کیفیت آسفالت کشور کافی نیست و مردم گلایه دارند


وضعیت اسفناک آسفالت کشور به معضل مردم تبدیل شده و همواره نارضایتی و گلایه آنها را به دنبال داشته است، راه ها باز نیست. البته تعمیر این خندق ها تنها موضوع مورد بحث شهرداری یا ارگان مربوطه نیست. در عوض بحث کیفیت پایین آسفالت است. آیا این بدان معناست که هر شهری در دنیا نیاز به تعمیر آسفالت خود هر یکی دو سال یا حتی زودتر دارد؟ یا فقط به دلیل کیفیت پایین آسفالت در کشور ما با این مشکل مواجه هستید؟ !!

این کیفیت پایین گاهی به حدی می رسد که وقتی از جاده های آسفالته خارج می شوید، هسته آسفالت به لاستیک های ماشین شما می چسبد و به راحتی از سطح جاده جدا می شود. حتی در جاده های آسفالته جدید، بی نظمی و یکپارچگی آسفالت بلافاصله پس از عملیات روکش کاری بسیار مشهود است. در جاده های بین شهری و استانی با انجام عملیات برف و نمک کافی روی سطح در هوای سرد امسال، عمر آسفالت به پایان می رسد و گاهی در حین رانندگی با چاله های خطرناک مواجه می شویم.

سوال بعدی این است. در زمینه آسفالت چنین مشکلی فقط در کشور ما دیده می شود و یا در کشورهای دیگر رایج است. آیا مواد اولیه آسفالت مشکل دارد؟ یا پیمانکار جنبه فنی کار را نمی داند یا خدا جلوی کار را می گیرد؟ متاسفانه آمارها نتایج ناامید کننده ای را نشان می دهد. امید به زندگی آسفالت در کشورهای پیشرفته دوازده تا سیزده سال تخمین زده می شود در حالی که در کشور ما سن آسفالت کمتر از سه سال است!!! یعنی یک ربع!!! لازم به ذکر است در حال حاضر در دنیا به دنبال استفاده از آخرین فناوری ها در آسفالت معابر و جاده های بین شهری هستند تا بتوانند در جهت ارتقای کیفیت و سازگاری آسفالت اقدامات عملی انجام دهند. به عنوان مثال استفاده از فناوری گرم و استفاده از آسفالت خود ترمیم شونده که هم اکنون در بسیاری از شهرهای پیشرفته دنیا در حال اجراست. کپسول های نانو حاوی آسفالت که به صورت خودکار باز شده و در صورت بروز هرگونه خط و خش و شکستگی بر روی سطح آسفالت توسط عوامل خارجی، آسفالت را ترمیم می کند.

علت این مشکل در کشور از زوایای مختلف قابل بررسی و تحلیل است. برای کیفیت پایین محصولات آسفالتی و روکش آسفالت، از وجود سیستم پیمانکاری ناسالم و قطعا ناکارآمد که به نکات فنی تعیین کننده در کیفیت محصولات و روکش های آسفالت پایبند نیست که در نهایت منجر به یکی می شود. وضعیتی که امروز با آن روبرو هستیم. مناقصه هایی وجود دارد که پیمانکاران کمترین بودجه را برای برنده شدن دارند و به همین دلیل است که اولین آجری که معمار کج گذاشته به دیوار کج راه می یابد! عدم رعایت نکات فنی در جاده ها و آسفالت جاده ها مشکلی رایج و رایج است. با تعمیرات آسفالت در سردترین هوای سال و آسفالت کاری در باران و برف، این آغاز داستانی تلخ است. البته امروزه در بسیاری از موارد آسفالت به دلیل نبود زیرساخت های مناسب از بسیاری از مشکلاتی که با آن مواجه است رنج می برد. کمبود نیروی انسانی ماهر در این زمینه دلیل دیگری است.

وضعیت بد آسفالت
وضعیت بد آسفالت

به هر حال همه ما شاهد هستیم که شهرداری ها سالانه بودجه های بالایی را برای تعمیر و روکش آسفالت خیابان ها و کوچه ها صرف می کنند. با وجود این هزینه های هنگفت، امید است با رعایت نکات فنی وضعیت این آسفالت بهبود یابد که علاوه بر نارضایتی شهروندان، شاهد صرفه جویی و کمبود اقتصادی نیز باشیم. موازی این اقدامات در حوزه شهرداری ها و نهادهای مرتبط.

اکبرزاده – جامعه شناس