کیهان همه را با خود برده است/ تیم ملی در راه بازگشت!


گزارش کردن سناپرس; کیهان همه را با خود برده است/ تیم ملی در راه بازگشت! روزنامه کیهان در تیتر یک شماره امروز خود با عنوان ایران ۲ – انگلیس، اسرائیل، آل سعود و میهن پرستان داخلی و خارجی ۶ نوشت: تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲ گل زد و همچنین نتایج بازی. . تیم قدرتمند انگلیسی هفته ها پیش اعتراف کرد که جنگ روانی رسانه ای بی سابقه و بزدلانه ای را علیه این تیم از رسانه های وابسته به رژیم صهیونیستی و آل سعود گرفته تا میهن پرستان داخلی و خارجی به راه انداخته است.

تیم ملی فوتبال کشورمان روز گذشته در اولین دیدار خود در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به مصاف تیم انگلیس رفت و مهدی طارمی علیرغم شکست در نتیجه، با به ثمر رساندن دو گل ارزشمند مقابل قدرتمندترین انگلیس تاریخ ساز شد. جام جهانی و گفته می شود تنها بازیکن ایرانی در تاریخ جام جهانی است که در یک جام جهانی ۲ گل به ثمر رسانده است. شایان ذکر است که تیم ملی فوتبال ایران در این دیدار نتیجه را به تیم انگلیس واگذار کرد. ، از هفته قبل از

رژیم صهیونیستی و رسانه های وطن پرست داخلی و خارجی وابسته به آل سعود، جنگ روانی رسانه ای ناجوانمردانه و بی سابقه ای را علیه این تیم به راه انداختند.

رسانه های فارسی زبان خارجی علاوه بر جو سازی و عملیات روانی علیه تیم ملی فوتبال ایران، بر قطری های میزبان بزرگترین رویداد ورزشی در سال ۲۰۲۲ نیز شمشیر کشیده اند.

این رسانه های وابسته به رژیم صهیونیستی و آل سعود با کمک وطن پرستان داخلی و خارجی از هیچ تلاشی برای ایجاد فاصله بین مردم ایران و اعضای تیم ملی فوتبال ایران و همچنین تولید اکاذیب دریغ نکردند. و دوگانگی های کاذب مانند «مردم-حاکمیت».

حداقل ۲ ماه است که رسانه ها با هدف تداوم درگیری، تمام توان خود را معطوف خط هرج و مرج ایران کرده اند و از تغییر دستور کار خود اجتناب کرده و در تلاش برای قهرمانی در جام جهانی از عناصر برجسته فناوری استفاده می کنند. و حضور تیم ملی فوتبال ایران در این تورنمنت ها اولین اولویت برای پاکسازی ذهن تماشاگران بود و بارها به موضوع ناآرامی در ایران و توجه به حواشی مربوط به اعتراضات جام جهانی در این راستا پرداخته شد. . .

همچنین عملیات روانی-رسانه ای علیه تیم ملی فوتبال ایران از روز اول حضورش در قطر به ویژه و با شدت بیشتری ادامه یافت که یک خبرنگار انگلیسی در نشست خبری کارلوس کی روش سرمربی این تیم سوالاتی را مطرح کرد. پرداخت های سیاسی و حاشیه ای تیم ملی فوتبال کشورمان با هدف برهم زدن تمرکز بازیکنان.

البته سرمربی تیم ملی این بی اخلاقی خبرنگار انگلیسی را بی پاسخ نگذاشت و خجالت کشید. کی روش برای اولین بار در دنیای فوتبال از رفتار بد سیاستمداران انگلیسی با مهاجران صحبت کرد و آب سردی را بر تن افرادی ریخت که فکر می کنند انگلیس سرزمین رویاهاست! کی روش با چند جمله کوتاه، غرب باشکوه را در سکه فاش می کند! خبری از حقوق بشر نیست و پلیس و نیروهای امنیتی بریتانیا با مهاجران به خشونت آمیزترین رفتار رفتار می کنند.

