجود دارد: مصرف پتاسیم ، منیزیم و سدیم را فراموش نکنید! می توانید از مکمل ها برای تامین این موارد مورد نیاز بدن استفاده کنید.

برای به دست آوردن اسانس از کره ، پنیر پیتزا ، خامه ، روغن و روغن نارگیل استفاده کنید. تخم مرغ و غذاهای دریایی پروتئین مورد نیاز بدن را تأمین می کنند. سبزیجاتی که سبز هستند ، مانند اسفناج و سایر سبزیجاتی که در زمین رشد نمی کنند ، همچنین دارای کربوهیدرات بسیار کمی هستند ، مانند تمشک و توت فرنگی.

»غذاهایی که نباید در رژیم کتوژنیک مصرف شوند؟

غذاهای قابل اجتناب شامل ماکارونی ، ماکارونی ، سیب زمینی ، برنج ، نان و غلات است. میوه هایی مانند موز ، انگور و انبه سرشار از کربوهیدرات هستند. همچنین ، شیر ، کیک ، شکلات و چیپس را همیشه نخورید.

» رژیم سبزیجات

تفاوت اصلی رژیم گیاهخواری با رژیم گیاهخواری در محصولات حیوانی است. کسانی که رژیم گیاهی دارند از گوشت و غذاهای دریایی استفاده نمی کنند. اما تغذیه گیاهی فقط بر اساس محصولات زراعی است و هیچ گونه فرآورده حیوانی مانند گوشت ، غذاهای دریایی ، محصولات لبنی ، تخم مرغ و حتی عسل مصرف نمی کند! اگرچه به نظر می رسد تغذیه گیاهی پیچیده تر از تغذیه گیاهخواری است ، اما بهتر است آن را دنبال کرده و دریافت کنید.

» غذای گیاهی چیست؟

این نوع تغذیه فواید خاص خود را دارد. افرادی که از رژیم گیاهخواری پیروی می کنند ، بسیار کمتر در معرض ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی عروقی هستند. اگر طبق اعتقادات درونی خود در این مسیر هستید ، باید بدانید که رعایت تعادل بین غذای مورد نیاز بدن در تغذیه مهم است. اجتناب از برخی غذاها باعث کاهش کلسیم ، روی ، ویتامین D و B12 در بدن می شود.

انواع تغذیه» غذای مدیترانه ای

غذای مدیترانه ای نوع دیگری از تغذیه است که بیش از آنکه یک ساختار تغذیه ای باشد باید باشد.

رعایت رژیم مدیترانه ای برای سلامت قلب بسیار مفید است. این رژیم اصول تغذیه سالم را با غذاهای سنتی و غذاهای مدیترانه ای ترکیب می کند. شیفتگی به این شیوه زندگی زمانی شروع شد که بیماری های قلبی عروقی در کشورهای مدیترانه ای مانند یونان و ایتالیا بیشتر از سایر نقاط جهان بود و تحقیقات نشان داده است که تغذیه مناسب خطرات احتمالی را کاهش می دهد. همچنین توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) به عنوان یک رژیم غذایی سالم و پایدار تأیید شده است.

» نمونه ای از تغذیه مدیترانه ای

غذاهای مدیترانه ای سرشار از سبزیجات ، میوه ها ، غلات کامل ، نخود فرنگی ، لوبیا ، آجیل و چربی است. بر اساس موارد فوق ، می توان تشخیص داد که این رژیم بر اساس گیاهان و سبزیجات است ، نه گوشت.

  • مصرف روزانه: سبزیجات ، میوه ها ، غلات کامل و چربی های سالم. روزانه 3 تا 7 میوه و سبزی بخورید. در غذاها از چربی های سالم مانند روغن زیتون یا کنجد استفاده کنید.
  • مصرف هفتگی: ماهی ، مرغ ، لوبیا و تخم مرغ. دوبار در هفته ماهی بخورید. مرغ گوشت قرمز جایگزین.
  • مصرف گوشت شیر ​​قرمز را محدود کنید. بهتر است از محصولات لبنی کم چرب مانند ماست یونانی استفاده کنید.
  • یکی دیگر از جنبه های مهم تغذیه مدیترانه ای ، خوردن خانواده است. این امر هنگام غذا خوردن شما را خوشحال می کند.

کسانی که این رژیم را شروع می کنند نمی توانند به مرور زمان این روش را تغییر دهند زیرا از شیوه زندگی و تغذیه مدیترانه ای راضی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید