گروه هایی مانند کروز باید حمایت شوند


نماینده مردم فارس در شورای اسلامی گفت: باید از مجموعه هایی مانند صنعت تولید کروز با قابلیت داخلی سازی بیش از ۳ هزار قطعه و ایجاد اشتغال برای بیش از ۱۲ هزار نفر حمایت شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرآنلاین، عباس جهانگیرزاده، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی در شورای اسلامی، در بازدید از نمایشگاه مستقل صنایع کشتی کروز، قطعات این شرکت را خوب دانست. باکیفیت و باکیفیت، در چنین شرایطی می توانیم با کشورهای فارس در منطقه خلیج فارس رقابت کرده و قطعات تولید داخل را صادر کنیم.
وی همراهی عملی اعتماد با نمایندگان ملت را برای قطعه سازان ضروری دانست و گفت: کشور فقط با حرف زدن به خودکفایی نمی رسد. بنابراین باید برای حمایت از قطعه سازان و رفع گلوگاه ها و مشکلات آنها گام های جدی برداشت.
نماینده پرس آباد در شورای اسلامی افزود: قطعا از شرکت هایی مانند صنایع کروز سازی که قادر است بیش از ۳ هزار قطعه را داخلی سازی کرده و برای بیش از ۱۲ هزار نفر اشتغال ایجاد کند، حمایت خواهیم کرد.
جهانگیرزاده خاطرنشان کرد: پیشنهاد می کنم سایر نمایندگان مجلس نیز از این مجموعه ها بازدید کنند و به تولیدکنندگان اطلاع دهند که مورد حمایت قوه مجریه، مقننه و قضاییه قرار خواهند گرفت.
من باید بگویم؛ شرکت صنایع تولیدی کروز که بزرگترین و پیشرفته ترین کارخانه تولید قطعات خودرو در کشور می باشد اقدام به برگزاری نمایشگاهی مستقل نموده است. هدف از برپایی این نمایشگاه بازدید قطعه سازان داخلی از دستاوردهای این شرکت و توافق با قطعه سازان آماده همکاری بود.
بر اساس این گزارش؛ شرکت کروز برای توسعه بیشتر سالن تولید ۲۶۰۰۰۰ متر مربع و ۱۳۰۰۰ کارمند با شرکت های قطعه سازی همکاری می کند. در واقع این گروه تولیدی برای بهره برداری از چرخه تولید داخلی در سطح بالایی از توان سایر شرکت ها برای افزایش سرعت داخلی سازی و تولید در محوطه با استانداردهای خاص خود استفاده می کند. تعداد قطعات تولید داخل توسط صنعت ساخت کشتی کروز تاکنون بیش از ۳۹۰۰ قطعه در ۱۸ گروه محصول است. همچنین تعداد تامین کنندگان داخلی طرف قرارداد با این شرکت تولیدی ۳۰۰ شرکت و کارگاه تولیدی است. بیش از ۵۰۰ میلیون قطعه در سال گذشته خریداری شده است که از برداشت ۶ میلیون یورویی جلوگیری کرده است.