کمبود سرمایه برای شروع یک کسب و کار نباید شما را ناامید کند


اگر به دنبال کسب و کار جدیدی هستید، اما کمبود سرمایه شما را ناامید می کند، سخت در اشتباهید. زیرا مطالعه زندگی بسیاری از موفق ترین و شناخته شده ترین کارآفرینان جهان نشان می دهد که برای رسیدن به موفقیت و اهداف نیازی به پول زیادی در سر ندارید و این امر تنها با ایده های ساده محقق می شود. البته اگر با این گفته مخالف هستید چاره ای ندارید جز اینکه دست به دست هم دهید و تا آخر عمر در یک مکان بمانید.

من بدون سرمایه کارم رو شروع کردم!!! عبارتی منحصر به فرد اما آشنا در بیوگرافی اکثر کارآفرینان برجسته جهان. در زمانی که افزایش هزینه های زندگی، حقوق ناکافی و درآمدهای پایین زندگی بسیاری از افراد جامعه را به چالش می کشد، بسیاری از افراد جامعه به دنبال مشاغل جدید هستند. اما مشکل این است که نمی توان بدون سرمایه یا سرمایه کم کسب و کار راه اندازی کرد. اما شاید برای شما جالب باشد که بدانید این واقعیت که برای راه اندازی کسب و کار خود نیازی به سرمایه گذاری زیادی ندارید، به خودی خود یک فایده بزرگ است و انگیزه شما را برای پیشرفت بیشتر می کند. می تواند انگیزه شما را صد برابر کند. زیرا یکی از دلایلی که افراد جرات شروع یک کسب و کار جدید را ندارند ترس از شکست یا عدم ریسک پذیری است. اما وقتی سرمایه ای برای از دست دادن ندارید، ریسک شما بسیار بیشتر خواهد بود.

داشتن شغل خوب یکی از مهم ترین دغدغه های همه از جمله جوانان جامعه است. به عبارت دیگر، هر فردی برای رفع نیازهای مالی خود به یک شغل خوب نیاز دارد. ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود که شرایط اقتصادی کنونی و همه با مشکلات مالی زیادی دست و پنجه نرم می کنند که چگونه با سرمایه کم و خوداشتغالی کسب و کار راه اندازی کنیم یا یک کسب و کار کوچک راه اندازی کنیم، امروزه جوانان تحصیلکرده زیادی وجود دارند. افرادی که به دلایل مختلف ترجیح می دهند برای اشتغال یک کسب و کار مستقل و کارآفرینی راه اندازی کنند. استقلال فردی، نداشتن کارفرما، انعطاف زمانی و

شاید معرفی کسب و کارهای کوچک بتواند به این افراد در این زمینه کمک کند. یعنی مشاغلی که با توجه به علایق و ویژگی های شخصی خود انتخاب می شوند تا از طریق آن کسب درآمد کنند. البته همانطور که گفته شد مواردی مانند زمان، سرمایه، مهارت های خاص، تخصص و … می توانند به شما در انتخاب گزینه ایده آل کمک کنند.

به یاد داشته باشید که راه اندازی یک کسب و کار کوچک با سرمایه کمتر ریسک کمتری دارد و درصد موفقیت بیشتری دارد. داشتن دانش و مطالعه کافی در این راه خوب است زیرا قطعا یکی از اصول و روش هایی است که می تواند تغییر کند. شما به یک کارآفرین موفق تبدیل می شوید و می توانید گام های محکمی برای رسیدن به اهداف خود بردارید. ، دانش و تخصص کافی در زمینه فعالیت دارید و بنابراین خوب است از تجربیات افراد فعال در این زمینه بهره مند شوید. در این میان، اولین اصل این است که راه اندازی کسب و کار خود را با دقت برنامه ریزی کنید، هزینه آن را تخمین بزنید و در مراحل بعدی بازاریابی را بررسی کنید. سپس از انتهای فهرست کار کنید و مسائلی را که ارزش مبارزه را ندارند حذف کنید.

شاید مهم ترین این دسته بندی ها که می توان به آن اشاره کرد و از نظر مدیریتی و هزینه های فراوانی که می توان برای کسب و کارهای بزرگ، مشاغل خدماتی، کسب و کار و کار کامپیوتری، مشاغل خانگی و یا مشاغل خانگی متصور بود، کم نیست. مشاغل خانگی (ترشیجات، مربا، میوه های خشک، کیک و دسرهای محلی)، مشاغل روستایی، پرورش گل و گیاه، خیاطی، آرایشگری، بسته بندی مواد غذایی و سبزیجات خشک، عروسک سازی تزئینی، تولید مواد، آموزش و غیره.

راه اندازی کسب و کار خانگی با سرمایه اندک
راه اندازی کسب و کار خانگی با سرمایه اندک

کسب و کار خانگی برای نوجوانان در همه جوامع بسیار رایج شده است و خوب است بدانید که بسیاری از نوجوانان در ایران و سایر کشورها از این طریق کسب درآمد می کنند. به این مشاغل فکر کنید، با سرمایه کمتر کسب و کار خود را راه اندازی کنید. البته ناگفته نماند. در این مشاغل نیز مانند سایر مشاغل مشکلاتی وجود دارد و گاهی عواملی مانند ریسک، فعالیت و مسئولیت بیش از حد شما را خسته و دلسرد می کند تا ادامه دهید. اما با انگیزه و اعتماد به نفس بالا می توانید با چالش ها روبرو شوید و بدانید که موفقیت در انتظار شماست و از آن دور نیستید. سعی کنید در کسب و کار خود عیب یابی کنید.

به آرامی تلاش کنید، می توانید از کوچک شروع کنید و به مرور زمان گسترش دهید.. هر پیروزی شما را بسیار خوشحال می کند. یک تجارت خانگی جذاب، بسته به منطقه و فعالیت شما، بین یک ماه تا یک سال طول می کشد تا به بلوغ لازم برسد. متاسفم. پس هرگز تسلیم نشوید. با کمی سرمایه اولیه می توانید یک میلیونر و کارآفرین شوید. نگران نباشید، اگر در کسب و کاری که با سرمایه کم شروع شده یک کسب و کار منحصر به فرد و بسیار جذاب ایجاد کنید، قطعا مشتریان خاص خود را خواهید داشت. امیدوارم بتوانید بهترین شغلی را پیدا کنید که در آن احساس رضایت و راحتی داشته باشید.

سید مینا دیوبند – سردبیر روزنامه تفاهم