سرمربی تیم ملی کشورمان در چند جمله کوتاه حقایق را بیان کرد اما این حقیقت تلخ بسیار سنگین و تلخ به ذائقه مجرمان سایبری و اکانت های جعلی و مخالفان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بود. آنها سعی کردند با تجربه ترین مربی جام جهانی ۲۰۲۲ را نابود کنند. کیروش یک مربی پول دوست است! آنها مزدوران جمهوری اسلامی و … را خطاب قرار دادند در حالی که سرمربی تیم ملی کشورمان تنها در چارچوب وظایف حرفه ای خود عمل کرد و از منافع تیم ملی در مقابل رسانه های تیم رقیب که هدف آن تخریب روحی بود دفاع کرد. از تیم ملی ما

جالب است که چند روز پس از این اتفاق، رئیس سوئیسی فیفا سخنان کی روش را با زبانی تند بیان کرد و به اروپا و غرب به خاطر ادعای حقوق بشر حمله کرد.

رئیس فیفا در اروپا با انتقاد شدیدتر از رفتار اروپایی‌ها گفت: من یک اروپایی هستم و فکر می‌کنم باید برای ۳۰۰۰ سال آینده به خاطر کاری که ما اروپایی‌ها در ۳۰۰۰ سال گذشته با دنیا کرده‌ایم عذرخواهی کنیم. بگذارید مردم از جام جهانی لذت ببرند آیا شما همیشه می خواهید بین مردم تفرقه بیندازید؟چون ظاهر و زبان آنها با شما متفاوت است.ما از حقوق بشر دفاع می کنیم.سعی نکنید مردم را تفرقه بیندازید و تف روی همدیگر بیندازید، به ما کمک کنید تا با این اختلافات روبرو شویم .

در واقع دغدغه اصلی رسانه های ضد ایرانی و میهن پرستان داخلی و خارجی این است که توجه و تمرکز ایرانیان به بازی های جام جهانی چشمانشان را از خط هرج و مرج دور کند. همچنین، تلاش برای برجسته کردن جنبه “سیاسی” بازی های گروه B (از جمله ایران، انگلیس، ولز و ایالات متحده آمریکا) در این حرکت محوری بوده است. این رسانه ها موضوعات سیاست داخلی و خارجی جمهوری اسلامی ایران را با مضمون بازی های جام جهانی پیوند داده اند تا نظر مطلوب خود را تبلیغ کنند.

تلاش مذبوحانه عوامل وطن پرست برای ترغیب مردم به تحریم تیم ملی

از سوی دیگر پوشش گسترده تمامی تحرکات اعتراضی در حاشیه مسابقات به صورت ویژه در دستور کار این جریان رسانه ای سیاسی قرار گرفته است که قسمت عمده آن به نارضایتی برخی از تماشاگران از بی کفایتی مربوط می شود. مشروبات الکلی را به استادیوم بیاورید.

تلاش برای متقاعد کردن مردم به تحریم جام جهانی و ایجاد تفرقه بین بازیکنان تیم ملی از دیگر برنامه های این حرکت است. کارشناسان ورزشی در رسانه هایی مانند ایران اینترنشنال، بی بی سی و العربیه در برجسته کردن ادعای ممنوعیت پخش این برنامه بسیار برجسته بودند.

در واقع، این جریان سیاسی-رسانه‌ای، عمدتاً لندنی‌ها، با حمایت و هماهنگی میهن‌دوستان محلی، از مشاهیر سینمایی و ورزشی گرفته تا رسانه‌های زنجیره‌ای و کانال‌های تلگرامی و حتی چهره‌های سیاسی مدعی اصلاح‌طلب دست به دست هم داده‌اند تا به بازیکنان حمله کنند. سرمربی تیم ملی روحیه را از بین می برد. برای کادر فنی و بازیکنان تیم ملی ایران حریفان و در واقع کارفرمایانشان را تضمین کنند.

