کیت بلانشت در جشنواره پالم اسپرینگز مورد تقدیر قرار گرفت


کیت بلانشت برای بازی در فیلم «تار» با اهدای جایزه نخل صحرا در جشنواره پالم اسپرینگز ۲۰۲۳ تجلیل می شود.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ورایتی، کیت بلانشت که در کارنامه کاری خود برنده ۲ جایزه اسکار شده است، در جوایز بین المللی فیلم پالم اسپرینگز جایزه دستاورد بازیگری پالم اسپرینگز را دریافت می کند. او این جایزه را برای بازی در فیلم «تار» به فهرست بلندبالای دستاوردهای خود اضافه کرده است.

هارولد ماتزنر، مدیر جشنواره پالم اسپرینگز گفت: کیت بلانشت واقعا بهترین بازیگر زن این نسل است و بازی های او بدون توجه به نقش، همیشه فوق العاده بوده است.

بلانشت در این درام نقش رهبر ارکستر لیدیا تار را بازی می‌کند که با قدرتی پویا بر حرفه‌اش تسلط دارد. نویسندگی و کارگردانی این فیلم بر عهده تاد فیلد بوده و او تهیه کننده آن نیز بوده است. او آخرین بار در سال ۲۰۰۶ با کارگردانی فیلم «بچه های کوچک» در سینماها دیده شد.

بلانشت قبلاً در سال ۲۰۱۶ جایزه دستاورد صحرای نخل را برای درام «کارول» ساخته تاد هاینز دریافت کرده بود.

جسیکا چستین، هالی بری، ساندرا بولاک، اولیویا کولمن و ویولا دیویس از دریافت کنندگان قبلی این جایزه می‌توان به این جایزه اشاره کرد.

پیش از این، جوایز بین المللی فیلم پالم اسپرینگز دو نامزد دیگر از جمله کالین فارل بازیگر و کارگردان سارا پولی را برای مراسم امسال معرفی کرد. فارل برنده جایزه دستاورد صحرای نخل برای یک بازیگر برای «اشباح درون» و کارگردانی سال برای «زنان صحبت می‌کنند».

مراسم اهدای جوایز از ۵ ژانویه ۲۰۲۳ در مرکز همایش پالم اسپرینگز آغاز خواهد شد، اما جشنواره فیلم تا ۱۶ ژانویه ادامه خواهد داشت.