زیرا جنبش مذکور نه تنها به دلیل تاجر بودن به پیشرفت و موفقیت کشور خرسند است، بلکه به این دلیل است که می بیند کشور و مردم از طریق این تاجران ارزان فروخته می شوند. استفاده از قدرت فضای مجازی و به خصوص فضای حاکم بر شبکه های اجتماعی. فرض کنید این افراد خائن، مردم دوست و میهن پرست هستند.

حد بی ادبی و پلیدی در این کلیسا کجاست؟!

بی ادبی و بی احترامی این گروه در ورزشگاه و شبکه های اجتماعی به حدی بود که در دیدار تیم ملی فوتبال ایران و انگلیس از یک سو با گلزنی تیم رقیب به تشویق و شادی پرداختند اما از گل زده پشیمان شدند. مهدی طارمی ستاره تیم ملی ایران گلزنی کرد.

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان نیز در نشست خبری پس از بازی در واکنش به این هجمه روانی و رسانه ای گفت: باید به کسانی که نمی خواهند از تیم ملی حمایت کنند بگویم خوب است. . در خانه بمانید، هیچکس به شما نیاز ندارد. البته من از همه ایرانی ها استقبال می کنم، اما از کسانی که می خواهند با مسائلی که مربوط به فوتبال نیست، اوضاع را به هم بزنند، استقبال نمی کنیم.

سرمربی تیم ملی افزود: فوتبال در ایران امری مصنوعی نیست. اشتیاق به فوتبال واقعی است و آرزوی آنها این است که فوتبال بازی کنند و جام جهانی نیز اتفاق افتاده است و آنها می خواهند بازی کنند. بگذارید این بازیکنان بازی کنند زیرا می خواهند نماینده کشورشان باشند. همه تیم های ملی اینجا مشکل دارند. این بازیکنان فقط می خواهند بازی کنند. همه تیم های دیگر هم مشکل دارند. همه از تیم ما به خاطر داشتن شجاعت برای بازی تمجید می کنند، پس اجازه دهید کار خود را انجام دهند. این کار درستی نیست که به این کشور بیایید و از آنها بخواهید کاری انجام دهند که مسئولیت آنها نیست. بازیکنان من به اینجا آمده اند تا بازی کنند و کشور را سربلند کنند و مردم و کشور را شاد کنند.

بازخورد کاربران شبکه های اجتماعی

کاربران شبکه های اجتماعی نیز به این نوع نمایش نفرت انگیز و زننده میهن پرستان داخلی و خارجی پس از بازی ایران و انگلیس به دلیل رذالت وطن پرستان داخلی و خارجی واکنش نشان داده اند.

یکی از کاربران در صفحه خود نوشت: “در ۱۵۰ سال گذشته، انگلیس بخش بزرگی از سرزمین ما را در هرات ضمیمه کرده است، دو بار به طور رسمی زمین ما را توسط سربازان چکمه پوش اشغال کرده است، و یک بار دولت ملی ما را با یک کودتا سرنگون کرده است. هرکسی اگر از پیروزی انگلیس خوشحالید، شک نکنید که اینجا جمهوری اسلامی نیست، بلکه رسماً خائن به ایران است.

کاربر دیگری در واکنش به عملیات روانی رسانه ای علیه تیم ملی فوتبال نوشت: هیچکس انتظار پیروزی تیم ملی ایران مقابل انگلیس را نداشت اما در تاریخ بنویسید که ایران در این بازی جنگید به جز انگلیس عقده های داخلی و خارجی جریان های شکست اسرائیل و عربستان سعودی!

یکی دیگر از کاربران شبکه های اجتماعی نیز در این خصوص نوشت: تروریست های مجازی و رسانه های وطن پرست هفته هاست که تیم و تمرکز آن را به هم ریخته اند، این دو هدف به اندازه ده ها گل برای ملت ایران ارزشمند است. “